Here is the thread where you can make your predictions for the European Championships.
Entries / Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1920/ec2020/
The competitions start on Wednesday 22[SUP]nd[/SUP] January 2020 at 11:30 CET (10:30 GMT) with the Men’s Short.
So, the deadline to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. at 10:30 CET (09:30 GMT)
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Please remember to read the rules for the Predictions Game:
https://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?84514
Entries
The Entries/Results page is not up yet, so in the meantime here are the links to the provisional entry lists, i.e. the lists that include possible substitutes.
Ladies:
http://www.isuresults.com/events/cat03109426.htm
Withdrew:
Men:
http://www.isuresults.com/events/cat03109425.htm
Withdrew:
Pairs:
http://www.isuresults.com/events/cat03109427.htm
Dance:
http://www.isuresults.com/events/cat03109428.htm
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Entries / Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1920/ec2020/
The competitions start on Wednesday 22[SUP]nd[/SUP] January 2020 at 11:30 CET (10:30 GMT) with the Men’s Short.
So, the deadline to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. at 10:30 CET (09:30 GMT)
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Please remember to read the rules for the Predictions Game:
https://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?84514
Entries
The Entries/Results page is not up yet, so in the meantime here are the links to the provisional entry lists, i.e. the lists that include possible substitutes.
Ladies:
http://www.isuresults.com/events/cat03109426.htm
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Valentina MATOS | ESP |
2 | Ema DOBOSZOVA | SVK |
3 | Hana CVIJANOVIC | CRO |
4 | Aleksandra GOLOVKINA | LTU |
5 | Antonina DUBININA | SRB |
Warm-Up Group 2 | ||
6 | Sinem KUYUCU | TUR |
7 | Linnea CEDER | FIN |
8 | Angelina KUCHVALSKA | LAT |
9 | Alessia TORNAGHI | ITA |
10 | Jenni SAARINEN | FIN |
Warm-Up Group 3 | ||
11 | Anastasia GOZHVA | UKR |
12 | Viktoriia SAFONOVA | BLR |
13 | Lea SERNA | FRA |
14 | Klara STEPANOVA | CZE |
15 | Nelli IOFFE | ISR |
Warm-Up Group 4 | ||
16 | Niki WORIES | NED |
17 | Maia MAZZARA | FRA |
18 | Olga MIKUTINA | AUT |
19 | Alina URUSHADZE | GEO |
20 | Yasmine Kimiko YAMADA | SUI |
Warm-Up Group 5 | ||
21 | Anastasiya GALUSTYAN | ARM |
22 | Eva Lotta KIIBUS | EST |
23 | Dasa GRM | SLO |
24 | Ekaterina KURAKOVA | POL |
25 | Natasha McKAY | GBR |
Warm-Up Group 6 | ||
26 | Alexandra FEIGIN | BUL |
27 | Emmi PELTONEN | FIN |
28 | Anita OSTLUND | SWE |
29 | Eliska BREZINOVA | CZE |
30 | Mae Berenice MEITE | FRA |
31 | Ivett TOTH | HUN |
Warm-Up Group 7 | ||
32 | Anna SHCHERBAKOVA | RUS |
33 | Alena KOSTORNAIA | RUS |
34 | Nicole SCHOTT | GER |
35 | Ekaterina RYABOVA | AZE |
36 | Alexandra TRUSOVA | RUS |
37 | Alexia PAGANINI | SUI |
Withdrew:
No. | Name | Nation |
W/D | Loena HENDRICKX | BEL |
W/D | Alina IUSHCHENKOVA | ISR |
W/D | Julia SAUTER | ROU |
Men:
http://www.isuresults.com/events/cat03109425.htm
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Andras CSERNOCH | HUN |
2 | Andrey KOKURA | UKR |
3 | Peter James HALLAM | GBR |
4 | Illya SOLOMIN | SWE |
5 | Thomas KENNES | NED |
Warm-Up Group 2 | ||
6 | Matyas BELOHRADSKY | CZE |
7 | Maurizio ZANDRON | AUT |
8 | Lukas BRITSCHGI | SUI |
9 | Davide LEWTON BRAIN | MON |
10 | Roman GALAY | FIN |
11 | Slavik HAYRAPETYAN | ARM |
Warm-Up Group 3 | ||
12 | Nikolaj MAJOROV | SWE |
13 | Alexander LEBEDEV | BLR |
14 | Michael NEUMAN | SVK |
15 | Burak DEMIRBOGA | TUR |
16 | Conor STAKELUM | IRL |
17 | Larry LOUPOLOVER | BUL |
Warm-Up Group 4 | ||
18 | Paul FENTZ | GER |
19 | Gabriele FRANGIPANI | ITA |
20 | Vladimir LITVINTSEV | AZE |
21 | Mark GORODNITSKY | ISR |
22 | Irakli MAYSURADZE | GEO |
23 | Sondre ODDVOLL BOE | NOR |
Warm-Up Group 5 | ||
24 | Alexei BYCHENKO | ISR |
25 | Adam SIAO HIM FA | FRA |
26 | Michal BREZINA | CZE |
27 | Aleksandr SELEVKO | EST |
28 | Daniel GRASSL | ITA |
29 | Artur DANIELIAN | RUS |
Warm-Up Group 6 | ||
30 | Alexander SAMARIN | RUS |
31 | Dmitri ALIEV | RUS |
32 | Deniss VASILJEVS | LAT |
33 | Kevin AYMOZ | FRA |
34 | Morisi KVITELASHVILI | GEO |
35 | Matteo RIZZO | ITA |
Withdrew:
No. | Name | Nation |
W/D | Daniel SAMOHIN | ISR |
W/D | Ivan SHMURATKO | UKR |
Pairs:
http://www.isuresults.com/events/cat03109427.htm
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Dorota BRODA / Pedro BETEGON MARTIN | ESP |
2 | Daria DANILOVA / Michel TSIBA | NED |
3 | Cleo HAMON / Denys STREKALIN | FRA |
Warm-Up Group 2 | ||
4 | Annika HOCKE / Robert KUNKEL | GER |
5 | Anna VERNIKOV / Evgeni KRASNOPOLSKI | ISR |
6 | Laura BARQUERO / Ton CONSUL | ESP |
7 | Ioulia CHTCHETININA / Mark MAGYAR | HUN |
Warm-Up Group 3 | ||
8 | Coline KERIVEN / Noel-Antoine PIERRE | FRA |
9 | Alexandra HERBRIKOVA / Nicolas ROULET | SUI |
10 | Sofiia NESTEROVA / Artem DARENSKYI | UKR |
11 | Lana PETRANOVIC / Antonio SOUZA KORDEIRU | CRO |
Warm-Up Group 4 | ||
12 | Rebecca GHILARDI / Filippo AMBROSINI | ITA |
13 | Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT | GER |
14 | Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER | AUT |
15 | Zoe JONES / Christopher BOYADJI | GBR |
Warm-Up Group 5 | ||
16 | Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV | RUS |
17 | Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE | ITA |
18 | Daria PAVLIUCHENKO / Denis KHODYKIN | RUS |
19 | Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII | RUS |
Dance:
http://www.isuresults.com/events/cat03109428.htm
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan