Tallinn Trophy 2017
Tondiraba Ice Hall (Tondiraba Jäähall)
Varraku 14, 13917 Tallinn, Estonia
+372 602 3200
Tallinn, Estonia
Nov 21 - Nov 26, 2017
UTC +2
Time in Other Places
https://www.timeanddate.com/worldcl...4&p7=352&p8=101&p9=31&p10=136&p11=286&p12=256
[h=2]Tallinn Trophy 2017[/h][h=2]Junior Pairs[/h][h=3]Entries[/h]
Tondiraba Ice Hall (Tondiraba Jäähall)
Varraku 14, 13917 Tallinn, Estonia
+372 602 3200
Tallinn, Estonia
Nov 21 - Nov 26, 2017
UTC +2
Time in Other Places
https://www.timeanddate.com/worldcl...4&p7=352&p8=101&p9=31&p10=136&p11=286&p12=256
- Official Event Website
- ISU Event Page
- Facebook page
- Announcement
- Map
- Time and Practice Schedule
- Detailed Results and Protocols for Seniors, Juniors, and Club Competitions
- Youtube Channel
- Livestream/TV page
JUNIOR LADIES ENTRIES
No. | Name | Nat. |
---|---|---|
1 | Sophia SCHALLER | AUT |
2 | Alisa TURCHINA | BLR |
3 | Nikola RYCHTARIKOVA | CZE |
4 | Nastasya EREMINA | EST |
5 | Katerina GRISHKUN | EST |
6 | Kerli ILLIPE | EST |
7 | Eva Lotta KIIBUS | EST |
8 | Jekaterina RUDNEVA | EST |
9 | Polina SKORKINA | EST |
10 | Maria TSVETKOVA | EST |
11 | Linnea CEDER | FIN |
12 | Laura KARHUNEN | FIN |
13 | Sofia SULA | FIN |
14 | Laurie PESAVENTO | FRA |
15 | Oceane PIEGAD | FRA |
16 | Coraline ROUXEL | FRA |
17 | Lara Naki GUTMANN | ITA |
18 | Giuditta SARTORI | ITA |
19 | Eva IAKOVLEVA | KGZ |
20 | Anastasija PAVLOVICHA | LAT |
21 | Viktoria SHITOVA | LAT |
22 | Marta Krista ZITARE | LAT |
23 | Gemma MARSHALL | LUX |
24 | Aina Sorfina MOHD AMINUDIN | MAS |
25 | Anna IVANCENCO | MDA |
26 | Anastasia GRACHEVA | RUS |
27 | Anastasiia GUBANOVA | RUS |
28 | Alva BLOMDAHL | SWE |
29 | Emma KIVIOJA | SWE |
30 | Anastasiia ARKHIPOVA | UKR |
JUNIOR MEN ENTRIES
No. | Name | Nat. |
---|---|---|
1 | Shuai FANG | CHN |
2 | Matyas BELOHRADSKY | CZE |
3 | Ivan MIKHAYLOV | EST |
4 | Mihhail SELEVKO | EST |
5 | Benjam PAPP | FIN |
6 | Yann FRECHON | FRA |
7 | Lotfi SEREIR | FRA |
8 | Kai JAGODA | GER |
9 | Maksim FEDOTOV | RUS |
10 | Alexander LEBEDEV | RUS |
11 | Andrei MOZALEV | RUS |
12 | Gabriel FOLKESSON | SWE |
13 | Nikolaj MAJOROV | SWE |
14 | Andreas NORDEBÄCK | SWE |
15 | Mikael NORDEBÄCK | SWE |
16 | Mikhail MEDUNITSA | UKR |
JUNIOR DANCE ENTRIES
No. | Name | Nat. |
---|---|---|
1 | Yana BUGA / Georgy POKHILYUK | AZE |
2 | ELVIRA NIKOLOVA / ILIA ANTONENKO | BUL |
3 | Wanqi NING / Chao WANG | CHN |
4 | Lucy BURTON / Thomas INGALL | CZE |
5 | Gioia PUCCI / Kevin OJALA | EST |
6 | Viktoria SEMENJUK / Artur GRUZDEV | EST |
7 | Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER | FRA |
8 | Marie DUPAYAGE / Thomas NABAIS | FRA |
9 | Mathilde VIARD / Renan MANCEAU | FRA |
10 | Julia WAGRET / MATHIEU COUYRAS | FRA |
11 | Maria KAZAKOVA / Georgy REVIYA | GEO |
12 | Francesca RIGHI / Alexei DUBROVIN | ITA |
13 | Alice ROSSI / Marco CILLI | ITA |
14 | Swantje BRANDT / Edvinas APITIONOK | LTU |
15 | Olexandra BORYSOVA / Cezary ZAWADZKI | POL |
16 | Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Nikita NAZAROV | RUS |
17 | Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN | RUS |
18 | Julia TULTSEVA / Anatoliy BELOVODCHENKO | RUS |
19 | Maria GOLUBTSOVA / Kirill BELOBROV | UKR |
JUNIOR PAIRS ENTRIES
No. | Name | Nat. |
---|---|---|
1 | Cleo HAMON / Denys STREKALIN | FRA |
2 | Daria KVARTALOVA / Alexei SVIATCHENKO | RUS |
[h=2]Tallinn Trophy 2017[/h][h=2]Junior Pairs[/h][h=3]Entries[/h]
Last edited: