2021 JGP Cup of Austria: Prediction Contest | Page 8 | Golden Skate

2021 JGP Cup of Austria: Prediction Contest    Deadline: 2021-10-07 at 11:00 (UTC/GMT)

Dreamer57

Medalist
Joined
May 20, 2018
Dance
  1. Oona BROWN / Gage BROWN (USA)
  2. Sofya TYUTYUNINA / Alexander SHUSTITSKIY (RUS)
  3. Angela LING / Caleb WEIN (USA)
  4. Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT (CAN)
  5. Ekaterina RYBAKOVA / Ivan MAKHNONOSOV (RUS)
  6. Nicole CALDERARI / Marco CILLI (ITA)
Women
  1. Sofia MURAVIEVA (RUS)
  2. Anastasia ZININA (RUS)
  3. Isabeau LEVITO (USA)
  4. Boin MOON (KOR)
  5. Siwoo SONG (KOR)
  6. Chaebin HWANG (KOR)
Men
  1. Ilia MALININ (USA)
  2. Kirill SARNOVSKIY (RUS)
  3. Artem KOVALEV (RUS)
  4. Mihhail SELEVKO (EST)
  5. Matthew NEWNHAM (CAN)
  6. Yu-Hsiang LI (TPE)
Pairs
  1. Natalia KHABIBULLINA / Ilya KNYAZHUK (RUS)
  2. Anastasia MUKHORTOVA / Dmitry EVGENYEV (RUS)
  3. Karina SAFINA / Luka BERULAVA (GEO)
  4. Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE (AUS)
  5. Ekaterina STORUBLEVTCEVA / Artem GRITSAENKO (RUS)
  6. Anastasiia SMIRNOVA / Danylo SIIANYTSIA (USA)
 

marulia

Rinkside
Joined
Jun 7, 2018
Dance
  1. Angela LING / Caleb WEIN (USA)
  2. Sofya TYUTYUNINA / Alexander SHUSTITSKIY (RUS)
  3. Oona BROWN / Gage BROWN (USA)
  4. Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT (CAN)
  5. Ekaterina RYBAKOVA / Ivan MAKHNONOSOV (RUS)
  6. Nicole CALDERARI / Marco CILLI (ITA)
Women
  1. Sofia MURAVIEVA (RUS)
  2. Anastasia ZININA (RUS)
  3. Isabeau LEVITO (USA)
  4. Kate WANG (USA)
  5. Siwoo SONG (KOR)
  6. Boin MOON (KOR)
Men
  1. Artem KOVALEV (RUS)
  2. Ilia MALININ (USA)
  3. Kirill SARNOVSKIY (RUS)
  4. Mihhail SELEVKO (EST)
  5. Yu-Hsiang LI (TPE)
  6. Hyungyeom KIM (KOR)
Pairs
  1. Natalia KHABIBULLINA / Ilya KNYAZHUK (RUS)
  2. Anastasia MUKHORTOVA / Dmitry EVGENYEV (RUS)
  3. Karina SAFINA / Luka BERULAVA (GEO)
  4. Ekaterina STORUBLEVTCEVA / Artem GRITSAENKO (RUS)
  5. Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE (AUS)
  6. Anastasiia SMIRNOVA / Danylo SIIANYTSIA (USA)
 

Lutzedge

Final Flight
Joined
Sep 6, 2021
Country
United-States
Dance
  1. Oona BROWN / Gage BROWN (USA)
  2. Sofya TYUTYUNINA / Alexander SHUSTITSKIY (RUS)
  3. Angela LING / Caleb WEIN (USA)
  4. Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT (CAN)
  5. Ekaterina RYBAKOVA / Ivan MAKHNONOSOV (RUS)
  6. Solene MAZINGUE / Marko Jevgeni GAIDAJENKO (EST)
Women
  1. Anastasia ZININA (RUS)
  2. Sofia MURAVIEVA (RUS)
  3. Isabeau LEVITO (USA)
  4. Varvara KISEL (BLR)
  5. Boin MOON (KOR)
  6. Kate WANG (USA)
Men
  1. Ilia MALININ (USA)
  2. Artem KOVALEV (RUS)
  3. Kirill SARNOVSKIY (RUS)
  4. Mihhail SELEVKO (EST)
  5. Lev VINOKUR (ISR)
  6. Alexander LEBEDEV (BLR)
Pairs
  1. Natalia KHABIBULLINA / Ilya KNYAZHUK (RUS)
  2. Karina SAFINA / Luka BERULAVA (GEO)
  3. Anastasia MUKHORTOVA / Dmitry EVGENYEV (RUS)
  4. Ekaterina STORUBLEVTCEVA / Artem GRITSAENKO (RUS)
  5. Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE (AUS)
  6. Anastasiia SMIRNOVA / Danylo SIIANYTSIA (USA)
 

MrECartman

On the Ice
Joined
Feb 14, 2018
Country
United-States
Dance
  1. Angela LING / Caleb WEIN (USA)
  2. Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT (CAN)
  3. Sofya TYUTYUNINA / Alexander SHUSTITSKIY (RUS)
  4. Ekaterina RYBAKOVA / Ivan MAKHNONOSOV (RUS)
  5. Oona BROWN / Gage BROWN (USA)
  6. Nicole CALDERARI / Marco CILLI (ITA)
Women
  1. Sofia MURAVIEVA (RUS)
  2. Anastasia ZININA (RUS)
  3. Isabeau LEVITO (USA)
  4. Varvara KISEL (BLR)
  5. Kate WANG (USA)
  6. Boin MOON (KOR)
Men
  1. Ilia MALININ (USA)
  2. Artem KOVALEV (RUS)
  3. Kirill SARNOVSKIY (RUS)
  4. Mihhail SELEVKO (EST)
  5. Andreas NORDEBACK (SWE)
  6. Yu-Hsiang LI (TPE)
Pairs
  1. Natalia KHABIBULLINA / Ilya KNYAZHUK (RUS)
  2. Anastasia MUKHORTOVA / Dmitry EVGENYEV (RUS)
  3. Karina SAFINA / Luka BERULAVA (GEO)
  4. Ekaterina STORUBLEVTCEVA / Artem GRITSAENKO (RUS)
  5. Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE (AUS)
  6. Anastasiia SMIRNOVA / Danylo SIIANYTSIA (USA)
 

Hadassa

Rinkside
Joined
Sep 19, 2020
Dance
  1. Sofya TYUTYUNINA / Alexander SHUSTITSKIY (RUS)
  2. Ekaterina RYBAKOVA / Ivan MAKHNONOSOV (RUS)
  3. Emma GOODSTADT / Michael BARSOUM (CAN)
  4. Denisa CIMLOVA / Vilem HLAVSA (CZE)
  5. Solene MAZINGUE / Marko Jevgeni GAIDAJENKO (EST)
  6. Yulia LEBEDEVA-BITADZE / Dmitri PARKHOMENKO (GEO)
Women
  1. Sofia MURAVIEVA (RUS)
  2. Anastasia ZININA (RUS)
  3. Varvara KISEL (BLR)
  4. Chaebin HWANG (KOR)
  5. Siwoo SONG (KOR)
  6. Sara-Maude DUPUIS (CAN)
Men
  1. Artem KOVALEV (RUS)
  2. Kirill SARNOVSKIY (RUS)
  3. Hyungyeom KIM (KOR)
  4. Matthew NEWNHAM (CAN)
  5. Tobia OELLERER (AUT)
  6. Andreas NORDEBACK (SWE)
Pairs
  1. Anastasia MUKHORTOVA / Dmitry EVGENYEV (RUS)
  2. Natalia KHABIBULLINA / Ilya KNYAZHUK (RUS)
  3. Karina SAFINA / Luka BERULAVA (GEO)
  4. Anastasiya SAZONOVA / Jamshid TASHMUKHAMEDOV (UZB)
  5. Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE (AUS)
  6. Violetta SIEROVA / Ivan KHOBTA (UKR)
 

Leocadia

Rinkside
Joined
Sep 2, 2019
Dance
  1. Angela LING / Caleb WEIN (USA)
  2. Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT (CAN)
  3. Sofya TYUTYUNINA / Alexander SHUSTITSKIY (RUS)
  4. Oona BROWN / Gage BROWN (USA)
  5. Solene MAZINGUE / Marko Jevgeni GAIDAJENKO (EST)
Women
  1. Sofia MURAVIEVA (RUS)
  2. Anastasia ZININA (RUS)
  3. Isabeau LEVITO (USA)
  4. Boin MOON (KOR)
  5. Varvara KISEL (BLR)
  6. Siwoo SONG (KOR)
Men
  1. Ilia MALININ (USA)
  2. Artem KOVALEV (RUS)
  3. Kirill SARNOVSKIY (RUS)
  4. Alexander LEBEDEV (BLR)
  5. Hyungyeom KIM (KOR)
Pairs
  1. Anastasia MUKHORTOVA / Dmitry EVGENYEV (RUS)
  2. Natalia KHABIBULLINA / Ilya KNYAZHUK (RUS)
  3. Anastasiia SMIRNOVA / Danylo SIIANYTSIA (USA)
  4. Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE (AUS)
  5. Violetta SIEROVA / Ivan KHOBTA (UKR)
  6. Isabelle MARTINS / Ryan BEDARD (USA)
 

Shakuhachi

On the Ice
Joined
Aug 20, 2018
Dance
  1. Sofya TYUTYUNINA / Alexander SHUSTITSKIY (RUS)
  2. Angela LING / Caleb WEIN (USA)
  3. Oona BROWN / Gage BROWN (USA)
  4. Ekaterina RYBAKOVA / Ivan MAKHNONOSOV (RUS)
  5. Solene MAZINGUE / Marko Jevgeni GAIDAJENKO (EST)
Women
  1. Anastasia ZININA (RUS)
  2. Isabeau LEVITO (USA)
  3. Sofia MURAVIEVA (RUS)
  4. Kate WANG (USA)
  5. Boin MOON (KOR)
Men
  1. Kirill SARNOVSKIY (RUS)
  2. Ilia MALININ (USA)
  3. Artem KOVALEV (RUS)
  4. Mihhail SELEVKO (EST)
  5. Yu-Hsiang LI (TPE)
Pairs
  1. Anastasia MUKHORTOVA / Dmitry EVGENYEV (RUS)
  2. Natalia KHABIBULLINA / Ilya KNYAZHUK (RUS)
  3. Karina SAFINA / Luka BERULAVA (GEO)
  4. Ekaterina STORUBLEVTCEVA / Artem GRITSAENKO (RUS)
  5. Anastasiia SMIRNOVA / Danylo SIIANYTSIA (USA)
 

lavenderblossom

Record Breaker
Joined
Mar 24, 2017
Dance
  1. Angela LING / Caleb WEIN (USA)
  2. Oona BROWN / Gage BROWN (USA)
  3. Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT (CAN)
  4. Sofya TYUTYUNINA / Alexander SHUSTITSKIY (RUS)
  5. Solene MAZINGUE / Marko Jevgeni GAIDAJENKO (EST)
Women
  1. Anastasia ZININA (RUS)
  2. Sofia MURAVIEVA (RUS)
  3. Isabeau LEVITO (USA)
  4. Kate WANG (USA)
  5. Varvara KISEL (BLR)
Men
  1. Ilia MALININ (USA)
  2. Kirill SARNOVSKIY (RUS)
  3. Artem KOVALEV (RUS)
  4. Mihhail SELEVKO (EST)
  5. Yu-Hsiang LI (TPE)
Pairs
  1. Natalia KHABIBULLINA / Ilya KNYAZHUK (RUS)
  2. Karina SAFINA / Luka BERULAVA (GEO)
  3. Anastasia MUKHORTOVA / Dmitry EVGENYEV (RUS)
  4. Ekaterina STORUBLEVTCEVA / Artem GRITSAENKO (RUS)
  5. Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE (AUS)
 
Top