Qualifying B skates at 9:15am
Group 1
USA Alissa Czisny 1
HKG Tamami Ono 2
TPE Jocelyn Ho 3
CAN Amelie Lacoste 4
BLR Julia Sheremet 5
Group 2
CZE Nella Simaova 6
KOR Chae-Hwa Kim 7
JPN Aki Sawada 8
SCG Sonja Mugosa 9
JPN Mao Asada 10
Group 3 Ice Re-surface
JPN Nana Takeda 11
NED Sharon Resseler 12
EST Elena Glebova 13
ESP Sonia Lafuente 14
CAN Diane Szmiett 15
Group 4
LTU Ruta Gajauskaite 16
BIH Naida Aksamija 17
FRA Nadege Bobillier 18
SUI Bettina Heim 19
PHI Gracielle Jeanne Tan 20
ARM Ani Vardanyan 21
Group 5 Ice Re-surface
USA Megan Hyatt 22
AUT Astrid Mangi 23
SLO Dasa Grm 24
PUR Victoria Muniz 25
ROM Roxana Boamfa 26
ISR Rima Beliy 27
Qualifying A skates at 14:00
Group 1
AUS Tina Wang 1
POL Laura Czarnotta 2
HUN Bianka Padar 3
FIN Jenni Vahamaa 4
BUL Manuela Stanukova 5
Group 2
CHN Yalu Guo 6
TUR Buse Coskun 7
RSA Megan Allely 8
DEN Mia Brix 9
KOR Yea-Ji Shin 10
Group 3 Ice Re-surface
ITA Caterina Gabanella 11
FIN Laura Lepisto 12
MEX Emily Naphtal 13
NOR Erle Harstad 14
ARG Natalia Alexandra Mitsuoka 15
Group 4
GER Christiane Berger 16
BEL Kirsten Verbist 17
CRO Zeljka Krizmanic 18
RUS Arina Martinova 19
AZE Emma Hagieva 20
Group 5 Ice Re-surface
RUS Katarina Gerboldt 21
LAT Maria Balaba 22
SVK Radka Bartova 23
USA Christine Zukowski 24
KOR Yu-Na Kim 25
SWE Isabelle Nylander 26
Edited to add - They are also updated on the ISU web page
http://www.isufs.org/results/wjc2006/
Group 1
USA Alissa Czisny 1
HKG Tamami Ono 2
TPE Jocelyn Ho 3
CAN Amelie Lacoste 4
BLR Julia Sheremet 5
Group 2
CZE Nella Simaova 6
KOR Chae-Hwa Kim 7
JPN Aki Sawada 8
SCG Sonja Mugosa 9
JPN Mao Asada 10
Group 3 Ice Re-surface
JPN Nana Takeda 11
NED Sharon Resseler 12
EST Elena Glebova 13
ESP Sonia Lafuente 14
CAN Diane Szmiett 15
Group 4
LTU Ruta Gajauskaite 16
BIH Naida Aksamija 17
FRA Nadege Bobillier 18
SUI Bettina Heim 19
PHI Gracielle Jeanne Tan 20
ARM Ani Vardanyan 21
Group 5 Ice Re-surface
USA Megan Hyatt 22
AUT Astrid Mangi 23
SLO Dasa Grm 24
PUR Victoria Muniz 25
ROM Roxana Boamfa 26
ISR Rima Beliy 27
Qualifying A skates at 14:00
Group 1
AUS Tina Wang 1
POL Laura Czarnotta 2
HUN Bianka Padar 3
FIN Jenni Vahamaa 4
BUL Manuela Stanukova 5
Group 2
CHN Yalu Guo 6
TUR Buse Coskun 7
RSA Megan Allely 8
DEN Mia Brix 9
KOR Yea-Ji Shin 10
Group 3 Ice Re-surface
ITA Caterina Gabanella 11
FIN Laura Lepisto 12
MEX Emily Naphtal 13
NOR Erle Harstad 14
ARG Natalia Alexandra Mitsuoka 15
Group 4
GER Christiane Berger 16
BEL Kirsten Verbist 17
CRO Zeljka Krizmanic 18
RUS Arina Martinova 19
AZE Emma Hagieva 20
Group 5 Ice Re-surface
RUS Katarina Gerboldt 21
LAT Maria Balaba 22
SVK Radka Bartova 23
USA Christine Zukowski 24
KOR Yu-Na Kim 25
SWE Isabelle Nylander 26
Edited to add - They are also updated on the ISU web page
http://www.isufs.org/results/wjc2006/
Last edited: