Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 48

Thread: 2019 EYOF: Junior Predictions Game Round 2

  1. #1
    EZETTIE LATUASV IVAKMHA CaroLiza_fan's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    12,036
    Country: Northern Ireland

    1 Not allowed!

    2019 EYOF: Junior Predictions Game Round 2

    Here is the thread where you can make your predictions for the European Youth Olympic Festival.

    Entries/Results Page:
    https://www.ksbih.ba/EYOF2019/

    The competitions start on 13th February 2019 at 13:00 CET (12:00 GMT) with the Ladies Short.

    So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 12:00 CET (11:00 GMT).

    If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.


    Please remember to read the rules for the Predictions Game:

    https://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?77399


    Entries

    Ladies:

    StN. Name Nation
    Warm-Up Group 1
    1 Ana CMER SLO
    2 Magdalena ZAWADZKA POL
    3 Malamatenia KARAGIANNI GRE
    4 Marina ASOYAN ARM
    5 Anaïs CORADUCCI SUI
    Warm-Up Group 2
    6 Leona ROGIC SRB
    7 Gemma Chloe MARSHALL LUX
    8 Julia LANG HUN
    9 Anastasiia ARKHIPOVA UKR
    10 Anete LACE LAT
    11 Ema DOBOSZOVA SVK
    Warm-Up Group 3
    12 Anna SHCHERBAKOVA RUS
    13 Stefanie PESENDORFER AUT
    14 Linnea CEDER FIN
    15 Hana CVIJANOVIC CRO
    16 Ivelina BAYCHEVA BUL
    17 Oceane Manon Mathilde PIEGAD FRA
    Warm-Up Group 4
    18 Eva-Lotta KIIBUS EST
    19 Aliaksandra CHEPELEVA BLR
    20 Genevieve Rakadjieva SOMERVILLE GBR
    21 Caya SCHEEPENS NED
    22 Angela CAMP TORRES AND
    23 Ana-Sofia BESCHEA ROU
    Warm-Up Group 5
    24 Lucrezia BECCARI ITA
    25 Marta Maria JOHANNSDOTTIR ISL
    26 Alina URUSHADZE GEO
    27 Güzide Irmak BAYIR TUR
    28 Ann-Christin MAROLD GER
    29 Klara STEPANOVA CZE

    No. Name Nation
    W/D Paulina RAMANAUSKAITE LTU


    Men:

    StN. Name Nation
    Warm-Up Group 1
    1 Joseph Alexander Samad ZAKIPOUR GBR
    2 Kims Georgs PAVLOVS LAT
    3 Arnau JOLY ATANASIO SPA
    4 Leon Alexis Guenter Werner AUSPURG SUI
    5 Luka LOGAR SLO
    Warm-Up Group 2
    6 Mihhail SELEVKO EST
    7 Yauhenii PUZANAU BLR
    8 Lilian BINZARI MDA
    9 Louis Vincent WEISSERT GER
    10 Andreas NORDEBACK SWE
    Warm-Up Group 3
    11 Daniel MRAZEK CZE
    12 Alp Eren ÖZKAN TUR
    13 Ilya YABLOKOV RUS
    14 Andriy KOKURA UKR
    15 Nikolaj MEMOLA ITA


    Let the fun begin!!!

    CaroLiza_fan

  2. #2
    GS Supporter Mohacz's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    1,132
    Country: Poland

    0 Not allowed!
    OMG, apart from Shcherbakova and Beccari I don't know absolutely anyone, so my predictions will be a random choice. I'm curious how it ends

    Ladies:

    1. Anna SHCHERBAKOVA
    2. Lucrezia BECCARI
    3. Anastasiia ARKHIPOVA
    4. Ema DOBOSZOVA
    5. Oceane Manon Mathilde PIEGAD
    6. Julia LANG

    Men
    1. Ilya YABLOKOV
    2. Daniel MRAZEK
    3. Louis Vincent WEISSERT
    4. Andriy KOKURA
    5. Joseph Alexander Samad ZAKIPOUR
    6. Lilian BINZARI

  3. #3
    Tripping on the Podium vesperalvioletta's Avatar
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    693
    Country: United States of America

    0 Not allowed!
    Placeholder

  4. #4
    Tripping on the Podium DenissVFan's Avatar
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    648

    1 Not allowed!
    LADIES:

    1. Anna SHCHERBAKOVA
    2. Anastasiia ARKHIPOVA
    3. Alina URUSHADZE
    4. Lucrezia BECCARI
    5. Eva-Lotta KIIBUS
    6. Linnea CEDER

    MEN:

    1. Ilya YABLOKOV
    2. Andriy KOKURA
    3. Alp Eren ÖZKAN
    4. Daniel MRAZEK
    5. Mihhail SELEVKO
    6. Kims Georgs PAVLOVS

    (My confidence level on the scale from 0 to 10: ladies – 8/10, men – 2/10 )

  5. #5
    All Hail Empress Eteri Spirals for Miles's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    7,216
    Country: United States of America

    0 Not allowed!
    Men:
    1. Ilya Yablokov
    2. Andreas Nordeback
    3. Mihhail Selevko
    4. Daniel Mrazek
    5. Kims Georgs Pavlovs
    6. Nikolaj Memola

    Ladies:
    1. Anna Shcherbakova
    2. Anastasiia Arkhipova
    3. Alina Urushadze
    4. Lucrezia Beccari
    5. Eva-Lotta Kiibus
    6. Julia Lang

  6. #6
    In love with too many ladies sweetice's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    887
    Country: Italy

    0 Not allowed!
    Men:
    1 Ilya YABLOKOV
    2 Andreas NORDEBACK
    3 Andrey KOKURA
    4 Mihhail SELEVKO
    5 Daniel MRAZEK
    -
    6 Kims Georgs PAVLOVS
    7 Nikolaj MEMOLA

    Ladies:
    1 Anna SHCHERBAKOVA
    2 Anastasiia ARKHIPOVA
    3 Lucrezia BECCARI
    4 Alina URUSHADZE
    5 Julia LANG
    -
    6 Paulina RAMANAUSKAITE
    7 Stefanie PESENDORFER

  7. #7
    GS Supporter SnowWhite's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    3,348
    Country: Canada

    0 Not allowed!
    Ladies
    1. Anna Shcherbakova
    2. Anastasiia Arkhipova
    3. Alina Urushadze
    4. Lucrezia Beccari
    5. Eva Lotta Kiibus
    6. Paulina Ramanauskaite

    Men
    1. Ilya Yablokov
    2. Andreas Nordebäck
    3. Mihhail Selevko
    4. Daniel Mrazek
    5. Kims Georgs Pavlovs
    6. Alp Eren Ozkan

  8. #8
    Medalist elektra blue's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,779
    Country: Italy

    0 Not allowed!
    ladies

    1. Anna SHCHERBAKOVA
    2. Anastasiia ARKHIPOVA
    3. Alina URUSHADZE
    4. Eva Lotta KIIBUS
    5. Lucrezia BECCARI
    6. Paulina RAMANAUSKAITE
    7. Klara STEPANOVA

    men

    1. Ilya YABLOKOV
    2. Mihhail SELEVKO
    3. Andreas NORDEBACK (my baby!!!)
    4. Daniel MRAZEK
    5. Andrey KOKURA
    6. Kims Georgs PAVLOVS
    7. Yauhenii PUZANAU

  9. #9
    Medalist
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,177

    0 Not allowed!
    LADIES:
    1. Anna SHCHERBAKOVA
    2. Alina URUSHADZE
    3. Anastasiia ARKHIPOVA
    4. Paulina RAMANAUSKAITE
    5. Lucrezia BECCARI
    6. Eva-Lotta KIIBUS
    7. Hana CVIJANOVIC

    MEN
    1. Ilya YABLOKOV
    2. Mihhail SELEVKO
    3. Andriy KOKURA
    4. Daniel MRAZEK
    5. Kims Georgs PAVLOVS
    6. Lilian BINZARI
    7. Louis Vincent WEISSERT

  10. #10
    Medalist Weathergal's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,700
    Country: United States of America

    0 Not allowed!
    Men
    1 Ilya YABLOKOV
    2 Andrey KOKURA
    3 Alp Eren OZKAN
    4 Daniel MRAZEK
    5 Mihhail SELEVKO
    ---
    6 Kims Georgs PAVLOVS

    Ladies
    1 Anna SHCHERBAKOVA
    2 Anastasiia ARKHIPOVA
    3 Lucrezia BECCARI
    4 Alina URUSHADZE
    5 Eva-Lotta KIIBUS
    ---
    6 Klara STEPANOVA

  11. #11
    JULLLIEEEEETTTT! Step Sequence4's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    472

    0 Not allowed!
    Ladies:
    1. Anna SCHERBAKOVA
    2. Lucrezia BECCARI
    3. Anastasia ARKHIPOVA
    4. Alina URUSHADZE
    5. Eva-Lotta KIIBUS
    6. Julia LANG

    Men:
    1. Ilya YABLOKOV
    2. Mihail SELEVKO
    3. Andrey KOKURA
    4. Andreas NORDEBACK
    5. Daniel MRAZEK
    6. Alp Eren OZKAN

  12. #12
    Rinkside
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    99

    0 Not allowed!
    Boys:
    1.Ilya YABLOKOV
    2.Mihhail SELEVKO
    3.Daniel MRAZEK
    4.Kims Georgs PAVLOVS
    5.Andrey KOKURA
    6.Lilian BINZARI

    Girls:
    1.Anna SHCHERBAKOVA
    2.Anastasiia ARKHIPOVA
    3.Alina URUSHADZE
    4.Lucrezia BECCARI
    5.Eva Lotta KIIBUS
    6.Paulina RAMANAUSKAITE

  13. #13
    On the Ice
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    291

    0 Not allowed!
    LADIES:
    1. Anna SHCHERBAKOVA
    2. Alina URUSHADZE
    3. Anastasiia ARKHIPOVA
    4. Paulina RAMANAUSKAITE
    5. Lucrezia BECCARI
    6. Eva-Lotta KIIBUS


    MEN
    1. Ilya YABLOKOV
    2. Mihhail SELEVKO
    3. Andriy KOKURA
    4. Daniel MRAZEK
    5. Kims Georgs PAVLOVS
    6. Lilian BINZARI

  14. #14
    Rinkside
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    19

    0 Not allowed!
    Men
    1. Ilya YABLOKOV
    2. Andreas NORDEBÄCK
    3. Mihhail SELEVKO
    4. Daniel MRAZEK
    5. Andriy KOKURA
    6. Alp Eren OZKAN

    Ladies
    1 Anna SHCHERBAKOVA
    2 Anastasiia ARKHIPOVA
    3 Lucrezia BECCARI
    4 Alina URUSHADZE
    5 Eva-Lotta KIIBUS
    6 Julia LANG

  15. #15
    GS Supporter Jeanie19's Avatar
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    1,467
    Country: United States of America

    0 Not allowed!
    Men:
    1. Ilya Yablokov
    2. Andreas Nordeback
    3. Mihhail Selevko
    4. Daniel Mrazek
    5. Kims Georgs Pavlovs
    6. Lilian BINZARI

    Ladies:
    1. Anna Shcherbakova
    2. Anastasiia Arkhipova
    3. Lucrezia Beccari
    4. Alina Urushadze
    5. Eva-Lotta Kiibus
    6. Julia Lang

  16. #16
    Tripping on the Podium gonewiththewind25's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    565

    0 Not allowed!
    Men
    1. Ilya YABLOKOV
    2. Andreas NORDEBACK
    3. Mihhail SELEVKO
    4. Andrey KOKURA
    5. Daniel MRAZEK
    6. Kims Georgs PAVLOVS

    Ladies
    1. Anna SHCHERBAKOVA
    2. Anastasiia ARKHIPOVA
    3. Alina URUSHADZE
    4. Lucrezia BECCARI
    5. Eva-Lotta KIIBUS
    6. Linnea CEDER

  17. #17
    Bona Fide Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    5,421

    0 Not allowed!
    Men:

    1. Yablokov
    2. Nordeback
    3. Selevko
    4. Kokura
    5. Mrazek
    6. Pavlovs

    Ladies:

    1. Shcherbakova
    2. Arkhipova
    3. Urushadze
    4. Beccari
    5. Lang
    6. Kiibus

  18. #18
    Rinkside
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    81

    1 Not allowed!
    Ladies

    1- Anna Shcherbakova
    2- Lucrezia Beccari
    3- Anastasiia Arkhipova
    4- Alina Urushadze
    5- Julia Lang
    6- Oceane Manon Mathilde Piegad

    Men

    1- Ilya Yablokov
    2- Kims Georgs Pavlovs
    3- Andriy Kokura
    4- Nicolaj Memola
    5- Alp Olen Ozkan
    6- Daniel Mrazek

  19. #19
    On the Ice IndiaP12's Avatar
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    420
    Country: Abkhazia

    0 Not allowed!

    2019 EYOF: Junior Predictions Game Round 2

    Ladies:

    1. Anna SHCHERBAKOVA
    2. Anastasiia ARKHIPOVA
    3. Lucrezia BECCARI
    4. Alina URUSHADZE
    5. Eva-Lotta KIIBUS
    6. Julia LANG


    Men:

    1. Ilya YABLOKOV
    2. Andreas NORDEBACK
    3. Mihhail SELEVKO
    4. Andriy KOKURA
    5. Kims Georgs PAVLOVS
    6. Yauheni PUZANAU

  20. #20
    GS Supporter waterfall braid's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    233

    0 Not allowed!
    Ladies
    1 Anna SHCHERBAKOVA RUS
    2 Anastasiia ARKHIPOVA UKR
    3 Stefanie PESENDORFER AUT
    4 Lucrezia BECCARI ITA
    5 Eva-Lotta KIIBUS EST
    6 Julia LANG HUN

    Men
    1 Ilya YABLOKOV RUS
    2 Mihhail SELEVKO EST
    3 Daniel MRAZEK CZE
    4 Kims Georgs PAVLOVS LAT
    5 Alp Eren ÖZKAN TUR
    6 Joseph Alexander Samad ZAKIPOUR GBR

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •