The Results page is here:
http://www.kraso.sk/wp-content/uploads/2011/09/index.htm
September 29-October 2
Bratislava, Slovakia
Entries
Men
1 Manuel KOLL AUT
2 Severin KIEFER AUT
3 Kevin VAN DER PERREN BEL
4 Kevin ALVES BRA
5 Pavel KASKA CZE
6 Tomas VERNER CZE
7 Justus STRID DEN
8 Ghafik BESSEGHIER FRA
9 David RICHARDSON GBR
10 Lawrence EVANS GBR
11 Marton MARKO HUN
12 Samuel CONTESTI ITA
13 Paul PARKINSON ITA
14 Daisuke MURAKAMI JPN
15 Kento NAKAMURA JPN
16 Abzal RAKIMGALIYEV KAZ
17 Saulius AMBRULEVICIUS LIT
18 Zheng Feng CHAN MAS
19 Kim LUCINE MON
20 Patrick MYZYK POL
21 Maciej CIELUCHA POL
22 Artem GRIGORIEV RUS
23 Jakub STROBL SVK
24 Dmytro IGNATENKO UKR
25 Jonathan CASSAR USA
26 Grant HOCHSTEIN USA
Ladies
1 Kerstin FRANK AUT
2 Belinda SCHONBERGER AUT
3 Kaat VAN DAELE BEL
4 Martina BOCEK CZE
5 Karina JOHNSON DEN
6 Minna PARVIAINEN FIN
7 Mae Berenice MEITE FRA
8 Lena MARROCCO FRA
9 Jenna McCORKELL GBR
10 Karly ROBERTSON GBR
11 Viktoria PAVUK HUN
12 Alece GARLISI ITA
13 Roberta RODHEGIERO ITA
14 Haruka IMAI JPN
15 Shoko ISHIKAWA JPN
16 Rimgaile MESKAITE LIT
17 Anine RABE NOR
18 Adelina SOTNIKOVA RUS
19 Dasa GRM SLO
20 Nika CERIC SLO
21 Marina SEEH SRB
22 Ivana REITMAYEROVA SVK
23 Monika SIMANCIKOVA SVK
24 Karolina SIKOROVA SVK
25 Angelica OLSSON SWE
26 Natalia POPOVA UKR
27 Anastasya KONONENKO UKR
Pairs
1 Lubov BAKIROVA / Mikalai KAMIANCHUK BLR
2 Vaness JAMES / Morgan CIPRES FRA
3 Katarina GIEROK / Florian JUST GER
4 Maylin HAUSCH / Daniel WENDE GER
5 Stefania BERTON / Ondrej HOTAREK ITA
6 Carolina GILESPIE / Luca DEMATTE ITA
7 Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV RUS
8 Lubov ILUYSHENKINA / Nodary MAISURADZE RUS
9 Marissa CASTELLI / Simon SCHNAPIR USA
Ice Dance
1 Kira GEIL / Tobias EISENBAUER AUT
2 Barbora SILNA / Juri KURAKIN AUT
3 Yuliya ZLOBINA / Aleksey SITNIKOV AZE
4 Lesia VOLODENKOVA / Vitaly VAKUNOV BLR
5 Gabriela KUBOVA / Dmitry KISELEV CZE
6 Penny COOMES / Nicholas BUCKLAND GBR
7 Louise WALDEN / Owen EDWARDS GBR
8 Carolina HERMANN / Daniel HERMANN GER
9 Nelli ZHIGANSHINA / Alexander GAZSI GER
10 Zsuzsanna NAGY / Mate FEJES HUN
11 Dora TUROCZI / Balazs MAJOR HUN
12 Lorenza ALESSANDRINI / Simone VATURI ITA
13 Alexandra ZVORYGINA / Maciej BERNADOWSKI POL
14 Nikola VISNOVA / Lukas CSOLLEY SVK
15 Nadiya FROLENKOVA / Mykhailo KASALO UKR
16 Iryna BABCHENKO / Vitalii NIKIFOROV UKR
17 Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS USA
Sotnikova is the one to watch (if she really shows up)
http://www.kraso.sk/wp-content/uploads/2011/09/index.htm
September 29-October 2
Bratislava, Slovakia
Entries
Men
1 Manuel KOLL AUT
2 Severin KIEFER AUT
3 Kevin VAN DER PERREN BEL
4 Kevin ALVES BRA
5 Pavel KASKA CZE
6 Tomas VERNER CZE
7 Justus STRID DEN
8 Ghafik BESSEGHIER FRA
9 David RICHARDSON GBR
10 Lawrence EVANS GBR
11 Marton MARKO HUN
12 Samuel CONTESTI ITA
13 Paul PARKINSON ITA
14 Daisuke MURAKAMI JPN
15 Kento NAKAMURA JPN
16 Abzal RAKIMGALIYEV KAZ
17 Saulius AMBRULEVICIUS LIT
18 Zheng Feng CHAN MAS
19 Kim LUCINE MON
20 Patrick MYZYK POL
21 Maciej CIELUCHA POL
22 Artem GRIGORIEV RUS
23 Jakub STROBL SVK
24 Dmytro IGNATENKO UKR
25 Jonathan CASSAR USA
26 Grant HOCHSTEIN USA
Ladies
1 Kerstin FRANK AUT
2 Belinda SCHONBERGER AUT
3 Kaat VAN DAELE BEL
4 Martina BOCEK CZE
5 Karina JOHNSON DEN
6 Minna PARVIAINEN FIN
7 Mae Berenice MEITE FRA
8 Lena MARROCCO FRA
9 Jenna McCORKELL GBR
10 Karly ROBERTSON GBR
11 Viktoria PAVUK HUN
12 Alece GARLISI ITA
13 Roberta RODHEGIERO ITA
14 Haruka IMAI JPN
15 Shoko ISHIKAWA JPN
16 Rimgaile MESKAITE LIT
17 Anine RABE NOR
18 Adelina SOTNIKOVA RUS
19 Dasa GRM SLO
20 Nika CERIC SLO
21 Marina SEEH SRB
22 Ivana REITMAYEROVA SVK
23 Monika SIMANCIKOVA SVK
24 Karolina SIKOROVA SVK
25 Angelica OLSSON SWE
26 Natalia POPOVA UKR
27 Anastasya KONONENKO UKR
Pairs
1 Lubov BAKIROVA / Mikalai KAMIANCHUK BLR
2 Vaness JAMES / Morgan CIPRES FRA
3 Katarina GIEROK / Florian JUST GER
4 Maylin HAUSCH / Daniel WENDE GER
5 Stefania BERTON / Ondrej HOTAREK ITA
6 Carolina GILESPIE / Luca DEMATTE ITA
7 Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV RUS
8 Lubov ILUYSHENKINA / Nodary MAISURADZE RUS
9 Marissa CASTELLI / Simon SCHNAPIR USA
Ice Dance
1 Kira GEIL / Tobias EISENBAUER AUT
2 Barbora SILNA / Juri KURAKIN AUT
3 Yuliya ZLOBINA / Aleksey SITNIKOV AZE
4 Lesia VOLODENKOVA / Vitaly VAKUNOV BLR
5 Gabriela KUBOVA / Dmitry KISELEV CZE
6 Penny COOMES / Nicholas BUCKLAND GBR
7 Louise WALDEN / Owen EDWARDS GBR
8 Carolina HERMANN / Daniel HERMANN GER
9 Nelli ZHIGANSHINA / Alexander GAZSI GER
10 Zsuzsanna NAGY / Mate FEJES HUN
11 Dora TUROCZI / Balazs MAJOR HUN
12 Lorenza ALESSANDRINI / Simone VATURI ITA
13 Alexandra ZVORYGINA / Maciej BERNADOWSKI POL
14 Nikola VISNOVA / Lukas CSOLLEY SVK
15 Nadiya FROLENKOVA / Mykhailo KASALO UKR
16 Iryna BABCHENKO / Vitalii NIKIFOROV UKR
17 Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS USA
Sotnikova is the one to watch (if she really shows up)
Last edited by a moderator: