Men are scheduled to start their long program on Friday Mar 28, at 17:10 Japan time (-13 for Eastern time)
17:10:00 - 17:17:00 Warm-up Group 1
17:17:30 - 17:25:50 1 Elladj BALDE CAN
17:25:50 - 17:34:10 2 Abzal RAKIMGALIEV KAZ
17:34:10 - 17:42:30 3 Maciej CIEPLUCHA POL
17:42:30 - 17:50:50 4 Stephane WALKER SUI
17:50:50 - 17:59:10 5 Zoltan KELEMEN ROU
17:59:10 - 18:06:10 Warm-up Group 2
18:06:40 - 18:15:00 6 Christopher CALUZA PHI
18:15:00 - 18:23:20 7 Jin Seo KIM KOR
18:23:20 - 18:31:40 8 Kevin REYNOLDS CAN
18:31:40 - 18:40:00 9 Ivan RIGHINI ITA
18:40:00 - 18:48:20 10 Nam NGUYEN CAN
18:48:20 - 18:56:40 11 Jorik HENDRICKX BEL
18:56:40 - 19:11:40 Ice Resurfacing
19:11:40 - 19:18:40 Warm-up Group 3
19:19:10 - 19:27:30 12 Max AARON USA
19:27:30 - 19:35:50 13 Chafik BESSEGHIER FRA
19:35:50 - 19:44:10 14 Jeremy ABBOTT USA
19:44:10 - 19:52:30 15 Alexei BYCHENKO ISR
19:52:30 - 20:00:50 16 Peter LIEBERS GER
20:00:50 - 20:09:10 17 Maxim KOVTUN RUS
20:09:10 - 20:16:10 Warm-up Group 4
20:16:40 - 20:25:20 18 Tomas VERNER CZE
20:25:20 - 20:34:00 19 Tatsuki MACHIDA JPN
20:34:00 - 20:42:40 20 Han YAN CHN
20:42:40 - 20:51:20 21 Yuzuru HANYU JPN
20:51:20 - 21:00:00 22 Javier FERNANDEZ ESP
21:00:00 - 21:08:40 23 Takahiko KOZUKA JPN
Good luck to all the skaters!
17:10:00 - 17:17:00 Warm-up Group 1
17:17:30 - 17:25:50 1 Elladj BALDE CAN
17:25:50 - 17:34:10 2 Abzal RAKIMGALIEV KAZ
17:34:10 - 17:42:30 3 Maciej CIEPLUCHA POL
17:42:30 - 17:50:50 4 Stephane WALKER SUI
17:50:50 - 17:59:10 5 Zoltan KELEMEN ROU
17:59:10 - 18:06:10 Warm-up Group 2
18:06:40 - 18:15:00 6 Christopher CALUZA PHI
18:15:00 - 18:23:20 7 Jin Seo KIM KOR
18:23:20 - 18:31:40 8 Kevin REYNOLDS CAN
18:31:40 - 18:40:00 9 Ivan RIGHINI ITA
18:40:00 - 18:48:20 10 Nam NGUYEN CAN
18:48:20 - 18:56:40 11 Jorik HENDRICKX BEL
18:56:40 - 19:11:40 Ice Resurfacing
19:11:40 - 19:18:40 Warm-up Group 3
19:19:10 - 19:27:30 12 Max AARON USA
19:27:30 - 19:35:50 13 Chafik BESSEGHIER FRA
19:35:50 - 19:44:10 14 Jeremy ABBOTT USA
19:44:10 - 19:52:30 15 Alexei BYCHENKO ISR
19:52:30 - 20:00:50 16 Peter LIEBERS GER
20:00:50 - 20:09:10 17 Maxim KOVTUN RUS
20:09:10 - 20:16:10 Warm-up Group 4
20:16:40 - 20:25:20 18 Tomas VERNER CZE
20:25:20 - 20:34:00 19 Tatsuki MACHIDA JPN
20:34:00 - 20:42:40 20 Han YAN CHN
20:42:40 - 20:51:20 21 Yuzuru HANYU JPN
20:51:20 - 21:00:00 22 Javier FERNANDEZ ESP
21:00:00 - 21:08:40 23 Takahiko KOZUKA JPN
Good luck to all the skaters!