Junior Ice Dance - Short Dance
Result Details
1 Ekaterina PUSHKASH / Jonathan GUERREIRO RUS 57.88 30.64 27.24 6.86 6.57 6.86 6.86 6.86 0.00 #13
2 Tiffany ZAHORSKI / Alexis MIART FRA 52.69 29.56 23.13 5.82 5.54 5.82 5.82 5.86 0.00 #17
3 Marina ANTIPOVA / Artem KUDASHEV RUS 52.16 28.29 23.87 6.04 5.79 5.86 6.11 6.00 0.00 #1
4 Anastasia GALYETA / Alexei SHUMSKI UKR 50.09 25.00 25.09 6.29 5.96 6.39 6.32 6.36 0.00 #3
5 Nicole ORFORD / Thomas WILLIAMS CAN 49.99 27.93 22.06 5.50 5.21 5.71 5.64 5.50 0.00 #6
6 Karolina PROCHAZKOVA / Michal CESKA CZE 48.29 27.79 20.50 5.25 4.93 5.18 5.14 5.11 0.00 #11
7 Nikola VISNOVA / Lukas CSOLLEY SVK 48.26 27.87 20.39 5.11 4.79 5.21 5.11 5.21 0.00 #19
8 Gabriela KUBOVA / Dmitri KISELEV CZE 47.15 28.43 18.72 4.75 4.50 4.75 4.79 4.61 0.00 #14
9 Anastasia OLSON / Jordan COWAN USA 46.73 24.58 22.15 5.57 5.21 5.57 5.57 5.68 0.00 #8
10 Joylyn YANG / Jean-Luc BAKER USA 41.47 23.64 18.83 4.75 4.36 4.57 4.86 4.89 1.00 #7
11 Viktoria KAVALEVA / Yirii BIELIAIEV BLR 35.88 21.50 16.38 4.25 3.89 4.07 4.18 4.07 2.00 #18
12 Joanna ZAJAC / Damian BINKOWSKI POL 34.42 20.26 14.16 3.54 3.29 3.61 3.61 3.61 0.00 #4
13 Emili ARM / Luis FENERO ESP 34.30 21.79 12.51 3.29 2.93 3.11 3.18 3.11 0.00 #16
14 Kristina TREMASOVA / Dimitar LICHEV BUL 31.57 15.37 16.20 4.11 3.79 4.18 4.07 4.07 0.00 #2
15 Teressa VELLRATH / Aleksandr PIROGOV LTU 30.93 16.80 14.13 3.82 3.39 3.54 3.71 3.25 0.00 #10
16 Maria DER / Daniel MAJER HUN 29.45 15.73 13.72 3.54 3.25 3.46 3.54 3.36 0.00 #5
17 Francesca RIZZO / Marco MANENTI ITA 28.19 15.72 12.47 3.25 2.96 3.14 3.25 3.00 0.00 #12
18 Ekaterina BUGROV / Vasili ROGOV ISR 25.68 11.64 14.04 3.64 3.39 3.36 3.64 3.50 0.00 #15
19 Melanie ALTINAKISOVA / Martin HABA CZE 23.56 13.63 12.93 3.25 3.07 3.29 3.29 3.25 3.00 #9
Junior Ice Dance - Free Dance
Starting Order
Warm-Up Group 1
1 Ekaterina BUGROV / Vasili ROGOV ISR
2 Francesca RIZZO / Marco MANENTI ITA
3 Maria DER / Daniel MAJER HUN
4 Melanie ALTINAKISOVA / Martin HABA CZE
Warm-Up Group 2
5 Kristina TREMASOVA / Dimitar LICHEV BUL
6 Teressa VELLRATH / Aleksandr PIROGOV LTU
7 Joanna ZAJAC / Damian BINKOWSKI POL
8 Viktoria KAVALEVA / Yirii BIELIAIEV BLR
9 Emili ARM / Luis FENERO ESP
Warm-Up Group 3
10 Joylyn YANG / Jean-Luc BAKER USA
11 Gabriela KUBOVA / Dmitri KISELEV CZE
12 Nikola VISNOVA / Lukas CSOLLEY SVK
13 Anastasia OLSON / Jordan COWAN USA
14 Karolina PROCHAZKOVA / Michal CESKA CZE
Warm-Up Group 4
15 Ekaterina PUSHKASH / Jonathan GUERREIRO RUS
16 Tiffany ZAHORSKI / Alexis MIART FRA
17 Marina ANTIPOVA / Artem KUDASHEV RUS
18 Nicole ORFORD / Thomas WILLIAMS CAN
19 Anastasia GALYETA / Alexei SHUMSKI UKR
