The event will take place in Malmö on Dec. 15-19, 2010. This is the official website: http://www.malmokk.se/sm2010/
Here are the female skaters who have qualified for the competition (all male skaters are automatically qualified as long as they meet age and test criteria): http://iof2.idrottonline.se/templates/NewsPage.aspx?id=8937
Senoir Ladies
1 Viktoria Helgesson Tibro KK
2 Joshi Helgesson Tibro KK
3 Linnea Mellgren Enköpings KK
4 Malin Magnusson Malmö KK
5 Christine Adrian Göteborgs IK
6 Malin Taljegård Göteborgs KK
7 Fredrica Lasome Älta IF
8 Emelie Fagerlind Skövde KK
9 Susanna Frydén Tibro KK
10 Mikaela Dahlöf Trollhättans KF
11 Angelica Olsson Mörrums KK
12 Ida Sultan Isdala KK
Junior Ladies
1 Isabelle M Olsson Mörrums KK
2 Rebecka Emanuelsson Älta IF
3 Johanna Wick Stockholms KK
4 Elin Hallberg Uddevalla KF
5 Josefin Taljegård Göteborgs KK
6 Nicole Svensson Malmö KK
7 Maja Olsson Ö-viks KK
8 Lina Wingren Linköpings KF
9 Felicia Andersson Skövde KK
10 Rosanna Soufizadeh KK Lutz, Örebro
11 Isabelle Ö Olsson Ö-viks KK
12 Ida Eriksson Solna SK
13 Sarah Angelsiöö Tibro KK
14 Jennifer Gencel Malmö KK
15 Malin Svensson IFK Helsingborg
16 Erika Lind Stockholms KK
17 Malin Truvé Stockholms KK
18 Natalie Blom Landvetter KK
19 Anna Hallgren Älta IF
20 Linnea Elebring Linköpings KF
21 Sofia Göransson Alingsås KK
22 Sophie Mellstig Älta IF
23 Melanie Kajanne Källström IFK Helsingborg
24 Veronica Azizova Vallentuna KK
Youth 15 Girls
1 Natasja Remstedt Göteborgs IK
2 Esmeralda Andersson Tyresö KK
3 Jennifer Kvist Kungsbacka KK
4 Felicia Bruce Ö-viks KK
5 Gabriella Josefsson Landvetter KK
6 Clara Callne Luleå KK
7 Elin Sievert Linköpings KF
8 Rebecka Hammar Luleå KK
9 Clara Zaring Mölndals KK
10 Myrtel Saldeen Olofsson Malmö KK
11 Josefin Franzén Älta IF
12 Sabina Lööf Lerums KK
13 Vicky Emmanouil Solna SK
14 Nicolina Ytre-Eide Enebybergs KK
15 Nina Ljungberg Skövde KK
16 Rebecca Bergqvist Tyresö KK
17 Klara Fröberg Stockholms KK
18 Elin Olsson Lerums KK
19 Olivia Jengard Vänersborgs KK
20 Erica Bladh Tyresö KK
21 Emily Westermark Älta IF
22 Julia Larsson KK Lutz, Örebro
23 Anna Karlsson Skövde KK
24 Ida Amborg Uddevalla KF
Youth 13 Girls
1 Cornelia Nilsson Vallentuna KK
2 Betty Callne Luleå KK
3 Sallianna Özturk Mörrums KK
4 Matilda Algotsson Solna SK
5 Ida Lepencia Höörs KK
6 Hannah Westander Älta IF
7 Louise Jensen Tibro KK
8 Matilda Löfgren Enköpings KK
9 Victoria Englund Tyresö KK
10 Therese Berg Mölndals KK
11 Sigrid Brunér Tibro KK
12 Linnea Wittzell Malmö KK
Here are the female skaters who have qualified for the competition (all male skaters are automatically qualified as long as they meet age and test criteria): http://iof2.idrottonline.se/templates/NewsPage.aspx?id=8937
Senoir Ladies
1 Viktoria Helgesson Tibro KK
2 Joshi Helgesson Tibro KK
3 Linnea Mellgren Enköpings KK
4 Malin Magnusson Malmö KK
5 Christine Adrian Göteborgs IK
6 Malin Taljegård Göteborgs KK
7 Fredrica Lasome Älta IF
8 Emelie Fagerlind Skövde KK
9 Susanna Frydén Tibro KK
10 Mikaela Dahlöf Trollhättans KF
11 Angelica Olsson Mörrums KK
12 Ida Sultan Isdala KK
Junior Ladies
1 Isabelle M Olsson Mörrums KK
2 Rebecka Emanuelsson Älta IF
3 Johanna Wick Stockholms KK
4 Elin Hallberg Uddevalla KF
5 Josefin Taljegård Göteborgs KK
6 Nicole Svensson Malmö KK
7 Maja Olsson Ö-viks KK
8 Lina Wingren Linköpings KF
9 Felicia Andersson Skövde KK
10 Rosanna Soufizadeh KK Lutz, Örebro
11 Isabelle Ö Olsson Ö-viks KK
12 Ida Eriksson Solna SK
13 Sarah Angelsiöö Tibro KK
14 Jennifer Gencel Malmö KK
15 Malin Svensson IFK Helsingborg
16 Erika Lind Stockholms KK
17 Malin Truvé Stockholms KK
18 Natalie Blom Landvetter KK
19 Anna Hallgren Älta IF
20 Linnea Elebring Linköpings KF
21 Sofia Göransson Alingsås KK
22 Sophie Mellstig Älta IF
23 Melanie Kajanne Källström IFK Helsingborg
24 Veronica Azizova Vallentuna KK
Youth 15 Girls
1 Natasja Remstedt Göteborgs IK
2 Esmeralda Andersson Tyresö KK
3 Jennifer Kvist Kungsbacka KK
4 Felicia Bruce Ö-viks KK
5 Gabriella Josefsson Landvetter KK
6 Clara Callne Luleå KK
7 Elin Sievert Linköpings KF
8 Rebecka Hammar Luleå KK
9 Clara Zaring Mölndals KK
10 Myrtel Saldeen Olofsson Malmö KK
11 Josefin Franzén Älta IF
12 Sabina Lööf Lerums KK
13 Vicky Emmanouil Solna SK
14 Nicolina Ytre-Eide Enebybergs KK
15 Nina Ljungberg Skövde KK
16 Rebecca Bergqvist Tyresö KK
17 Klara Fröberg Stockholms KK
18 Elin Olsson Lerums KK
19 Olivia Jengard Vänersborgs KK
20 Erica Bladh Tyresö KK
21 Emily Westermark Älta IF
22 Julia Larsson KK Lutz, Örebro
23 Anna Karlsson Skövde KK
24 Ida Amborg Uddevalla KF
Youth 13 Girls
1 Cornelia Nilsson Vallentuna KK
2 Betty Callne Luleå KK
3 Sallianna Özturk Mörrums KK
4 Matilda Algotsson Solna SK
5 Ida Lepencia Höörs KK
6 Hannah Westander Älta IF
7 Louise Jensen Tibro KK
8 Matilda Löfgren Enköpings KK
9 Victoria Englund Tyresö KK
10 Therese Berg Mölndals KK
11 Sigrid Brunér Tibro KK
12 Linnea Wittzell Malmö KK
Last edited: