- Joined
- Mar 9, 2011
MEN'S SHORT PROGRAM - RESULT & VIDEOS
1. Yuzuru HANYU (JPN) - 87.65 Short Program, 2nd Copy
2. Han YAN (CHN) - 85.08 Short Program, 2nd Copy
3. Richard DORNBUSH (USA) - 83.01 Short Program, 2nd Copy
4. Daisuke TAKAHASHI (JPN) - 82.62 Short Program, 2nd Copy
5. Nan SONG (CHN) - 81.16 Short Program, 2nd Copy
6. Kevin REYNOLDS (CAN) - 78.34 Short Program, 2nd Copy
7. Denis TEN (KAZ) - 78.05 Short Program, 2nd Copy
8. Takahito MURA (JPN) - 78.03 Short Program, 2nd Copy
9. Ross MINER (USA) - 74.01 Short Program, 2nd Copy
10. Max AARON (USA) - 72.46 Short Program, 2nd Copy
11. Andrei ROGOZINE (CAN) - 70.58 Short Program
12. Misha GE (UZB) - 70.26 Short Program, 2nd Copy
13. Yi WANG (CHN) - 68.24 Short Program
14. Michael Christian MARTINEZ (PHI) - 64.62 Short Program
15. Abzal RAKIMGALIEV (KAZ) - 60.83 Short Program
16. Christopher CALUZA (PHI) - 58.53 Short Program
17. Jin Seo (KIM) - (KOR) - 58.04 Short Program
18. June Hyoung LEE (KOR) - 55.63 Short Program
19. Brendan KERRY (AUS) - 53.37 Short Program
20. Elladj BALDE (CAN) - 51.91 Short Program
21. Min-Seok KIM (KOR) - 51.43 Short Program
22. Jordan JU (TPE) - 42.78 Short Program
23. David KRANJEC (AUS) - 40.51 Short Program
1. Yuzuru HANYU (JPN) - 87.65 Short Program, 2nd Copy
2. Han YAN (CHN) - 85.08 Short Program, 2nd Copy
3. Richard DORNBUSH (USA) - 83.01 Short Program, 2nd Copy
4. Daisuke TAKAHASHI (JPN) - 82.62 Short Program, 2nd Copy
5. Nan SONG (CHN) - 81.16 Short Program, 2nd Copy
6. Kevin REYNOLDS (CAN) - 78.34 Short Program, 2nd Copy
7. Denis TEN (KAZ) - 78.05 Short Program, 2nd Copy
8. Takahito MURA (JPN) - 78.03 Short Program, 2nd Copy
9. Ross MINER (USA) - 74.01 Short Program, 2nd Copy
10. Max AARON (USA) - 72.46 Short Program, 2nd Copy
11. Andrei ROGOZINE (CAN) - 70.58 Short Program
12. Misha GE (UZB) - 70.26 Short Program, 2nd Copy
13. Yi WANG (CHN) - 68.24 Short Program
14. Michael Christian MARTINEZ (PHI) - 64.62 Short Program
15. Abzal RAKIMGALIEV (KAZ) - 60.83 Short Program
16. Christopher CALUZA (PHI) - 58.53 Short Program
17. Jin Seo (KIM) - (KOR) - 58.04 Short Program
18. June Hyoung LEE (KOR) - 55.63 Short Program
19. Brendan KERRY (AUS) - 53.37 Short Program
20. Elladj BALDE (CAN) - 51.91 Short Program
21. Min-Seok KIM (KOR) - 51.43 Short Program
22. Jordan JU (TPE) - 42.78 Short Program
23. David KRANJEC (AUS) - 40.51 Short Program
Last edited: