2020 Cup Of Russia: Senior GP Predictions Game Round 5

CaroLiza_fan

EZETTIE LATUASV IVAKMHA
Record Breaker
Joined
Oct 25, 2012
Country
Northern-Ireland
Here is the thread where you can make your predictions for the Cup Of Russia.

Entries / Results Page:
https://fsrussia.ru/results/2021/gprus2020/

The competitions start on Friday 20th November 2020 at 13:30 MSK (10:30 GMT / 11:30 CET) with the Men’s Short.

So, the deadline to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 12:30 MSK (09:30 GMT / 10:30 CET).
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.

Please remember to read the rules for the Predictions Game:

https://www.goldenskate.com/forum/threads/86893/


Entries

The Entries/Results page is not up yet, so in the meantime here are the links to the provisional entry lists, i.e. the lists that include possible substitutes.

Ladies:

http://www.isuresults.com/events/gprus2020_Ladies.htm

Start
Finish
StN.
Name
Nation
19:25:00​
19:32:00​
Warm-Up Group 1
19:32:30​
19:39:00​
1​
Elizaveta NUGUMANOVA
RUS​
19:39:00​
19:45:30​
2​
Viktoriia SAFONOVA
BLR​
19:45:30​
19:52:00​
3​
Anastasiya GALUSTYAN
ARM​
19:52:00​
19:58:30​
4​
Anastasiia GULIAKOVA
RUS​
19:58:30​
20:05:00​
5​
Alina URUSHADZE
GEO​
20:05:00​
20:11:30​
6​
Eva-Lotta KIIBUS
EST​
20:11:30​
20:18:30​
Warm-Up Group 2
20:19:00​
20:25:30​
7​
Ekaterina RYABOVA
AZE​
20:25:30​
20:32:00​
8​
Elizaveta TUKTAMYSHEVA
RUS​
20:32:00​
20:38:30​
9​
Sofia SAMODUROVA
RUS​
20:38:30​
20:45:00​
10​
Alena KOSTORNAIA
RUS​
20:45:00​
20:51:30​
11​
Alexandra TRUSOVA
RUS​
20:51:30​
20:58:00​
12​
Anna SHCHERBAKOVA
RUS​

Withdrew:

No.
Name
Nation
W/D​
Evgenia MEDVEDEVA
RUS​


Men:

http://www.isuresults.com/events/gprus2020_Men.htm

Start
Finish
StN.
Name
Nation
13:30:00​
13:37:00​
Warm-Up Group 1
13:37:30​
13:44:00​
1​
Evgeni SEMENENKO
RUS​
13:44:00​
13:50:30​
2​
Ilya YABLOKOV
RUS​
13:50:30​
13:57:00​
3​
Artem KOVALEV
RUS​
13:57:00​
14:03:30​
4​
Roman SAVOSIN
RUS​
14:03:30​
14:10:00​
5​
Alexander LEBEDEV
BLR​
14:10:00​
14:16:30​
6​
Makar IGNATOV
RUS​
14:16:30​
14:23:30​
Warm-Up Group 2
14:24:00​
14:30:30​
7​
Mikhail KOLYADA
RUS​
14:30:30​
14:37:00​
8​
Vladimir LITVINTSEV
AZE​
14:37:00​
14:43:30​
9​
Andrei MOZALEV
RUS​
14:43:30​
14:50:00​
10​
Petr GUMENNIK
RUS​
14:50:00​
14:56:30​
11​
Morisi KVITELASHVILI
GEO​
14:56:30​
15:03:00​
12​
Dmitri ALIEV
RUS​

Withdrew:

No.
Name
Nation
W/D​
Irakli MAYSURADZE
GEO​
W/D​
Artur DANIELIAN
RUS​
W/D​
Alexander SAMARIN
RUS​


Pairs:

http://www.isuresults.com/events/gprus2020_Pairs.htm

Start
Finish
StN.
Name
Nation
18:00:00​
18:07:00​
Warm-Up Group 1
18:07:30​
18:14:00​
1​
Iasmina KADYROVA / Ivan BALCHENKO
RUS​
18:14:00​
18:20:30​
2​
Ioulia CHTCHETININA / Mark MAGYAR
HUN​
18:20:30​
18:27:00​
3​
Iuliia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV
RUS​
18:27:00​
18:34:00​
Warm-Up Group 2
18:34:30​
18:41:00​
4​
Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV
RUS​
18:41:00​
18:47:30​
5​
Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV
RUS​
18:47:30​
18:54:00​
6​
Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV
RUS​
18:54:00​
19:00:30​
7​
Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII
RUS​

Withdrew:



Dance:

http://www.isuresults.com/events/gprus2020_IceDance.htm

Start
Finish
StN.
Name
Nation
15:30:00​
15:36:00​
Warm-Up Group 1
15:36:30​
15:43:10​
1​
Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Egor BAZIN
RUS​
15:43:10​
15:49:50​
2​
Ekaterina MIRONOVA / Evgenii USTENKO
RUS​
15:49:50​
15:56:30​
3​
Viktoria SEMENJUK / Ilya YUKHIMUK
BLR​
15:56:30​
16:03:10​
4​
Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN
RUS​
16:03:10​
16:09:50​
5​
Anna YANOVSKAYA / Adam LUKACS
HUN​
16:09:50​
16:15:50​
Warm-Up Group 2
16:16:20​
16:23:00​
6​
Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN
RUS​
16:23:00​
16:29:40​
7​
Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN
UKR​
16:29:40​
16:36:20​
8​
Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS
LTU​
16:36:20​
16:43:00​
9​
Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO
RUS​
16:43:00​
16:49:40​
10​
Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
RUS​

Withdrew:


Let the fun begin!!! :biggrin:

CaroLiza_fan
 
Last edited:

Shakuhachi

Rinkside
Joined
Aug 20, 2018
Ladies:

1. Alexandra TRUSOVA
2. Anna SHCHERBAKOVA
3. Alena KOSTORNAIA
4. Elizaveta TUKTAMYSHEVA
5. Ekaterina RYABOVA
6. Elizaveta NUGUMANOVA

Men:

1. Mikhail KOLYADA
2. Andrei MOZALEV
3. Artem KOVALEV
4. Dmitri ALIEV
5. Evgeni SEMENENKO
6. Morisi KVITELASHVILI

Pairs:

1. Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV
2. Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII
3. Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV
4. Iasmina KADYROVA / Ivan BALCHENKO
5. Iuliia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV
6. Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV

Dance:

1. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
2. Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN
3. Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO
4. Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Egor BAZIN
5. Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN
6. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS
 
Last edited:

ladyjane

Medalist
Joined
Jun 26, 2012
Country
Netherlands
Here goes.

Pairs
1. Aleksandra Boikova/Dmitrii Kozlovskii
2. Anastasia Mishina/Aleksandr Galliamov
3. Kseniia Akhanteva/Valerii Kolesov
4. Iuliia Artemeva / Mikhail Nazarychev
5. Ioulia Chtchetinina/Mark Magyar
6. Apollinariia Rylova/Dmitry Rylov

Men
1. Michael Kolyada
2. Dmitri Aliev
3. Andrei Mozalev
4. Morisi Kvitelashvili
5. Petr Gumennik
6. Makar Ignatov

Dance
1. Victoria Sinitsina/Nikita Katsalapov
2. Tiffani Zagorski/Jonathan Guerreiro
3. Allison Reed/Saulius Ambrulevicius
4. Elizaveta Khudaiberdieva/Egor Bazin
5. Alexandra Nazarova/Maxim Nikitin
6. Annabelle Morozov/Andrei Bagin

Ladies
1. Alexandra Trusova
2. Elizaveta Tuktamysheva
3. Alena Kostornaia
4. Anna Shcherbakova
5. Eva-Lotta Kiibus
6. Sofia Samodurova
 
Last edited:

Lunalovesskating

Moonbear power 🐻
Record Breaker
Joined
Jul 3, 2018
Ladies:

1. Alexandra TRUSOVA
2. Alena KOSTORNAIA
3. Elizaveta TUKTAMYSHEVA
4. Elizaveta NUGUMANOVA
5. Eva-Lotta KIIBUS
6. Sofia SAMODUROVA

Men:
1. Mikhail KOLYADA
2. Andrei MOZALEV
3. Dmitri ALIEV
4. Alexander SAMARIN
5. Artem KOVALEV
6. Evgeni SEMENENKO

Pairs:
1. Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII
2. Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV
3. Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV
4. Iuliia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV
5. Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOV
6. Ioulia CHRCHERTININA/Mark MAGYAR

Dance:
1. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
2. Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN
3. Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO
4. Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Egor BAZIN
5. Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN
6. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS
 
Last edited:

CrazyKittenLady

My cat jumps better Axels than me.
On the Ice
Joined
Feb 2, 2019
Country
Austria
Let's do this!

Ladies
1. Alexandra TRUSOVA
2. Anna SHCHERBAKOVA
3. Alena KOSTORNAIA
4. Elizaveta TUKTAMYSHEVA
5. Sofia SAMODUROVA
6. Anastasiia GULIAKOVA

Men
1. Mikhail KOLYADA
2. Andrei MOZALEV
3. Artem KOVALEV
4. Dmitri ALIEV
5. Makar IGNATOV
6. Petr GUMENNIK

Pairs
1. Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV
2. Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII
3. Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV
4. Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOV
5. Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV
6. Iuliia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV

Dance
1. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
2. Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO
3. Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN
4. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS
5. Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Egor BAZIN
6. Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN
 
Last edited:

cabres

Rinkside
Joined
Feb 10, 2014
Men
1. Mikhail KOLYADA
2. Andrei MOZALEV
3. Dmitri ALIEV
4. Evgeni SEMENENKO
5. Makar IGNATOV
6. Morisi KVITELASHVILI

Ladies
1. Alexandra TRUSOVA
2. Anna SHCHERBAKOVA
3. Alena KOSTORNAIA
4. Elizaveta TUKTAMYSHEVA
5. Viktoria SAFONOVA
6. Sofia SAMODUROVA

Pairs

1. Anastasia MISHINA/Aleksandr GALLIAMOV
2. Aleksandra BOIKOVA/Dmitrii KOZLOVSKII
3. luliia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV
4. Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV
5. Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOV
6. Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV

Dance
1. Victoria SINITSINA/Nikita KATSALAPOV
2. Tiffani ZAGORSKI/Jonathan GUERREIRO
3. Annabelle MOROZOV/Andrei BAGIN
4. Anastasia SKOPTCOVA/Kirill ALESHIN
5. Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Egor BAZIN
6. Alexandra NAZAROVA/Maxim NIKITIN
 
Last edited:

Znowflake

On the Ice
Joined
Dec 7, 2019
Men
1. Dmitri ALIEV
2. Andrei MOZALEV
3. Mikhail KOLYADA
4. Alexander SAMARIN
5. Makar IGNATOV
6. Morisi KVITELASHVILI

Ladies
1. Anna SHCHERBAKOVA
2. Alexandra TRUSOVA
3. Alena KOSTORNAIA
4. Elizaveta TUKTAMYSHEVA
5. Sofia SAMODUROVA
6. Viktoria SAFONOVA

Pairs
1. Anastasia MISHINA/Aleksandr GALLIAMOV
2. Aleksandra BOIKOVA/Dmitrii KOZLOVSKII
3. Daria PAVLIUCHENKO / Denis KHODYKIN
4. Lulia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV
5. Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOVA
6. Apollinnaria PANFILOVA / Dmitry RYLOV

Dance
1. Victoria SINITSINA/Nikita KATSALAPOV
2. Tiffani ZAGORSKI/Jonathan GUERREIRO
3. Annabelle MOROZOV/Andrei BAGIN
4. Anastasia SKOPTCOVA/Kirill ALESHIN
5. Sofia SHEVCHENKO/Igor EREMENKO
6. Alexandra NAZAROVA/Maxim NIKITIN
 

IndiaP12

Final Flight
Joined
Apr 29, 2018
The men were the hardest to predict. They're all capable of getting in the top few!

Men:
1. Mikhail KOLYADA
2. Andrei MOZALEV
3. Petr GUMENNIK
4. Dmitri ALIEV
5. Evgeni SEMENENKO
6. Makar IGNATOV
--
7. Morisi KVITELASHVILI
8. Roman SAVOSIN
9. Artem KOVALEV
10. Ilya YABLOKOV
11. Vladimir LITVINTSEV
12. Alexander LEBEDEV

Ladies:
1. Alexandra TRUSOVA
2. Alеna KOSTORNAIA
3. Elizaveta TUKTAMYSHEVA
4. Sofia SAMODUROVA
5. Viktoriia SAFONOVA
6. Anastasiia GULIAKOVA
--
7. Elizaveta NUGUMANOVA
8. Ekaterina RYABOVA
9. Eva-Lotta KIIBUS
10. Alina URUSHADZE
11. Anastasiya GALUSTYAN

Pairs:
1. Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV
2. Alexandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII
3. Iuliia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV
4. Iasmina KADYROVA / Ivan BALCHENKO
5. Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV
6. Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV

Ice Dance:
1. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
2. Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO
3. Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Egor BAZIN
4. Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN
5. Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN
6. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS
 
Last edited:

SnowWhite

Record Breaker
Joined
Nov 30, 2016
Country
Canada
Ladies
1. Alexandra Trusova
2. Anna Shcherbakova
3. Alena Kostornaya
4. Elizaveta Tuktamysheva
5. Sofia Samodurova
6. Viktoria Safanova

Men
1. Mikhail Kolyada
2. Andrei Mozalev
3. Dmitri Aliev
4. Evgeny Semenenko
5. Makar Ignatov
6. Petr Gumennik

Pairs
1. Mishina/Galliamov
2. Boikova/Kozlovskii
3. Panfilova/Rylov
4. Artemeva/Nazarychev
5. Kadyrova/Balchenko
6. Pepeleva/Pleshkov

Dance
1. Sinitsina/Katsalapov
2. Zagorski/Guerreiro
3. Khudaiberdieva/Bazin
4. Morozov/Bagin
5. Skoptcova/Aleshin
6. Reed/Ambrulevicius
 
Last edited:

invisiblespiral

Record Breaker
Joined
Feb 20, 2013
Men:

1. Kolyada
2. Mozalev
3. Aliev
4. Semenenko
5. Gumennik
6. Ignatov

Ladies:

1. Trusova
2. Kostornaia
3. Shcherbakova
4. Tuktamysheva
5. Samodurova
6. Safanova

Pairs:

1. Boikova/Kozlovskii
2. Mishina/Galiamov
3. Panfilova/Rylov
4. Pepeleva/Pleshkov
5. Artemeva/Nazarychev
6. Akhanteva/Kolesov

Dance:

1. Sinitsina/Katsalapov
2. Zagorski/Guerreiro
3. Khudaiberdieva/Bazin
4. Morozov/Bagin
5. Skoptcova/Aleshin
6. Reed/Ambrulevicius
 

Gourlie

Rinkside
Joined
Aug 19, 2019
Country
Czech-Republic
Ladies
1. Alexandra TRUSOVA
2. Anna SHCHERBAKOVA
3. Alena KOSTORNAIA
4. Elizaveta TUKTAMYSHEVA
5. Sofia SAMODUROVA
6. Viktoriia SAFONOVA

Men
1. Mikhail KOLYADA
2. Andrei MOZALEV
3. Dmitri ALIEV
4. Evgeni SEMENENKO
5. Morisi KVITELASHVILI
6. Petr GUMENNIK

Pairs
1. Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV
2. Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII
3. Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV
4. Iuliia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV
5. Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV
6. Iasmina KADYROVA / Ivan BALCHENKO

Dance
1. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
2. Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO
3. Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN
4. Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Egor BAZIN
5. Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN
6. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS
 

icybear

Medalist
Joined
Mar 18, 2017
1. Anna SHCHERBAKOVA
2. Alexandra TRUSOVA
3. Alena KOSTORNAIA
4. Elizaveta TUKTAMYSHEVA
5. Sofia SAMODUROVA
6. Ekaterina RYABOVA
 

Pandicorn

On the Ice
Joined
Sep 24, 2015
Country
Germany
Ladies
1. Alexandra TRUSOVA
2. Anna SHCHERBAKOVA
3. Alena KOSTORNAIA
4. Elizaveta TUKTAMYSHEVA
5. Sofia SAMODUROVA
6. Anastasiia GULIAKOVA

Men
1. Mikhail KOLYADA
2. Dmitri ALIEV
3. Andrei MOZALEV
4. Evgeni SEMENENKO
5. Morisi KVITELASHVILI
6. Petr GUMENNIK

Pairs
1. Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII
2. Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV
3. Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV
4. Iuliia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV
5. Iasmina KADYROVA / Ivan BALCHENKO
6. Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV

Dance
1. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
2. Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO
3. Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN
4. Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN
5. Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Egor BAZIN
6. Alexandra NAZAROVA/ Maxim NIKITIN
 

Skatesocs

Final Flight
Joined
May 16, 2020
Ice Dance:

1 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
2 Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO
3 Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN
4 Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN
5 Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS
6 Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Egor BAZIN


Men:

1 Dmitri ALIEV
2 Andrei MOZALEV
3 Mikhail KOLYADA
4 Morisi KVITELASHVILI
5 Petr GUMENNIK
6 Makar IGNATOV


Pairs:

1 Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV
2 Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII
3 Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV
4 Iasmina KADYROVA / Ivan BALCHENKO
5 Iuliia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV
6 Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV

Ladies:
1 Alexandra TRUSOVA
2 Elizaveta TUKTAMYSHEVA
3 Alena KOSTORNAIA
4 Sofia SAMODUROVA
5 Anastasiia GULIAKOVA
6 Eva-Lotta KIIBUS
 
Last edited:

CrazyKittenLady

My cat jumps better Axels than me.
On the Ice
Joined
Feb 2, 2019
Country
Austria
In light of the recent withdrawals (e.g. Samarin), am I allowed to edit my prediction post until the deadline on Friday or will the substitute no. 6 come into play automatically?
 

MGstyle

Crawling around on the ice after chestnuts
Medalist
Joined
Sep 1, 2015
Men:
1. Mikhail Kolyada
2. Dmitri Aliev
3. Andrei Mozalyov
4. Petr Gumennik
5. Morisi Kvitelashvili
6. Evgeny Semenenko

Pairs
1. Boikova/Kozlowskii
2. Mishina/Galliamov
3. Panfilova/Rylov
4. Pepeleva/Pleshkov
5. Artemeva/Nazarychev
6. Akhanteva/Kolesov

Ladies
1. Trusova
2. Shcherbakova
3. Kostornaia
4. Tuktamysheva
5. Samodurova
6. Kiibus

Dance
1. Sinitsina/Katsalapov
2. Khudaiberdieva/Bazin
3. Zagorski/Guerreiro
4. Morozov/Bagin
5. Reed/Ambrulevicius
6. Nazarova/Nikitin
 

Gia_Sesshoumaru

On the Ice
Joined
Nov 13, 2012
Men

1. Mikhail Kolyada
2. Andrei Mozalev
3. Dmitri Aliev
4. Evgeni Semenenko
5. Artem Kovalev
6. Morisi Kvietashvilli

Ladies

1. Alexandra Trusova
2. Anna Shcherbakova
3. Alena Kostornaia
4. Elizaveta Tuktamysheva
5. Sofia Samudorova
6. Eva-Lotte Kiibus

Pairs

1. Alexandra Boikova / Dmitri Kovlovskii
2. Anastasia Mishina / Alexander Galliamov
3. Iuliia Artemeva / Mikhail Nazarychev
4. Yasmina Kadriova / Ivan Balchenko
5. Apollinaria Panfliova / Dmitry Rylov
6. Ksenia Akhanteva / Valerii Kolesov

Ice Dance

1. Viktora Sinitsina / Nikita Katsalapov
2. Tiffani Zahorski / Jonathan Gurreiro
3. Elizaveta Khudaiberidieva / Egor Bazin
4. Anastasia Skoptcova / Kirill Aleshin
5. Annabelle Morozov / Andrei Bagin
6. Alexandra Nazarova / Maxim Nikitin
 
Last edited:

lariko

Medalist
Joined
Jan 31, 2019
Country
Canada
ance
1. Victoria Sinitsina/Nikita Katsalapov
2. Tiffani Zagorski/Jonathan Guerreiro
3. Allison Reed/Saulius Ambrulevicius
4. Elizaveta Khudaiberdieva/Egor Bazin
5. Alexandra Nazarova/Maxim Nikitin
6. Annabelle Morozov/Andrei Bagin

ladies

1. Alexandra Trusova
2. Anna Tscherbakova
3. Alena Kostornaya
4. Elizaveta Tuktamysheva
5. Victoria Safonova
6. Sofia Samodurova


men

1. Andrei Mozalev
2. Mikhail Kolyada
3. Dimitrii Aliev
4. Artem Kovalev
5. Petr Gumennik
6. Makar Ignatov

pairs

1. Boikova/Kozlovskii
2. Mishina/Galliamov
3. Kadyrova/Balchenko
4. Panfilova/Rylov
5. Artemeva/Nazarevich
6. Akhanteva/Kolesov
 

kirauza343

Rinkside
Joined
Oct 1, 2020
Ladies:

1. Alexandra Trusova
2. Anna Shcherbakova
3. Alena Kostornaia
4. Elizaveta Tuktamysheva
5. Sofia Samodurova
6. Anastasiia Guliakova

Men:

1. Mikhail Kolyada
2. Dmitri Aliev
3. Andrei Mozalev
4. Morisi Kvitelashvili
5. Makar Ignatov
6. Artem Kovalev

Pairs:

1. Apollinariia Panfilova / Dmitry Rylov
2. Aleksandra Boikova / Dmitrii Kozlovskii
3. Iasmina Kadyrova / Ivan Balchenko
4. Alina Pepeleva / Roman Pleshkov
5. Kseniia Akhanteva / Valerie Kolesov
6. Iuliia Artemeva / Mikhail Nazarychev

Ice Dance:

1. Victoria Sinitsina / Nikita Katsalapov
2. Tiffani Zagorski / Jonathan Guerreiro
3. Ekaterina Mironova / Evgenii Ustenko
4. Alexandra Nazarova / Maxim Nikitin
5. Elizaveta Khudaiberdieva / Egor Bazin
6. Annabelle Morozov / Andrei Bagin

I have absolutely no idea what I’m doing for most of the men’s, pairs, and dance so that’s gonna be interesting lmao
 
Last edited:
Top