Result Details
1 Ekaterina PUSHKASH / Jonathan GUERREIRO RUS 57.88 30.64 27.24 6.86 6.57 6.86 6.86 6.86 0.00 #13
2 Tiffany ZAHORSKI / Alexis MIART FRA 52.69 29.56 23.13 5.82 5.54 5.82 5.82 5.86 0.00 #17
3 Marina ANTIPOVA / Artem KUDASHEV RUS 52.16 28.29 23.87 6.04 5.79 5.86 6.11 6.00 0.00 #1
4 Anastasia GALYETA / Alexei SHUMSKI UKR 50.09 25.00 25.09 6.29 5.96 6.39 6.32 6.36 0.00 #3
5 Nicole ORFORD / Thomas WILLIAMS CAN 49.99 27.93 22.06 5.50 5.21 5.71 5.64 5.50 0.00 #6
6 Karolina PROCHAZKOVA / Michal CESKA CZE 48.29 27.79 20.50 5.25 4.93 5.18 5.14 5.11 0.00 #11
7 Nikola VISNOVA / Lukas CSOLLEY SVK 48.26 27.87 20.39 5.11 4.79 5.21 5.11 5.21 0.00 #19
8 Gabriela KUBOVA / Dmitri KISELEV CZE 47.15 28.43 18.72 4.75 4.50 4.75 4.79 4.61 0.00 #14
9 Anastasia OLSON / Jordan COWAN USA 46.73 24.58 22.15 5.57 5.21 5.57 5.57 5.68 0.00 #8
10 Joylyn YANG / Jean-Luc BAKER USA 41.47 23.64 18.83 4.75 4.36 4.57 4.86 4.89 1.00 #7
11 Viktoria KAVALEVA / Yirii BIELIAIEV BLR 35.88 21.50 16.38 4.25 3.89 4.07 4.18 4.07 2.00 #18
12 Joanna ZAJAC / Damian BINKOWSKI POL 34.42 20.26 14.16 3.54 3.29 3.61 3.61 3.61 0.00 #4
13 Emili ARM / Luis FENERO ESP 34.30 21.79 12.51 3.29 2.93 3.11 3.18 3.11 0.00 #16
14 Kristina TREMASOVA / Dimitar LICHEV BUL 31.57 15.37 16.20 4.11 3.79 4.18 4.07 4.07 0.00 #2
15 Teressa VELLRATH / Aleksandr PIROGOV LTU 30.93 16.80 14.13 3.82 3.39 3.54 3.71 3.25 0.00 #10
16 Maria DER / Daniel MAJER HUN 29.45 15.73 13.72 3.54 3.25 3.46 3.54 3.36 0.00 #5
17 Francesca RIZZO / Marco MANENTI ITA 28.19 15.72 12.47 3.25 2.96 3.14 3.25 3.00 0.00 #12
18 Ekaterina BUGROV / Vasili ROGOV ISR 25.68 11.64 14.04 3.64 3.39 3.36 3.64 3.50 0.00 #15
19 Melanie ALTINAKISOVA / Martin HABA CZE 23.56 13.63 12.93 3.25 3.07 3.29 3.29 3.25 3.00 #9
Junior Ice Dance - Free Dance
Starting Order
Warm-Up Group 1
1 Ekaterina BUGROV / Vasili ROGOV ISR
2 Francesca RIZZO / Marco MANENTI ITA
3 Maria DER / Daniel MAJER HUN
4 Melanie ALTINAKISOVA / Martin HABA CZE
Warm-Up Group 2
5 Kristina TREMASOVA / Dimitar LICHEV BUL
6 Teressa VELLRATH / Aleksandr PIROGOV LTU
7 Joanna ZAJAC / Damian BINKOWSKI POL
8 Viktoria KAVALEVA / Yirii BIELIAIEV BLR
9 Emili ARM / Luis FENERO ESP
Warm-Up Group 3
10 Joylyn YANG / Jean-Luc BAKER USA
11 Gabriela KUBOVA / Dmitri KISELEV CZE
12 Nikola VISNOVA / Lukas CSOLLEY SVK
13 Anastasia OLSON / Jordan COWAN USA
14 Karolina PROCHAZKOVA / Michal CESKA CZE
Warm-Up Group 4
15 Ekaterina PUSHKASH / Jonathan GUERREIRO RUS
16 Tiffany ZAHORSKI / Alexis MIART FRA
17 Marina ANTIPOVA / Artem KUDASHEV RUS
18 Nicole ORFORD / Thomas WILLIAMS CAN
19 Anastasia GALYETA / Alexei SHUMSKI UKR