- Joined
- Mar 9, 2011
SHORT DANCE - VIDEOS & RESULT
1. Ekaterina BOBROVA & Dmitri SOLOVIEV (RUS) - 69.42 Short Dance
2. Elena ILINYKH & Nikita KATSALAPOV (RUS) - 68.98 Short Dance
3. Anna CAPPELLINI & Luca LANOTTE (ITA) - 66.53 Short Dance, 2nd Copy
4. Ekaterina RIAZANOVA & Ilia TKACHENKO (RUS) - 64.52 Short Dance
5. Julia ZLOBINA & Alexei SITNIKOV (AZE) - 60.93 Short Dance
6. Penny COOMES & Nicholas BUCKLAND (GBR) - 60.59 Short Dance
7. Nelli ZHIGANSHINA & Alexander GAZSI (GER) - 60.08 Short Dance
8. Charlene GUIGNARD & Marco FABBRI (ITA) - 57.63 Short Dance
9. Tanja KOLBE & Stefano CARUSO (GER) - 56.54 Short Dance
10. Pernelle CARRON & Lloyd JONES (FRA) - 55.85 Short Dance
11. Siobhan HEEKIN-CANEDY & Dmitri DUN (UKR) - 53.58 Short Dance
12. Alisa AGAFONOVA & Alper UCAR (TUR) - 50.79 Short Dance
13. Lucie MYSLIVECKOVA & Neil BROWN (CZE) - 50.52 Short Dance
14. Irina SHTORK & Taavi RAND (EST) - 50.51 Short Dance
15. Sara HURTADO & Adria DIAZ (ESP) - 49.32 Short Dance
16. Zsuzsanna NAGY & Mate FEJES (HUN) - 48.48 Short Dance
17. Ramona ELSENER & Florian ROOST (SUI) - 45.09 Short Dance
18. Angelina TELEGINA & Otar JAPARIDZE (GEO) - 44.94 Short Dance
19. Federica TESTA & Lukas CSOLLEY (SVK) - 44.83 Short Dance
20. Olesia KARMI & Max LINDHOLM (FIN) - 44.29 Short Dance
21. Alexandra ZVORIGINA & Maciej BERNADOWSKI (POL) - 44.25 Short Dance
22. Charlotte AIKEN & Josh WHIDBORNE (GBR) - 41.83 Short Dance
23. Kira GEIL & Tobias EISENBAUER (AUT) - 40.88 Short Dance
24. Lesia VOLODENKOVA & Vitali VAKUNOV (BLR) - 36.60 Short Dance
25. Sarah COWARD & Georgi KENCHADZE (BUL) - 34.16 Short Dance
WD Allison REED & Vasili ROGOV (ISR)
Videos By Warm-Up Group: Group 2, Group 3, Group 4, Group 5, Group 6
PAIRS SHORT PROGRAM - VIDEOS & RESULT
1. Tatiana VOLOSOZHAR & Maxim TRANKOV (RUS) - 73.23 Short Program, 2nd Copy
2. Aliona SAVCHENKO & Robin SZOLKOWY (GER) - 70.21 Short Program, 2nd Copy
3. Stefania BERTON & Ondrej HOTAREK (ITA) - 64.28 Short Program, 2nd Copy
4. Vanessa JAMES & Morgan CIPRES (FRA) - 59.27 Short Program
5. Yuko KAVAGUTI & Alexander SMIRNOV (RUS) - 56.20 Short Program, 2nd Copy
6. Mari VARTMANN & Aaron VAN CLEAVE (GER) - 55.14 Short Program
7. Daria POPOVA & Bruno MASSOT (FRA) - 53.75 Short Program
8. Ksenia STOLBOVA & Fedor KLIMOV (RUS) - 53.70 Short Program
9. Nicole DELLA MONICA & Matteo GUARISE (ITA) - 47.26 Short Program
10. Stacey KEMP & David KING (GBR) - 45.39 Short Program
11. Julia LAVRENTIEVA & Yuri RUDYK (UKR) - 41.66 Short Program
12. Stina MARTINI & Severin KIEFER (AUT) - 39.07 Short Program
13. Elizaveta MAKAROVA & Leri KENCHADZE (BUL) - 37.15 Short Program
14. Maria PALIAKOVA & Nikita BOCHKOV (BLR) - 37.06 Short Program
15. Magdalena KLATKA & Radoslaw CHRUSCINSKI (POL) - 34.73 Short Program
Videos By Way Of Warm-Up Group: Group 2, Group 3, Group 4
1. Ekaterina BOBROVA & Dmitri SOLOVIEV (RUS) - 69.42 Short Dance
2. Elena ILINYKH & Nikita KATSALAPOV (RUS) - 68.98 Short Dance
3. Anna CAPPELLINI & Luca LANOTTE (ITA) - 66.53 Short Dance, 2nd Copy
4. Ekaterina RIAZANOVA & Ilia TKACHENKO (RUS) - 64.52 Short Dance
5. Julia ZLOBINA & Alexei SITNIKOV (AZE) - 60.93 Short Dance
6. Penny COOMES & Nicholas BUCKLAND (GBR) - 60.59 Short Dance
7. Nelli ZHIGANSHINA & Alexander GAZSI (GER) - 60.08 Short Dance
8. Charlene GUIGNARD & Marco FABBRI (ITA) - 57.63 Short Dance
9. Tanja KOLBE & Stefano CARUSO (GER) - 56.54 Short Dance
10. Pernelle CARRON & Lloyd JONES (FRA) - 55.85 Short Dance
11. Siobhan HEEKIN-CANEDY & Dmitri DUN (UKR) - 53.58 Short Dance
12. Alisa AGAFONOVA & Alper UCAR (TUR) - 50.79 Short Dance
13. Lucie MYSLIVECKOVA & Neil BROWN (CZE) - 50.52 Short Dance
14. Irina SHTORK & Taavi RAND (EST) - 50.51 Short Dance
15. Sara HURTADO & Adria DIAZ (ESP) - 49.32 Short Dance
16. Zsuzsanna NAGY & Mate FEJES (HUN) - 48.48 Short Dance
17. Ramona ELSENER & Florian ROOST (SUI) - 45.09 Short Dance
18. Angelina TELEGINA & Otar JAPARIDZE (GEO) - 44.94 Short Dance
19. Federica TESTA & Lukas CSOLLEY (SVK) - 44.83 Short Dance
20. Olesia KARMI & Max LINDHOLM (FIN) - 44.29 Short Dance
21. Alexandra ZVORIGINA & Maciej BERNADOWSKI (POL) - 44.25 Short Dance
22. Charlotte AIKEN & Josh WHIDBORNE (GBR) - 41.83 Short Dance
23. Kira GEIL & Tobias EISENBAUER (AUT) - 40.88 Short Dance
24. Lesia VOLODENKOVA & Vitali VAKUNOV (BLR) - 36.60 Short Dance
25. Sarah COWARD & Georgi KENCHADZE (BUL) - 34.16 Short Dance
WD Allison REED & Vasili ROGOV (ISR)
Videos By Warm-Up Group: Group 2, Group 3, Group 4, Group 5, Group 6
PAIRS SHORT PROGRAM - VIDEOS & RESULT
1. Tatiana VOLOSOZHAR & Maxim TRANKOV (RUS) - 73.23 Short Program, 2nd Copy
2. Aliona SAVCHENKO & Robin SZOLKOWY (GER) - 70.21 Short Program, 2nd Copy
3. Stefania BERTON & Ondrej HOTAREK (ITA) - 64.28 Short Program, 2nd Copy
4. Vanessa JAMES & Morgan CIPRES (FRA) - 59.27 Short Program
5. Yuko KAVAGUTI & Alexander SMIRNOV (RUS) - 56.20 Short Program, 2nd Copy
6. Mari VARTMANN & Aaron VAN CLEAVE (GER) - 55.14 Short Program
7. Daria POPOVA & Bruno MASSOT (FRA) - 53.75 Short Program
8. Ksenia STOLBOVA & Fedor KLIMOV (RUS) - 53.70 Short Program
9. Nicole DELLA MONICA & Matteo GUARISE (ITA) - 47.26 Short Program
10. Stacey KEMP & David KING (GBR) - 45.39 Short Program
11. Julia LAVRENTIEVA & Yuri RUDYK (UKR) - 41.66 Short Program
12. Stina MARTINI & Severin KIEFER (AUT) - 39.07 Short Program
13. Elizaveta MAKAROVA & Leri KENCHADZE (BUL) - 37.15 Short Program
14. Maria PALIAKOVA & Nikita BOCHKOV (BLR) - 37.06 Short Program
15. Magdalena KLATKA & Radoslaw CHRUSCINSKI (POL) - 34.73 Short Program
Videos By Way Of Warm-Up Group: Group 2, Group 3, Group 4
Last edited: