Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 20 of 69

Thread: 2019 Winter Universiade: ISU Predictions Game Round 3

  1. #1
    EZETTIE LATUASV IVAKMHA CaroLiza_fan's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    11,849
    Country: Northern Ireland

    2 Not allowed!

    2019 Winter Universiade: ISU Predictions Game Round 3

    Here is the thread where you can make your predictions for the Winter Universiade.

    Entries/Results Page:
    https://fsrussia.ru/results/1819/uni...019/index.html

    The competitions start on 6th March 2019 at 14:30 KRAT (07:30 GMT; 08:30 CET) with the Pairs Short.

    So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 13:30 KRAT (06:30 GMT; 07:30 CET).

    If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.


    Please remember to read the rules for the Predictions Game:

    https://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?78429


    Entries

    Ladies:

    StN. Name University Nation
    Warm-Up Group 1
    1 KROPA Elzbieta Lithuanian Sports University LTU
    2 GJERSEM Camilla Marie Bangug University Of Oslo NOR
    3 KONSTANTINOVA Stanislava National State University Of Physical Education, S&H named after P.F. Lesgaft RUS
    4 FABIAN Mikayla Shalom Ateneo De Manila University - Quezon City PHI
    5 SO Joanna City University Of Hong Kong HKG
    6 DOBIASOVA Bronislava Comenius University In Bratislava SVK
    Warm-Up Group 2
    7 DIECK HUGLER Maria Paula Technological And Higher Education Institute Of Monterrey MEX
    8 PARK Soyoun Dankook University KOR
    9 JACKSON Amelia Scarlett Queensland University Of Technology AUS
    10 ROTH Lara Nikola Free University Of Berlin AUT
    11 TURSYNBAYEVA Elizabet Kazakh Academy Of Sport And Tourism KAZ
    12 CHEW Sze Chyi Inti International University MAS
    Warm-Up Group 3
    13 KUYUCU Sinem Sakarya University TUR
    14 MATOS ROMERO Valentina Polytechnic University Of Madrid ESP
    15 TAKENO Hina Fukuoka University JPN
    16 KAISER Romana Brigitta Iubh Internationale Hochschule Fernstudium LIE
    17 LARI Zahra Fadhel Abbas M Abu Dhabi University UAE
    18 MEITE Semanglae Mae-Bereni Montpellier University FRA
    Warm-Up Group 4
    19 ZHAO Ziquan Harbin Sport University CHN
    20 KIM Nahyun Korea University - Sejong Campus KOR
    21 LIINAMAEE Gerli Estonian Business School EST
    22 OLIVOTTO Elettra Maria San Raffaele University Rome ITA
    23 KUCVALSKA Angelina University Of Business, Arts And Technology LAT
    24 MAMBEKOVA Aiza Kazakh Academy Of Sport And Tourism KAZ
    Warm-Up Group 5
    25 LAMSAM Thita Michigan State University THA
    26 BREZINOVA Eliska Masaryk University CZE
    27 PUTRI Tasya Padjadjaran University INA
    28 GOSPODINOVA Simona Gospodinova University Of National And World Economy BUL
    29 BARCIELA MOREIRA DECOTTIGNIES Ana Carla Brazilian Institute Of Medicine And Rehabilitation BRA
    30 GANSUKH Maral-Erdene Chukyo University MGL
    Warm-Up Group 6
    31 MIHARA Mai Konan University JPN
    32 GALUSTYAN Anastasiya Russian University Of Economics Named After G.V. Plekhanov ARM
    33 SAEMUNDSDOTTIR Eva Doegg University Of Iceland ISL
    34 SOTSKOVA Mariia Russian University Of Theatre Art RUS
    35 GABRYSZAK Elzbieta Wiktoria University School Of Physical Education In Krakow POL
    36 UDRIH Marusa University Of Ljubljana SLO


    Men:

    StN. Name University Nation
    Warm-Up Group 1
    1 NAKAMURA Shu Kansai University JPN
    2 LEE Harry Hau Yin University Of Macau HKG
    3 KOVTUN Maksim Russian State University For Physical Education, Sport, Youth and Tourism RUS
    4 YUEN Lap Kan Lincoln University Of Wollongong HKG
    5 GALAY Roman National State University Of Physical Education, Sport & Health named after P.F. Lesgaft FIN
    Warm-Up Group 2
    6 SATO Hiroaki Iwate University JPN
    7 LI Yuheng Harbin Sport University CHN
    8 KVITELASHVILI Morisi Russian State University For Physical Education, Sport, Youth and Tourism GEO
    9 LAZUKIN Andrei National State University Of Physical Education, Sport & Health named after P.F. Lesgaft RUS
    10 DALLA TORRE Mattia University Of The Valley Of Aosta ITA
    Warm-Up Group 3
    11 LEE June Hyoung Dankook University KOR
    12 PANIKHIN Artur Kazakh Academy Of Sport And Tourism KAZ
    13 SAMARIN Aleksandr Russian State University For Physical Education, Sport, Youth and Tourism RUS
    14 BYUN Sejong Kyung Hee University KOR
    15 TOMONO Kazuki Doshisha University JPN
    Warm-Up Group 4
    16 DEMIRBOGA Burak Kocaeli University TUR
    17 LIU Runqi Harbin Sport University CHN
    18 NAURITS Daniel-Albert Audentes School EST
    19 HUBER Tim University Of Zurich SUI
    20 DRECHSLER Manuel Vienna University Of Economics And Business AUT
    Warm-Up Group 5
    21 TESSON Adrien Aurele Patric INSEP FRA
    22 MADEJON CAMBRA Gaizka Universidad Del Pais Vasco ESP
    23 RIZZO Matteo San Raffaele University Rome ITA
    24 DE OLIVEIRA DE LIMA Laerte Ruanh University Of Caxias Do Sul BRA
    25 KLEPOCH Marco Czech Technical University In Prague SVK
    26 HAYRAPETYAN Slavik Armenian State Institute Of Physical Culture ARM


    Pairs:

    StN. Name University Nation
    Warm-Up Group 1
    1 Alisa EFIMOVA /
    Alexander KOROVIN
    National State University Of Physical Education, Sport & Health named after P.F. Lesgaft /
    *
    RUS
    2 Anastasia POLUIANOVA /
    Dmitry SOPOT
    National State University Of Physical Education, Sport & Health named after P.F. Lesgaft /
    *
    RUS
    3 Alexandra KOSHEVAIA /
    Dmitry BUSHLANOV
    Smolensk State Academy of PE, Sports and Tourism (Institute /
    National State University Of Physical Education, Sport & Health named after P.F. Lesgaft
    RUS
    4 Zhansaya ADYKHANOVA /
    Abish BAYTKANOV
    Al-Farabi Kazakh National University /
    Kazakh Academy of Sport and Tourism
    KAZ


    Dance:

    StN. Name University Nation
    Warm-Up Group 1
    1 Katharina MÜLLER /
    Tim DIECK
    University of the Ruhr, Bochum /
    Cologne University of Applied Sciences
    DEU
    2 Anastasia SHPILEVAYA /
    Grigory SMIRNOV
    SPb SA of Forestry Engineering named after S.M. Kirov /
    Moscow State Academy of Physical Ed
    RUS
    3 Adelina GALYAVIEVA /
    Louis THAURON
    Russian State University For Physical Education, Sport, Youth and Tourism /
    EM Lyon Business School
    FRA
    4 Emily MONAGHAN /
    Ilias FOURATI
    Fairfield University /
    State University of New York College at Purchase
    HUN
    Warm-Up Group 2
    5 Sofia EVDOKIMOVA /
    Egor BAZIN
    Samara State University of Social Sciences and Education /
    Tol'jatti State University
    RUS
    6 Victoria MANNI /
    Carlo ROETHLISBERGER
    Catholic University of the Sacred Heart /
    University of Milan
    SUI
    7 Betina POPOVA /
    Sergey MOZGOV
    Russian University of Theatre Art /
    Moscow Regional Pedagogical University
    RUS
    8 Mina ZDRAVKOVA /
    Christopher M. DAVIS
    New Bulgarian University /
    University of Florida
    BUL
    Warm-Up Group 2
    9 Matilda FRIEND /
    William BADAOUI
    Macquarie University /
    University of Technology Sydney
    AUS
    10 Chiara CALDERONE /
    Pietro PAPETTI
    Amedeo Avogadro University of Eastern Piemonte /
    University of Milan
    ITA
    11 Yuzhu GUO /
    Pengkun ZHAO
    Harbin Sport University /
    *
    CHN
    12 Julia WAGRET /
    Pierre SOUQUET
    Claude Bernard University Lyon 1 /
    *
    FRA
    13 Juulia TURKKILA /
    Matthias VERSLUIS
    Aalto University /
    Arcada University of Applied Sciences
    FIN


    Synchro: (Just For Fun)

    No. Name University Nation
    1 MARIGOLD ICE UNITY FIN
    2 TEAM UNIQUE FIN
    3 DREAM TEAM RUS
    4 TATARSTAN RUS


    Let the fun begin!!!

    CaroLiza_fan

  2. #2
    All Hail Empress Eteri Spirals for Miles's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    7,155
    Country: United States of America

    0 Not allowed!
    Men:
    1. Aleksandr Samarin
    2. Maksim Kovtun
    3. Matteo Rizzo
    4. Moris Kvitelashvili
    5. Andrei Lazukin
    6. Kazuki Tomono

    Ladies:
    1. Mai Mihara
    2. Elizabet Tursynbaeva
    3. Stanislava Konstantinova
    4. Maria Sotskova
    5. Mae Berenice Meite
    6. Eliska Brezinova

    Pairs:
    1. Efimova/Korovin
    2. Poluianova/Sopot
    3. Koshevaia/Bushlanov
    4. Zdrakova/Davis
    5. Adykhanova/Baytkhanov

    Ice Dance:
    1. Evdokimova/Bazin
    2. Popova/Mozgov
    3. Shpilevaya/Smirnov
    4. Turkkila/Versluis
    5. Galyavieva/Thauron
    6. Muller/Dieck

  3. #3
    Tripping on the Podium DenissVFan's Avatar
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    638

    0 Not allowed!
    LADIES:

    1. MIHARA Mai
    2. TURSYNBAYEVA Elizabet
    3. KONSTANTINOVA Stanislava
    4. SOTSKOVA Mariia
    5. MEITE Semanglae Mae-Berenice
    6. BREZINOVA Eliska

    MEN:

    1. SAMARIN Aleksandr
    2. RIZZO Matteo
    3. LAZUKIN Andrei
    4. KOVTUN Maksim
    5. KVITELASHVILI Morisi
    6. TOMONO Kazuki

    PAIRS:

    1. Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN
    2. Anastasia POLUIANOVA / Dmitry SOPOT
    3. Alexandra KOSHEVAIA Dmitry BUSHLANOV
    4. Zhansaya ADYKHANOVA / Abish BAYTKANOV

    ICE DANCE:

    1. Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN
    2. Betina POPOVA / Sergey MOZGOV
    3. Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS
    4. Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
    5. Adelina GALYAVIEVA Louis THAURON
    6. Katharina MÜLLER / Tim DIECK

  4. #4
    On the Ice
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    490
    Country: Finland

    0 Not allowed!
    Ladies:

    1. MIHARA Mai
    2. TURSYNBAYEVA Elizabet
    3. KONSTANTINOVA Stanislava
    4. SOTSKOVA Maria
    5. MEITE Mae-Berenice
    6. KIM Nahyun

    Men:

    1. SAMARIN Aleksandr
    2. RIZZO Matteo
    3. LAZUKIN Andrei
    4. KVITELASHVILI Morisi
    5. KOVTUM Maksim
    6. TOMONO Kazuki


    Dance:

    1. Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN
    2. Juulia Turkkila/Matthias Versluis
    3. Betina POPOVA / Sergey MOZGOV
    4. Adelina GALYAVIEVA Louis THAURON
    5. Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
    6. Katharina MÜLLER / Tim DIECK



    Pairs:

    1. Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN
    2. Anastasia POLUIANOVA / Dmitry SOPOT
    3. Alexandra KOSHEVAIA Dmitry BUSHLANOV
    4. Zhansaya ADYKHANOVA / Abish BAYTKANOV

  5. #5
    Rinkside
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    15

    0 Not allowed!
    The competitions start on 6th March 2019 at 14:30 KRAT (07:30 GMT; 08:30 CET) with the Pairs Short.

    So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 15:30 KRAT (06:30 GMT; 07:30 CET).
    1 hour before 14:30 KRAT is 13:30 KRAT.


    Mina ZDRAVKOVA / Christopher M. DAVIS BUL are ice dancers, not pair! There are only 4 pairs.
    http://www.isuresults.com/bios/isufs00015163.htm

  6. #6
    Tripping on the Podium gonewiththewind25's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    533

    0 Not allowed!
    Men
    1. Aleksandr SAMARIN
    2. Matteo RIZZO
    3. Andrei LAZUKIN
    4. Maksim KOVTUN
    5. Morisi KVITELASHVILI
    6. Kazuki TOMONO

    Ladies
    1. Mai MIHARA
    2. Elizabet TURSYNBAYEVA
    3. Stanislava KONSTANTINOVA
    4. Mae Berenice MEITE
    5. Maria SOTSKOVA
    6. Eliska BREZINOVA

    Pairs
    1. Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN
    2. Anastasia POLUIANOVA / Dmitry SOPOT
    3. Alexandra KOSHEVAIA Dmitry BUSHLANOV
    4. Zhansaya ADYKHANOVA / Abish BAYTKANOV

    Ice Dance
    1. Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN
    2. Betina POPOVA / Sergey MOZGOV
    3. Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
    4. Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS
    5. Adelina GALYAVIEVA / Louis THAURON
    6. Katharina MÜLLER / Tim DIECK

  7. #7
    Rinkside
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    87

    0 Not allowed!
    Ladies:
    1. MIHARA Mai
    2. TURSYNBAYEVA Elizabet
    3. KONSTANTINOVA Stanislava
    4. MEITE Mae-Berenice
    5. SOTSKOVA Maria
    6. LARI Zahra Fadhel Abbas M

    Men:
    1. SAMARIN Aleksandr
    2. RIZZO Matteo
    3. KOVTUM Maksim
    4. KVITELASHVILI Morisi
    5. LAZUKIN Andrei
    6. TOMONO Kazuki


    Dance:
    1. Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN
    2. Betina POPOVA / Sergey MOZGOV
    3. Adelina GALYAVIEVA Louis THAURON
    4. Juulia Turkkila/Matthias Versluis
    5. Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
    6. Katharina MÜLLER / Tim DIECK



    Pairs:
    1. Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN
    2. Anastasia POLUIANOVA / Dmitry SOPOT
    3. Alexandra KOSHEVAIA Dmitry BUSHLANOV
    4. Zhansaya ADYKHANOVA / Abish BAYTKANOV

  8. #8
    Rinkside
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    15

    0 Not allowed!
    Men
    1. Alexander SAMARIN
    2. Matteo RIZZO
    3. Maxim KOVTUN
    4. Kazuki TOMONO
    5. Andrei LAZUKIN
    6. Moris KVITELASHVILI

    Ladies
    1. Mai MIHARA
    2. Elizabet TURSYNBAEVA
    3. Stanislava KONSTANTINOVA
    4. Maria SOTSKOVA
    5. Mae Berenice MEITE
    6. Soyoun PARK

    Pairs
    1. Alisa EFIMOVA/Alexander KOROVIN
    2. Anastasia POLUIANOVA / Dmitry SOPOT
    3. Alexandra KOSHEVAYA/Dmitry BUSHLANOV
    4. Zhansaya ADYKHANOVA/Abish BAYTKANOV

    Ice Dance
    1. Sofia EVDOKIMA/Egor BAZIN
    2. Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
    3. Betina POPOVA/Sergey MOZGOV
    4. JuuliaTURKKILA/MatthiasVERSLUIS
    5. Katherina MÜLLER /Tim DIECK
    6. Adelina GALYAVIEVA/Louis THORON

    Synchro (for fun)
    1 MARIGOLD ICE UNITY
    2 TEAM UNIQUE
    3 TATARSTAN
    4 DREAM TEAM

  9. #9
    Bona Fide Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    5,402

    0 Not allowed!
    Men:

    1. Samarin
    2. Kovtun
    3. Rizzo
    4. Lazukin
    5. Kvitelashvili
    6. Tomono

    Ladies:

    1. Mihara
    2. Tursynbaeva
    3. Konstantinova
    4. Miete
    5. Sotskova
    6. Brezinova

    Pairs:

    1. Efimova/Korovin
    2. Poliuanova/Sopot
    3. Koshevaia/Bushlanov
    4. Adykhanova/Batykanov

    Dance:

    1. Evodkimova/Bazin
    2. Popova/Mozgov
    3. Shpilevaya/Smirnov
    4. Turkkila/Verslius
    5. Galyavieva/Thauron
    6. Muller/Dieck

  10. #10
    Rinkside
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    78

    0 Not allowed!
    Ladies

    1- Mai MIHARA
    2- Maria SOTSKOVA
    3- Elizabet TURSYNBAEVA
    4- Stanislava KONSTANTINOVA
    5- Maé-Bérénice MEITE
    6- Eliska BREZINOVA

    Men

    1- Maxim KOVTUN
    2- Alexander SAMARIN
    3- Matteo RIZZO
    4- Kazuki TOMONO
    5- Morisi KVITELASHVILI
    6- Andrei LAZUKIN

    Pairs

    1- Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN
    2- Anastasia POLUIANOVA / Dmitry SOPOT
    3- Alexandra KOSHEVAYA / Dmitry BUSHLANOV
    4- Zhansaya ADYKHANOVA / Abish BAYTKANOV

    Ice dance

    1- Sofia EVDOKIMA / Egor BAZIN
    2- Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
    3- Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS
    4- Betina POPOVA / Sergey MOZGOV
    5- Adelina GALYAVIEVA / Louis THAURON
    6- Katharina MÜLLER / Tim DIECK

  11. #11
    EZETTIE LATUASV IVAKMHA CaroLiza_fan's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    11,849
    Country: Northern Ireland

    0 Not allowed!
    Quote Originally Posted by cabres View Post
    1 hour before 14:30 KRAT is 13:30 KRAT.


    Mina ZDRAVKOVA / Christopher M. DAVIS BUL are ice dancers, not pair! There are only 4 pairs.
    http://www.isuresults.com/bios/isufs00015163.htm
    Thanks, cabres.

    You can tell I was doing this in a hurry!

    Although, that said, I copied the tables directly from the FISU website, only changing the order of the columns to match the normal format. So it was them that put the Bulgarians in the wrong category. But, it was my fault for not looking at the ISU Bios when I was adding the links, because I would have spotted it then.

    I'll fix the mistakes now.

    EDIT: Done

    Thanks again



    CaroLiza_fan

  12. #12
    Rinkside
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    18

    0 Not allowed!
    Ladies
    1. Mai MIHARA
    2. Elizabet TURSYNBAEVA
    3. Stanislava KONSTANTINOVA
    4. Maria SOTSKOVA
    5. Mae Berenice MEITE
    6. Eliska BREZINOVA

    Men
    1. Alexander SAMARIN
    2. Matteo RIZZO
    3. Maxim KOVTUN
    4. Andrei LAZUKIN
    5. Morisi KVITELASHVILI
    6. Kazuki TOMONO

    Pairs
    1. Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN
    2. Anastasia POLUIANOVA / Dmitry SOPOT
    3. Alexandra KOSHEVAIA / Dmitry BUSHLANOV
    4. Zhansaya ADYKHANOVA / Abish BAYTKANOV

    Dance
    1. Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN
    2. Betina POPOVA / Sergey MOZGOV
    3. Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS
    4. Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
    5. Adelina GALYAVIEVA / Louis THAURON
    6. Katharina MÜLLER / Tim DIECK

  13. #13
    EZETTIE LATUASV IVAKMHA CaroLiza_fan's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    11,849
    Country: Northern Ireland

    0 Not allowed!
    Quote Originally Posted by Spirals for Miles View Post
    Pairs:

    4. Zdrakova/Davis
    Quote Originally Posted by DenissVFan View Post
    PAIRS:

    4. Mina ZDRAVKOVA / Christopher M. DAVIS
    Quote Originally Posted by ruga View Post
    Pairs:

    4. Zdravkova/Davis
    Quote Originally Posted by GINO View Post
    Pairs:

    4. Mina ZDRAVKOVA / Christopher M. DAVIS
    Quote Originally Posted by invisiblespiral View Post
    Pairs:

    4. Zdravkova/Davis
    I made a boo boo.

    This partnership are Ice Dancers, not Pairs Skaters.

    So, please edit your predictions accordingly.

    Sorry for the mix-up.

    CaroLiza_fan

  14. #14
    #teamtutberidze TheBallerina's Avatar
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    1,696

    0 Not allowed!
    Ladies
    1. MIHARA Mai
    2. KONSTANTINOVA Stanislava
    3. TURSYNBAYEVA Elizabet
    4. SOTSKOVA Mariia
    5. MEITE Semanglae Mae-Berenice
    6. BREZINOVA Eliska


    Men
    1. SAMARIN Aleksandr
    2. RIZZO Matteo
    3. KOVTUN Maksim
    4. KVITELASHVILI Morisi
    5. TOMONO Kazuki
    6. LAZUKIN Andrei



    Pairs
    1. Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN
    2. Anastasia POLUIANOVA / Dmitry SOPOT
    3. Alexandra KOSHEVAIA Dmitry BUSHLANOV
    4. Zhansaya ADYKHANOVA / Abish BAYTKANOV
    Mina ZDRAVKOVA / Christopher M. DAVIS are from ice dance.


    Dance
    1. Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN
    2. Betina POPOVA / Sergey MOZGOV
    3. Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS
    4. Adelina GALYAVIEVA Louis THAURON
    5. Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
    6. Katharina MÜLLER / Tim DIECK

  15. #15
    In love with too many ladies sweetice's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    867
    Country: Italy

    0 Not allowed!
    Ladies:

    1. MIHARA Mai
    2. TURSYNBAYEVA Elizabet
    3. KONSTANTINOVA Stanislava
    4. MEITE Semanglae Mae-Berenice
    5. SOTSKOVA Mariia
    -
    6. BREZINOVA Eliska
    7. OLIVOTTO Elettra Maria

    Men:

    1. SAMARIN Aleksandr
    2. KOVTUN Maksim
    3. RIZZO Matteo
    4. KVITELASHVILI Morisi
    5. TOMONO Kazuki
    -
    6. LAZUKIN Andrei
    7. DALLA TORRE Mattia

    Pairs:

    1. Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN
    2. Anastasia POLUIANOVA / Dmitry SOPOT
    3. Alexandra KOSHEVAIA / Dmitry BUSHLANOV
    4. Zhansaya ADYKHANOVA / Abish BAYTKANOV

    Dance:

    1. Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN
    2. Betina POPOVA / Sergey MOZGOV
    3. Adelina GALYAVIEVA / Louis THAURON
    4. Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS
    5. Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
    -
    6. Katharina MÜLLER / Tim DIECK
    7. Chiara CALDERONE / Pietro PAPETTI

  16. #16
    Rinkside
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    22

    0 Not allowed!
    Ladies:
    1. Mihara
    2. Tursynbaeva
    3. Konstantinova
    4. Sotskova
    5. Brezinova
    6. Meite

    Men:
    1. Samarin
    2. Rizzo
    3. Tomono
    4. Kovtun
    5. Lazukin
    6. Kvitelashvili

    Pairs:
    1. Efimova/Korovin
    2. Poluianova/Sopot
    3. Koshevaia/Bushlanov
    4. Adykhanova/Baytkanov

    Dance:
    1.Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN
    2.Betina POPOVA / Sergey MOZGOV
    3. Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
    4. Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS
    5. Adelina GALYAVIEVA/ Louis THAURON
    6. Katharina MÜLLER / Tim DIECK

  17. #17
    Rinkside
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    18

    0 Not allowed!
    LADIES:
    Mai MIHARA
    Elizabet TURSYNBAYEVA
    Stanislava KONSTANTINOVA
    Mae Berenice MEITE
    Maria SOTSKOVA
    Nahyun KIM

    MEN:
    Alexander SAMARIN
    Matteo RIZZO
    Andrei LAZUKIN
    Morisi KVITELASHVILI
    Kazuki TOMONO
    Maxim KOVTUN

    PAIRS:
    Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN
    Anastasia POLUIANOVA / Dmitry SOPOT
    Alexandra KOSHEVAIA Dmitry BUSHLANOV
    Zhansaya ADYKHANOVA / Abish BAYTKANOV

    DANCE:
    Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN
    Betina POPOVA / Sergey MOZGOV
    Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS
    Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
    Adelina GALYAVIEVA / Louis THAURON
    Katharina MÜLLER / Tim DIECK

  18. #18
    On the Ice
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    407
    Country: Canada

    0 Not allowed!
    Ladies:
    1. Mai Mihara
    2. Elizabet Tursynbaeva
    3. Stanislava Konstantinova
    4. Maria Sotskova
    5. Mae Berenice Meite
    6. Eliska Brezinova

    Men:
    1. Alexander Samarin
    2. Matteo Rizzo
    3. Andrei Lazukin
    4. Kazuki Tomono
    5. Maxim Kovtun
    6. Morisi Kvitelashvili

    Pairs:
    1. Alisa Efimova / Alexander Korovin
    2. Anastasia Poluianova / Dmitry Sopot
    3. Alexandra Koshevaia / Dmitry Bushlanov
    4. Zhansaya Adykhanova / Abish Baytkanov

    Dance:
    1. Sofia Evdokimova / Egor Bazin
    2. Betina Popova / Sergey Mozgov
    3. Juulia Turkkila / Matthias Versluis
    4. Anastasia Shpilevaya / Grigory Smirnov
    5. Adelina Galyavieva / Louis Thauron
    6. Katharina Muller / Tim Dieck

  19. #19
    GS Supporter ladyjane's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    633
    Country: Netherlands

    0 Not allowed!
    So few pairs! what a shame.

  20. #20
    Rinkside
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    97
    Country: United States of America

    0 Not allowed!
    Women
    1. MIHARA Mai
    2. TURSYNBAYEVA Elizabet
    3. KONSTANTINOVA Stanislava
    4. MEITE Semanglae Mae-Berenice
    5. SOTSKOVA Mariia
    6. BREZINOVA Eliska

    Men
    1. SAMARIN Aleksandr
    2. RIZZO Matteo
    3. TOMONO Kazuki
    4. LAZUKIN Andrei
    5. KOVTUN Maksim
    6. KVITELASHVILI Morisi

    Pairs
    1. Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN
    2. Anastasia POLUIANOVA / Dmitry SOPOT
    3. Alexandra KOSHEVAIA / Dmitry BUSHLANOV
    4. Zhansaya ADYKHANOVA / Abish BAYTKANOV

    Dance
    1. Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN
    2. Betina POPOVA / Sergey MOZGOV
    3. Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
    4. Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS
    5. Adelina GALYAVIEVA Louis THAURON
    6. Katharina MÜLLER / Tim DIECK

Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •