Entries:
Ladies
1. Anastasia Galustian ARM
2. Hsikh GiaGen TPE
3. Peters Clara IRL
4. Alina Fedorova LAT
5. Maxwell Fler LUX
6. Svetlana Lebedeva RUS
7. Elizaveta Milovanova RUS
8. Sophia Mishina RUS
9. Kim Falconer RSA
10. Alina Beletskaya UKR
11. Maria Gavrilova UKR
12. Anastasia Kononenko UKR
13. Alina Milevskaya UKR
14. Natalia Popova UKR
15. Ana Khnytchenkova UKR
16. Anastasia Yalovaya UKR
Men
1. Florian Gosteli NED
2. Vladislav Smirnov RUS
3. Yakov Godorozha UKR
4. Dmitriy Ignatenko UKR
5. Oganes Mkrtchan UKR
6. Ivan Pavlov UKR
7. Yaroslav Paniot UKR
8. Igor Reznichenko UKR
Pairs
1. Maria Palyakova / Nikita Bochkov BLR
2. Alexandra Minina / Semen Stepanov RUS
3. Arina Voevodina / Mikhail Akulov RUS
4. Yulia Lavrentyeva / Yuri Rudyk UKR
5. Elizaveta Usmantseva / Roman Talan UKR
Ice dance
1. Yulia Zlobina / Alexey Sytnikov AZE
2. Emanuela Porter / Bruce Porter AZE
3. Irina Schtork / Rand Taavi EST
4. Angelina Telegina / Otar Djaparidze GEO
5. Rid Alison / Vasiliy Rogov ISR
6. Koleto Timati Williams / Min Yura KOR
7. Valeria Gaystruk / Alexey Oleynik UKR
8. Anastasia Galeta / Brown Avidan UKR
9. Lolita Ermak / Alexey Shumskiy UKR
10. Nadezhda Frolenkova / Vitaliy Nikiforov UKR
11. Shivon Hickin-Kennedy / Dmitriy Dun UKR
12. Elizaveta Tretyakova / Viktor Kovalenko UZB
Official website
Schedule
Results
Ladies
1. Anastasia Galustian ARM
2. Hsikh GiaGen TPE
3. Peters Clara IRL
4. Alina Fedorova LAT
5. Maxwell Fler LUX
6. Svetlana Lebedeva RUS
7. Elizaveta Milovanova RUS
8. Sophia Mishina RUS
9. Kim Falconer RSA
10. Alina Beletskaya UKR
11. Maria Gavrilova UKR
12. Anastasia Kononenko UKR
13. Alina Milevskaya UKR
14. Natalia Popova UKR
15. Ana Khnytchenkova UKR
16. Anastasia Yalovaya UKR
Men
1. Florian Gosteli NED
2. Vladislav Smirnov RUS
3. Yakov Godorozha UKR
4. Dmitriy Ignatenko UKR
5. Oganes Mkrtchan UKR
6. Ivan Pavlov UKR
7. Yaroslav Paniot UKR
8. Igor Reznichenko UKR
Pairs
1. Maria Palyakova / Nikita Bochkov BLR
2. Alexandra Minina / Semen Stepanov RUS
3. Arina Voevodina / Mikhail Akulov RUS
4. Yulia Lavrentyeva / Yuri Rudyk UKR
5. Elizaveta Usmantseva / Roman Talan UKR
Ice dance
1. Yulia Zlobina / Alexey Sytnikov AZE
2. Emanuela Porter / Bruce Porter AZE
3. Irina Schtork / Rand Taavi EST
4. Angelina Telegina / Otar Djaparidze GEO
5. Rid Alison / Vasiliy Rogov ISR
6. Koleto Timati Williams / Min Yura KOR
7. Valeria Gaystruk / Alexey Oleynik UKR
8. Anastasia Galeta / Brown Avidan UKR
9. Lolita Ermak / Alexey Shumskiy UKR
10. Nadezhda Frolenkova / Vitaliy Nikiforov UKR
11. Shivon Hickin-Kennedy / Dmitriy Dun UKR
12. Elizaveta Tretyakova / Viktor Kovalenko UZB
Official website
Schedule
Results