- Joined
- Feb 27, 2012
2014 Worlds Pairs Short Program
Wednesday, 26 March, 2014
10:00:00 local time
Starting Order/Results:
Time Schedule:
Wednesday, 26 March, 2014
10:00:00 local time
Starting Order/Results:
Time Schedule:
10:00:00 - 10:07:00 Warm-up Group 1
10:27:30 - 10:34:30 Warm-up Group 2
11:01:40 - 11:16:40 Ice Resurfacing
11:16:40 - 11:23:40 Warm-up Group 3
11:50:50 - 11:57:50 Warm-up Group 4
12:25:00 - 12:40:00 Ice Resurfacing
12:40:00 - 12:47:00 Warm-up Group 5
13:14:10 - 13:21:10 Warm-up Group 6
Resurfacing: 00:15:00 Warm-up: 00:06:00 Duration of Skating: 00:02:50 Judging First: 00:03:20 Judging Last: 00:03:20 Introduction: 00:01:00
Printed: 25-Mar-14 7:25:30PM
10:07:30 - 10:14:10 1 Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER AUT
10:14:10 - 10:20:50 2 Amani FANCY / Christopher BOYADJI GBR
10:20:50 - 10:27:30 3 Julia LAVRENTIEVA / Yuri RUDYK UKR
10:14:10 - 10:20:50 2 Amani FANCY / Christopher BOYADJI GBR
10:20:50 - 10:27:30 3 Julia LAVRENTIEVA / Yuri RUDYK UKR
10:27:30 - 10:34:30 Warm-up Group 2
10:35:00 - 10:41:40 4 Maylin WENDE / Daniel WENDE GER
10:41:40 - 10:48:20 5 Felicia ZHANG / Nathan BARTHOLOMAY USA
10:48:20 - 10:55:00 6 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA
10:55:00 - 11:01:40 7 Julia ANTIPOVA / Nodari MAISURADZE RUS
10:41:40 - 10:48:20 5 Felicia ZHANG / Nathan BARTHOLOMAY USA
10:48:20 - 10:55:00 6 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA
10:55:00 - 11:01:40 7 Julia ANTIPOVA / Nodari MAISURADZE RUS
11:01:40 - 11:16:40 Ice Resurfacing
11:16:40 - 11:23:40 Warm-up Group 3
11:24:10 - 11:30:50 8 Narumi TAKAHASHI / Ryuichi KIHARA JPN
11:30:50 - 11:37:30 9 Maria PALIAKOVA / Nikita BOCHKOV BLR
11:37:30 - 11:44:10 10 Natalja ZABIJAKO / Alexandr ZABOEV EST
11:44:10 - 11:50:50 11 Elizaveta MAKAROVA / Leri KENCHADZE BUL
11:30:50 - 11:37:30 9 Maria PALIAKOVA / Nikita BOCHKOV BLR
11:37:30 - 11:44:10 10 Natalja ZABIJAKO / Alexandr ZABOEV EST
11:44:10 - 11:50:50 11 Elizaveta MAKAROVA / Leri KENCHADZE BUL
11:50:50 - 11:57:50 Warm-up Group 4
11:58:20 - 12:05:00 12 Daria POPOVA / Bruno MASSOT FRA
12:05:00 - 12:11:40 13 Cheng PENG / Hao ZHANG CHN
12:11:40 - 12:18:20 14 Paige LAWRENCE / Rudi SWIEGERS CAN
12:18:20 - 12:25:00 15 Wenjing SUI / Cong HAN CHN
12:05:00 - 12:11:40 13 Cheng PENG / Hao ZHANG CHN
12:11:40 - 12:18:20 14 Paige LAWRENCE / Rudi SWIEGERS CAN
12:18:20 - 12:25:00 15 Wenjing SUI / Cong HAN CHN
12:25:00 - 12:40:00 Ice Resurfacing
12:40:00 - 12:47:00 Warm-up Group 5
12:47:30 - 12:54:10 16 Stefania BERTON / Ondrej HOTAREK ITA
12:54:10 - 13:00:50 17 Kirsten MOORE-TOWERS / Dylan MOSCOVITCH CAN
13:00:50 - 13:07:30 18 Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV RUS
13:07:30 - 13:14:10 19 Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV RUS
12:54:10 - 13:00:50 17 Kirsten MOORE-TOWERS / Dylan MOSCOVITCH CAN
13:00:50 - 13:07:30 18 Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV RUS
13:07:30 - 13:14:10 19 Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV RUS
13:14:10 - 13:21:10 Warm-up Group 6
13:21:40 - 13:28:20 20 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA
13:28:20 - 13:35:00 21 Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY GER
13:35:00 - 13:41:40 22 Marissa CASTELLI / Simon SHNAPIR USA
13:41:40 - 13:48:20 23 Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD CAN
13:28:20 - 13:35:00 21 Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY GER
13:35:00 - 13:41:40 22 Marissa CASTELLI / Simon SHNAPIR USA
13:41:40 - 13:48:20 23 Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD CAN
Resurfacing: 00:15:00 Warm-up: 00:06:00 Duration of Skating: 00:02:50 Judging First: 00:03:20 Judging Last: 00:03:20 Introduction: 00:01:00
Printed: 25-Mar-14 7:25:30PM