Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: 2013 Rostelecom Cup Videos

  1. #1
    Custom Title Mao88's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,973

    2013 Rostelecom Cup Videos

    LADIES SHORT PROGRAM - VIDEOS (By Starting Order)

    Warm-Up Group 1

    1. Nikol GOSVIANI (RUS) Short Program
    2. Mirai NAGASU (USA) Short Program
    3. Satoko MIYAHARA (JPN) Short Program, 2nd Copy
    4. Haruka IMAI (JPN) Short Program, 2nd Copy

    Warm-Up Group 2

    5. Agnes ZAWADZKI USA Short Program
    6. Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS) Short Program, 2nd Copy
    7. Kanako MURAKAMI (JPN) Short Program, 2nd Copy
    8. Julia LIPNITSKAIA (RUS) Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy
    9. Carolina KOSTNER (ITA) Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy

    Warm-Up Group 2 (Complete)

    RESULT

    Overall Result, Segment Result, Protocols

  2. #2
    leave no stone unturned seniorita's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    5,581
    Mao88!

  3. #3
    Custom Title Mao88's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,973
    PAIRS SHORT PROGRAM - VIDEOS (By Starting Order)

    Warm-Up Group 1

    1. Narumi TAKAHASHI / Ryuichi KIHARA (JPN) Short Program, 2nd Copy
    2. Lindsay DAVIS / Rockne BRUBAKER (USA) Short Program
    3. Julia ANTIPOVA / Nodari MAISURADZE (RUS) Short Program
    4. Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM (USA) Short Program

    Warm-Up Group 2

    5. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) Short Program
    6. Kirsten MOORE-TOWERS / Dylan MOSCOVITCH (CAN) Short Program
    7. Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV (RUS) Short Program, 2nd Copy
    8. Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY (GER) Short Program, 2nd Copy

    RESULT

    Overall Result, Segment Result, Protocols

  4. #4
    Custom Title Mao88's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,973
    MEN'S SHORT PROGRAM - VIDEOS (By Starting Order)

    Warm-Up Group 1

    1. Misha GE (UZB) Short Program, 2nd Copy
    2. Peter LIEBERS (GER) Short Program
    3. Maxim KOVTUN (RUS) Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy
    4. Artur GACHINSKI (RUS) Short Program

    Warm-Up Group 2

    5. Konstantin MENSHOV (RUS) Short Program
    WD Joshua FARRIS (USA)
    7. Richard DORNBUSH (USA) Short Program
    8. Tatsuki MACHIDA (JPN) Short Program, 2nd Copy
    9. Javier FERNANDEZ (ESP) Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy

    Short Program (Complete)

    RESULT

    Overall Result, Segment Result, Protocols

  5. #5
    Custom Title Mao88's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,973
    SHORT DANCE - VIDEOS (By Starting Order)

    Warm-Up Group 1

    1. Siobhan HEEKIN-CANEDY / Dmitri DUN (UKR) Short Dance
    2. Ksenia MONKO / Kirill KHALIAVIN (RUS) Short Dance
    3. Piper GILLES / Paul POIRIER (CAN) Short Dance
    4. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) Short Dance

    Warm-Up Group 2

    5. Ekaterina RIAZANOVA / Ilia TKACHENKO (RUS) Short Dance, 2nd Copy
    6. Madison CHOCK / Evan BATES (USA) Short Dance
    7. Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN) Short Dance
    8. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) Short Dance, 2nd Copy

    RESULT

    Overall Result, Segment Result, Protocols

  6. #6
    Custom Title
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    5,489
    Thank you Mao!!!

  7. #7
    Tripping on the Podium
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Gautier, Mississippi
    Posts
    64
    Thank you so much!

  8. #8
    Custom Title
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    911
    Thank you so very much Mao88!!

  9. #9
    Custom Title Sasha'sSpins's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    958
    Mao88! Thank you!

  10. #10
    I like pie. Tonichelle's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Kenai, AK
    Posts
    18,728
    Once again, Mao88, you are my hero! thank you.

  11. #11
    Custom Title Mao88's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,973
    LADIES FREE SKATE - VIDEOS (By Starting Order)

    Warm-Up Group 1

    1. Kanako MURAKAMI (JPN) Free Skate
    2. Haruka IMAI (JPN) Free Skate
    3. Nikol GOSVIANI (RUS) Free Skate
    4. Satoko MIYAHARA (JPN) Free Skate

    Warm-Up Group 2

    5. Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS) Free Skate
    6. Mirai NAGASU (USA) Free Skate
    7. Agnes ZAWADZKI (USA) Free Skate
    8. Carolina KOSTNER (ITA) Free Skate, 2nd Copy, 3rd Copy
    9. Julia LIPNITSKAIA (RUS) Free Skate, 2nd Copy, 3rd Copy

    Free Skate (Complete)

    RESULT

    Overall Result, Segment Result, Protocols

  12. #12
    Custom Title Mao88's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,973
    PAIRS FREE SKATE - VIDEOS (By Starting Order)

    Warm-Up Group 1

    1. Narumi TAKAHASHI / Ryuichi KIHARA (JPN) Free Skate
    2. Lindsay DAVIS / Rockne BRUBAKER (USA) Free Skate
    3. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) Free Skate
    4. Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM (USA) Free Skate

    Warm-Up Group 2

    5. Julia ANTIPOVA / Nodari MAISURADZE (RUS) Free Skate
    6. Kirsten MOORE-TOWERS / Dylan MOSCOVITCH (CAN) Free Skate
    7. Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV (RUS) Free Skate
    8. Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY (GER) Free Skate, 2nd Copy, 3rd Copy

    RESULT

    Overall Result, Segment Result, Protocols

  13. #13
    Custom Title Mao88's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,973
    MEN'S FREE SKATE - VIDEOS (By Starting Order)

    Warm-Up Group 1

    1. Misha GE (UZB) Free Skate
    2. Richard DORNBUSH (USA) Free Skate
    3. Peter LIEBERS (GER) Free Skate
    4. Artur GACHINSKI (RUS) Free Skate

    Warm-Up Group 2

    5. Konstantin MENSHOV (RUS) Free Skate
    6. Javier FERNANDEZ (ESP) Free Skate
    7. Tatsuki MACHIDA (JPN) Free Skate, 2nd Copy, 3rd Copy
    8. Maxim KOVTUN (RUS) Free Skate, 2nd Copy, 3rd Copy

    RESULT

    Overall Result, Segment Result, Protocols

  14. #14
    Custom Title Mao88's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,973
    FREE DANCE - VIDEOS (By Starting Order)

    Warm-Up Group 1

    1. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) Free Dance
    2. Siobhan HEEKIN-CANEDY / Dmitri DUN (UKR) Free Dance
    3. Piper GILLES / Paul POIRIER (CAN) Free Dance
    4. Ksenia MONKO / Kirill KHALIAVIN (RUS) Free Dance

    Warm-Up Group 2

    5. Madison CHOCK / Evan BATES (USA) Free Dance
    6. Ekaterina RIAZANOVA / Ilia TKACHENKO (RUS) Free Dance
    7. Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN) Free Dance, 2nd Copy
    8. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) Free Dance, 2nd Copy

    RESULT

    Overall Result, Segment Result, Protocols

  15. #15
    Custom Title
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    157
    Thank you Mao! You are the best!

Page 1 of 2 1 2 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •