- Joined
- Dec 31, 2008
1 Jessica CRENSHAW / Chad TSAGRIS GRE
2 Danielle MONTALBANO / Evgeni KRASNOPOLSKI ISR
3 Amanda SUNYOTO-YANG / Darryll SULINDRO-YANG TPE
4 Joanna SULEJ / Mateusz CHRUSCINSKI POL
Warm-Up Group 2
5 Maylin HAUSCH / Daniel WENDE GER
6 Stefania BERTON / Ondrej HOTAREK ITA
7 Lubov BAKIROVA / Mikalai KAMIANCHUK BLR
8 Nina IVANOVA / Filip ZALEVSKI BUL
Warm-Up Group 3
9 Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV RUS
10 Ekaterina KOSTENKO / Roman TALAN UKR
11 Gabriela CERMANOVA / Martin HANULAK SVK
12 Maria SERGEJEVA / Ilja GLEBOV EST
Warm-Up Group 4
13 Vanessa JAMES / Yannick BONHEUR FRA
14 Anais MORAND / Antoine DORSAZ SUI
15 Caydee DENNEY / Jeremy BARRETT USA
Warm-Up Group 5
16 Huibo DONG / Yiming WU CHN
17 Amanda EVORA / Mark LADWIG USA
18 Anabelle LANGLOIS / Cody HAY CAN
Warm-Up Group 6
19 Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY GER
20 Stacey KEMP / David KING GBR
21 Dan ZHANG / Hao ZHANG CHN
Warm-Up Group 7
22 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS
23 Maria MUKHORTOVA / Maxim TRANKOV RUS
24 Qing PANG / Jian TONG CHN
25 Jessica DUBE / Bryce DAVISON CAN
Qualification rule: The best 16 skaters after Short Program will advance to the next segment.
http://www.isuresults.com/results/wc2010/SEG005.HTM
2 Danielle MONTALBANO / Evgeni KRASNOPOLSKI ISR
3 Amanda SUNYOTO-YANG / Darryll SULINDRO-YANG TPE
4 Joanna SULEJ / Mateusz CHRUSCINSKI POL
Warm-Up Group 2
5 Maylin HAUSCH / Daniel WENDE GER
6 Stefania BERTON / Ondrej HOTAREK ITA
7 Lubov BAKIROVA / Mikalai KAMIANCHUK BLR
8 Nina IVANOVA / Filip ZALEVSKI BUL
Warm-Up Group 3
9 Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV RUS
10 Ekaterina KOSTENKO / Roman TALAN UKR
11 Gabriela CERMANOVA / Martin HANULAK SVK
12 Maria SERGEJEVA / Ilja GLEBOV EST
Warm-Up Group 4
13 Vanessa JAMES / Yannick BONHEUR FRA
14 Anais MORAND / Antoine DORSAZ SUI
15 Caydee DENNEY / Jeremy BARRETT USA
Warm-Up Group 5
16 Huibo DONG / Yiming WU CHN
17 Amanda EVORA / Mark LADWIG USA
18 Anabelle LANGLOIS / Cody HAY CAN
Warm-Up Group 6
19 Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY GER
20 Stacey KEMP / David KING GBR
21 Dan ZHANG / Hao ZHANG CHN
Warm-Up Group 7
22 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS
23 Maria MUKHORTOVA / Maxim TRANKOV RUS
24 Qing PANG / Jian TONG CHN
25 Jessica DUBE / Bryce DAVISON CAN
Qualification rule: The best 16 skaters after Short Program will advance to the next segment.
http://www.isuresults.com/results/wc2010/SEG005.HTM
Last edited: