When:
2. October (18.45 CET / 12.45 Eastern / 01.45 Japan Standard)
Schedule:
http://www.isuresults.com/results/jgpger2014/SEG001.HTM
Warm-Up Group 1 ((18.45 CET / 12.45 Eastern / 01.45 Japan Standard)
1 Anton KEMPF GER
2 Daniyar ADYLOV KAZ
3 Daniil BERNADINER RUS
4 Hector ALONSO SERRANO ESP
5 Anton KARPUK BLR
Warm-Up Group 2 (19.23.10 CET / 13.23.10 Eastern / 02.23.10 Japan Standard)
6 Roman SADOVSKY CAN
7 Se Jong BYUN KOR
8 Dwiki Eka RAMADHAN INA
9 Matthew SAMUELS RSA
10 Niko ULANOVSKY GER
Warm-Up Group 3 (20.16.20 CET / 14.16.20 Eastern / 03.16.20 Japan Standard)
11 Andrei LAZUKIN RUS
12 Petr KOTLARIK CZE
13 He ZHANG CHN
14 Sondre ODDVOLL BOE NOR
15 Mitchell GORDON CAN
Warm-Up Group 4 ( 20.54.30 CET / 14.54.30 / Eastern / 03.54.30 Japan Standard)
16 Donovan CARRILLO MEX
17 Tony LU USA
18 Daniil ZURAV EST
19 Matteo RIZZO ITA
20 Shotaro OMORI USA
Warm-Up Group 5 (21.47.40 CET / 15.47.40 Eastern / 04.47.40 Japan Standard)
21 Thomas KENNES NED
22 Krzysztof GALA POL
23 Sei KAWAHARA JPN
24 Glebs BASINS LAT
25 Tim HUBER SUI
26 Yaroslav PANIOT UKR
2. October (18.45 CET / 12.45 Eastern / 01.45 Japan Standard)
Schedule:
http://www.isuresults.com/results/jgpger2014/SEG001.HTM
Warm-Up Group 1 ((18.45 CET / 12.45 Eastern / 01.45 Japan Standard)
1 Anton KEMPF GER
2 Daniyar ADYLOV KAZ
3 Daniil BERNADINER RUS
4 Hector ALONSO SERRANO ESP
5 Anton KARPUK BLR
Warm-Up Group 2 (19.23.10 CET / 13.23.10 Eastern / 02.23.10 Japan Standard)
6 Roman SADOVSKY CAN
7 Se Jong BYUN KOR
8 Dwiki Eka RAMADHAN INA
9 Matthew SAMUELS RSA
10 Niko ULANOVSKY GER
Warm-Up Group 3 (20.16.20 CET / 14.16.20 Eastern / 03.16.20 Japan Standard)
11 Andrei LAZUKIN RUS
12 Petr KOTLARIK CZE
13 He ZHANG CHN
14 Sondre ODDVOLL BOE NOR
15 Mitchell GORDON CAN
Warm-Up Group 4 ( 20.54.30 CET / 14.54.30 / Eastern / 03.54.30 Japan Standard)
16 Donovan CARRILLO MEX
17 Tony LU USA
18 Daniil ZURAV EST
19 Matteo RIZZO ITA
20 Shotaro OMORI USA
Warm-Up Group 5 (21.47.40 CET / 15.47.40 Eastern / 04.47.40 Japan Standard)
21 Thomas KENNES NED
22 Krzysztof GALA POL
23 Sei KAWAHARA JPN
24 Glebs BASINS LAT
25 Tim HUBER SUI
26 Yaroslav PANIOT UKR