The start order is up. All the USA kids are in the last group; it is a good draw from them. The teams most likely to finish 1/2, M&K and P&G, both from Russia, and in the penultimate group, which is a good draw for them too. The Canadian teams are in the 2nd and 3rd group.
Warm-Up Group 1
1 Baily CARROLL / Peter GERBER POL
2 Kristina TREMASOVA / Dimitar LICHEV BUL
3 Dominique DIECK / Michael ZENKNER GER
4 Karina UZUROVA / Ilias ALI KAZ
5 Sofia SFORZA / Francesco FIORETTI ITA
Warm-Up Group 2
6 Kelly OLIVEIRA / Jordan HOCKLEY CAN
7 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON FRA
8 Charlotte AIKEN / Josh WHIDBORNE GBR
9 Viktoria KAVALEVA / Yirii BIELIAIEV BLR
10 Maria NOSULIA / Evgen KHOLONIUK UKR
Warm-Up Group 3
11 Yiyi ZHANG / Nan WU CHN
12 Nicole ORFORD / Thomas WILLIAMS CAN
13 Irina SHTORK / Taavi RAND EST
14 Ramona ELSENER / Florian ROOST SUI
15 Evgenia KOSIGINA / Nikolai MOROSHKIN RUS
Warm-Up Group 4
16 Karolina PROCHAZKOVA / Michal CESKA CZE
17 Ksenia MONKO / Kirill KHALIAVIN RUS
18 Ekaterina PUSHKASH / Jonathan GUERREIRO RUS
19 Nikola VISNOVA / Lukas CSOLLEY SVK
20 Tiffany ZAHORSKI / Alexis MIART FRA
Warm-Up Group 5
21 Anastasia GALYETA / Alexei SHUMSKI UKR
22 Charlotte LICHTMAN / Dean COPELY USA
23 Lauri BONACORSI / Travis MAGER USA
24 Sara HURTADO / Adria DIAZ ESP
25 Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS USA
Warm-Up Group 1
1 Baily CARROLL / Peter GERBER POL
2 Kristina TREMASOVA / Dimitar LICHEV BUL
3 Dominique DIECK / Michael ZENKNER GER
4 Karina UZUROVA / Ilias ALI KAZ
5 Sofia SFORZA / Francesco FIORETTI ITA
Warm-Up Group 2
6 Kelly OLIVEIRA / Jordan HOCKLEY CAN
7 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON FRA
8 Charlotte AIKEN / Josh WHIDBORNE GBR
9 Viktoria KAVALEVA / Yirii BIELIAIEV BLR
10 Maria NOSULIA / Evgen KHOLONIUK UKR
Warm-Up Group 3
11 Yiyi ZHANG / Nan WU CHN
12 Nicole ORFORD / Thomas WILLIAMS CAN
13 Irina SHTORK / Taavi RAND EST
14 Ramona ELSENER / Florian ROOST SUI
15 Evgenia KOSIGINA / Nikolai MOROSHKIN RUS
Warm-Up Group 4
16 Karolina PROCHAZKOVA / Michal CESKA CZE
17 Ksenia MONKO / Kirill KHALIAVIN RUS
18 Ekaterina PUSHKASH / Jonathan GUERREIRO RUS
19 Nikola VISNOVA / Lukas CSOLLEY SVK
20 Tiffany ZAHORSKI / Alexis MIART FRA
Warm-Up Group 5
21 Anastasia GALYETA / Alexei SHUMSKI UKR
22 Charlotte LICHTMAN / Dean COPELY USA
23 Lauri BONACORSI / Travis MAGER USA
24 Sara HURTADO / Adria DIAZ ESP
25 Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS USA