- Joined
- Feb 27, 2012
2014 Worlds Men Short Program
Wednesday, 26 March, 2014
16:00:00 local time
Starting Order/Results:
Time Schedule:
Wednesday, 26 March, 2014
16:00:00 local time
Starting Order/Results:
Time Schedule:
16:00:00 - 16:07:00 Warm-up Group 1
16:40:00 - 16:47:00 Warm-up Group 2
17:20:00 - 17:35:00 Ice Resurfacing
17:35:00 - 17:42:00 Warm-up Group 3
18:15:00 - 18:22:00 Warm-up Group 4
18:55:00 - 19:10:00 Ice Resurfacing
19:10:00 - 19:17:00 Warm-up Group 5
19:56:30 - 20:03:30 Warm-up Group 6
Resurfacing: 00:15:00 Warm-up: 00:06:00 Duration of Skating: 00:02:50 Judging First: 00:03:10 Judging Last: 00:03:10 Introduction: 00:01:00
Printed: 25-Mar-14 6:15:09PM
16:07:30 - 16:14:00 1 Maciej CIEPLUCHA POL
16:14:00 - 16:20:30 2 Nam NGUYEN CAN
16:20:30 - 16:27:00 3 Viktor PFEIFER AUT
16:27:00 - 16:33:30 4 Stephane WALKER SUI
16:33:30 - 16:40:00 5 Elladj BALDE CAN
16:14:00 - 16:20:30 2 Nam NGUYEN CAN
16:20:30 - 16:27:00 3 Viktor PFEIFER AUT
16:27:00 - 16:33:30 4 Stephane WALKER SUI
16:33:30 - 16:40:00 5 Elladj BALDE CAN
16:40:00 - 16:47:00 Warm-up Group 2
16:47:30 - 16:54:00 6 Justus STRID DEN
16:54:00 - 17:00:30 7 Christopher CALUZA PHI
17:00:30 - 17:07:00 8 Zoltan KELEMEN ROU
17:07:00 - 17:13:30 9 Viktor ROMANENKOV EST
17:13:30 - 17:20:00 10 Abzal RAKIMGALIEV KAZ
16:54:00 - 17:00:30 7 Christopher CALUZA PHI
17:00:30 - 17:07:00 8 Zoltan KELEMEN ROU
17:07:00 - 17:13:30 9 Viktor ROMANENKOV EST
17:13:30 - 17:20:00 10 Abzal RAKIMGALIEV KAZ
17:20:00 - 17:35:00 Ice Resurfacing
17:35:00 - 17:42:00 Warm-up Group 3
17:42:30 - 17:49:00 11 Yakov GODOROZHA UKR
17:49:00 - 17:55:30 12 Alexei BYCHENKO ISR
17:55:30 - 18:02:00 13 Jin Seo KIM KOR
18:02:00 - 18:08:30 14 Ivan RIGHINI ITA
18:08:30 - 18:15:00 15 Kim LUCINE MON
17:49:00 - 17:55:30 12 Alexei BYCHENKO ISR
17:55:30 - 18:02:00 13 Jin Seo KIM KOR
18:02:00 - 18:08:30 14 Ivan RIGHINI ITA
18:08:30 - 18:15:00 15 Kim LUCINE MON
18:15:00 - 18:22:00 Warm-up Group 4
18:22:30 - 18:29:00 16 Ronald LAM HKG
18:29:00 - 18:35:30 17 Chafik BESSEGHIER FRA
18:35:30 - 18:42:00 18 Kevin REYNOLDS CAN
18:42:00 - 18:48:30 19 Jorik HENDRICKX BEL
18:48:30 - 18:55:00 20 Misha GE UZB
18:29:00 - 18:35:30 17 Chafik BESSEGHIER FRA
18:35:30 - 18:42:00 18 Kevin REYNOLDS CAN
18:42:00 - 18:48:30 19 Jorik HENDRICKX BEL
18:48:30 - 18:55:00 20 Misha GE UZB
18:55:00 - 19:10:00 Ice Resurfacing
19:10:00 - 19:17:00 Warm-up Group 5
19:17:30 - 19:24:00 21 Jeremy ABBOTT USA
19:24:00 - 19:30:30 22 Maxim KOVTUN RUS
19:30:30 - 19:37:00 23 Max AARON USA
19:37:00 - 19:43:30 24 Michal BREZINA CZE
19:43:30 - 19:50:00 25 Takahiko KOZUKA JPN
19:50:00 - 19:56:30 26 Tatsuki MACHIDA JPN
19:24:00 - 19:30:30 22 Maxim KOVTUN RUS
19:30:30 - 19:37:00 23 Max AARON USA
19:37:00 - 19:43:30 24 Michal BREZINA CZE
19:43:30 - 19:50:00 25 Takahiko KOZUKA JPN
19:50:00 - 19:56:30 26 Tatsuki MACHIDA JPN
19:56:30 - 20:03:30 Warm-up Group 6
20:04:00 - 20:10:30 27 Alexander MAJOROV SWE
20:10:30 - 20:17:00 28 Tomas VERNER CZE
20:17:00 - 20:23:30 29 Yuzuru HANYU JPN
20:23:30 - 20:30:00 30 Peter LIEBERS GER
20:30:00 - 20:36:30 31 Javier FERNANDEZ ESP
20:36:30 - 20:43:00 32 Han YAN CHN
20:10:30 - 20:17:00 28 Tomas VERNER CZE
20:17:00 - 20:23:30 29 Yuzuru HANYU JPN
20:23:30 - 20:30:00 30 Peter LIEBERS GER
20:30:00 - 20:36:30 31 Javier FERNANDEZ ESP
20:36:30 - 20:43:00 32 Han YAN CHN
Resurfacing: 00:15:00 Warm-up: 00:06:00 Duration of Skating: 00:02:50 Judging First: 00:03:10 Judging Last: 00:03:10 Introduction: 00:01:00
Printed: 25-Mar-14 6:15:09PM