Here is the thread where you can make your predictions for the NHK Trophy.
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1617/gpjpn2016/
The competitions start on 25[SUP]th[/SUP] November 2016 at 14:20 JST (06:20 CET / 05:20 GMT) with the Pairs Short.
So, the deadline to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 13:20 JST (05:20 CET / 04:20 GMT).
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Entries
Ladies:
Men:
Pairs:
Dance:
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1617/gpjpn2016/
The competitions start on 25[SUP]th[/SUP] November 2016 at 14:20 JST (06:20 CET / 05:20 GMT) with the Pairs Short.
So, the deadline to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 13:20 JST (05:20 CET / 04:20 GMT).
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Please remember to read the rules for the Predictions Game:
http://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?60883
http://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?60883
Entries
Ladies:
StN. | Name | Nation |
| Warm-Up Group 1 | |
1 | Alaine CHARTRAND | CAN |
2 | Anna POGORILAYA | RUS |
3 | Maria SOTSKOVA | RUS |
4 | Nicole RAJICOVA | SVK |
5 | Satoko MIYAHARA | JPN |
| Warm-Up Group 2 | |
6 | Karen CHEN | USA |
7 | Dabin CHOI | KOR |
8 | Yura MATSUDA | JPN |
9 | Wakaba HIGUCHI | JPN |
10 | Mirai NAGASU | USA |
11 | Elizabet TURSYNBAEVA | KAZ |
Men:
StN. | Name | Nation |
| Warm-Up Group 1 | |
1 | Mikhail KOLYADA | RUS |
2 | Deniss VASILJEVS | LAT |
3 | Nathan CHEN | USA |
4 | Keiji TANAKA | JPN |
5 | Jason BROWN | USA |
| Warm-Up Group 2 | |
6 | Alexei BYCHENKO | ISR |
7 | Ryuju HINO | JPN |
8 | Elladj BALDE | CAN |
9 | Yuzuru HANYU | JPN |
10 | Grant HOCHSTEIN | USA |
11 | Nam NGUYEN | CAN |
Pairs:
StN. | Name | Nation |
| Warm-Up Group 1 | |
1 | Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER | AUT |
2 | Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD | CAN |
3 | Mari VARTMANN / Ruben BLOMMAERT | GER |
| Warm-Up Group 2 | |
4 | Cheng PENG / Yang JIN | CHN |
5 | Sumire SUTO / Francis BOUDREAU-AUDET | JPN |
6 | Xuehan WANG / Lei WANG | CHN |
7 | Tarah KAYNE / Danny O'SHEA | USA |
Dance:
StN. | Name | Nation |
| Warm-Up Group 1 | |
1 | Kana MURAMOTO / Chris REED | JPN |
2 | Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC | FRA |
3 | Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON | FRA |
4 | Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV | RUS |
5 | Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER | |
| Warm-Up Group 2 | USA |
6 | Tessa VIRTUE / Scott MOIR | CAN |
7 | Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS | USA |
8 | Emi HIRAI / Marien DE LA ASUNCION | JPN |
9 | Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE | ITA |
10 | Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV | POL |
EDIT (24[SUP]th[/SUP] November 2016): Added in the link for the Entries / Results Page, as well as the SP Start Order tables.
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Last edited: