Ice Dance - Short Dance
28.03.2014 - 10:50:00
Starting Order
Warm-Up Group 1
1 Tanja KOLBE / Stefano CARUSO GER
2 Federica TESTA / Lukas CSOLLEY SVK
3 Justyna PLUTOWSKA / Peter GERBER POL
4 Allison REED / Vasili ROGOV ISR
Warm-Up Group 2
5 Gabriela KUBOVA / Matej NOVAK CZE
6 Angelina TELEGINA / Otar JAPARIDZE GEO
7 Dora TUROCZI / Balazs MAJOR HUN
8 Sara HURTADO / Adria DIAZ ESP
Warm-Up Group 3
9 Danielle OBRIEN / Gregory MERRIMAN AUS
10 Irina SHTORK / Taavi RAND EST
11 Alisa AGAFONOVA / Alper UCAR TUR
12 Ramona ELSENER / Florian ROOST SUI
13 Henna LINDHOLM / Ossi KANERVO FIN
Warm-Up Group 4
14 Viktoria KAVALIOVA / Yurii BIELIAIEV BLR
15 Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN DEN
16 Alexandra PAUL / Mitchell ISLAM CAN
17 Julia ZLOBINA / Alexei SITNIKOV AZE
18 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON FRA
Warm-Up Group 5
19 Victoria SINITSINA / Ruslan ZHIGANSHIN RUS
20 Alexandra ALDRIDGE / Daniel EATON USA
21 Cathy REED / Chris REED JPN
22 Isabella TOBIAS / Deividas STAGNIUNAS LTU
23 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA
Warm-Up Group 6
24 Nelli ZHIGANSHINA / Alexander GAZSI GER
25 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV RUS
26 Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI USA
27 Elena ILINYKH / Nikita KATSALAPOV RUS
28 Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT FRA
Warm-Up Group 7
29 Madison CHOCK / Evan BATES USA
30 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN
31 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA
32 Penny COOMES / Nicholas BUCKLAND GBR
33 Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE CAN
http://www.isuresults.com/results/wc2014/SEG007.HTM
28.03.2014 - 10:50:00
Starting Order
Warm-Up Group 1
1 Tanja KOLBE / Stefano CARUSO GER
2 Federica TESTA / Lukas CSOLLEY SVK
3 Justyna PLUTOWSKA / Peter GERBER POL
4 Allison REED / Vasili ROGOV ISR
Warm-Up Group 2
5 Gabriela KUBOVA / Matej NOVAK CZE
6 Angelina TELEGINA / Otar JAPARIDZE GEO
7 Dora TUROCZI / Balazs MAJOR HUN
8 Sara HURTADO / Adria DIAZ ESP
Warm-Up Group 3
9 Danielle OBRIEN / Gregory MERRIMAN AUS
10 Irina SHTORK / Taavi RAND EST
11 Alisa AGAFONOVA / Alper UCAR TUR
12 Ramona ELSENER / Florian ROOST SUI
13 Henna LINDHOLM / Ossi KANERVO FIN
Warm-Up Group 4
14 Viktoria KAVALIOVA / Yurii BIELIAIEV BLR
15 Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN DEN
16 Alexandra PAUL / Mitchell ISLAM CAN
17 Julia ZLOBINA / Alexei SITNIKOV AZE
18 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON FRA
Warm-Up Group 5
19 Victoria SINITSINA / Ruslan ZHIGANSHIN RUS
20 Alexandra ALDRIDGE / Daniel EATON USA
21 Cathy REED / Chris REED JPN
22 Isabella TOBIAS / Deividas STAGNIUNAS LTU
23 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA
Warm-Up Group 6
24 Nelli ZHIGANSHINA / Alexander GAZSI GER
25 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV RUS
26 Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI USA
27 Elena ILINYKH / Nikita KATSALAPOV RUS
28 Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT FRA
Warm-Up Group 7
29 Madison CHOCK / Evan BATES USA
30 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN
31 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA
32 Penny COOMES / Nicholas BUCKLAND GBR
33 Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE CAN
http://www.isuresults.com/results/wc2014/SEG007.HTM