Starting Order:
1 Dora TUROCZI / Balazs MAJOR HUN
2 Justyna PLUTKOWSKA / Dawid PIETRZYNSKI POL
3 Lesia VALADZENKAVA / Vitali VAKUNOV BLR
4 Paola AMATI / Marco FABBRI ITA
5 Oksana KLIMOVA / Sasha PALOMAKI FIN
6 Kristina KIUDMAA / Aleksei TROHLEV EST
7 Lora SEMOVA / Dimitar LICHEV BUL
8 Alissandra ARANOW / Aleksandr PIROGOV LTU
9 Dominique DIECK / Michael ZENKNER GER
10 Ramona ELSENER / Florian ROOST SUI
11 Charlene GUIGNARD / Guillaume PAULMIER FRA
12 Lucie MYSLIVECKOVA / Matej NOVAK CZE
13 Genevieve DEUTCH / Evan ROBERTS GBR
14 Xueting GUAN / Meng WANG CHN
15 Sonja PAULI / Tobias EISENBAUER AUT
16 Tarrah HARVEY / Keith GAGNON CAN
17 Nikola VISNOVA / Lukas CSOLLEY SVK
18 Anastasia GALYETA / Alexei SHUMSKI UKR
19 Terra FINDLAY / Benoit RICHAUD FRA
20 Nikki GEORGIADIS / Graham HOCKLEY GRE
21 Ekaterina RIAZANOVA / Jonathan GUERREIRO RUS
22 Lorenza ALESSANDRINI / Simone VATURI ITA
23 Kharis RALPH / Asher HILL CAN
24 Madison HUBBELL / Keiffer HUBBELL USA
25 Karen ROUTHIER / Eric SAUCKE-LACELLE CAN
26 Marina ANTIPOVA / Artem KUDASHEV RUS
27 Alisa AGAFONOVA / Dmitri DUN UKR
28 Madison CHOCK / Greg ZUERLEIN USA
29 Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI USA
30 Ekaterina PUSHKASH / Dmitri KISELEV RUS
The bottom 3 teams were eliminated after the CD.
After the OD, only the top 24 teams go on to the FD.
1 Dora TUROCZI / Balazs MAJOR HUN
2 Justyna PLUTKOWSKA / Dawid PIETRZYNSKI POL
3 Lesia VALADZENKAVA / Vitali VAKUNOV BLR
4 Paola AMATI / Marco FABBRI ITA
5 Oksana KLIMOVA / Sasha PALOMAKI FIN
6 Kristina KIUDMAA / Aleksei TROHLEV EST
7 Lora SEMOVA / Dimitar LICHEV BUL
8 Alissandra ARANOW / Aleksandr PIROGOV LTU
9 Dominique DIECK / Michael ZENKNER GER
10 Ramona ELSENER / Florian ROOST SUI
11 Charlene GUIGNARD / Guillaume PAULMIER FRA
12 Lucie MYSLIVECKOVA / Matej NOVAK CZE
13 Genevieve DEUTCH / Evan ROBERTS GBR
14 Xueting GUAN / Meng WANG CHN
15 Sonja PAULI / Tobias EISENBAUER AUT
16 Tarrah HARVEY / Keith GAGNON CAN
17 Nikola VISNOVA / Lukas CSOLLEY SVK
18 Anastasia GALYETA / Alexei SHUMSKI UKR
19 Terra FINDLAY / Benoit RICHAUD FRA
20 Nikki GEORGIADIS / Graham HOCKLEY GRE
21 Ekaterina RIAZANOVA / Jonathan GUERREIRO RUS
22 Lorenza ALESSANDRINI / Simone VATURI ITA
23 Kharis RALPH / Asher HILL CAN
24 Madison HUBBELL / Keiffer HUBBELL USA
25 Karen ROUTHIER / Eric SAUCKE-LACELLE CAN
26 Marina ANTIPOVA / Artem KUDASHEV RUS
27 Alisa AGAFONOVA / Dmitri DUN UKR
28 Madison CHOCK / Greg ZUERLEIN USA
29 Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI USA
30 Ekaterina PUSHKASH / Dmitri KISELEV RUS
The bottom 3 teams were eliminated after the CD.
After the OD, only the top 24 teams go on to the FD.