Here is the thread where you can make your predictions for the European Championships.
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1617/ec2017/
The competitions start on 25[SUP]th[/SUP] January 2017 at 11:00 CET (10:00 GMT) with the Ladies Short.
So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 10:00 CET (09:00 GMT)
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Entries
Ladies:
Men:
Pairs:
Dance:
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1617/ec2017/
The competitions start on 25[SUP]th[/SUP] January 2017 at 11:00 CET (10:00 GMT) with the Ladies Short.
So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 10:00 CET (09:00 GMT)
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Please remember to read the rules for the Predictions Game:
http://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?62286
http://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?62286
Entries
Ladies:
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Colette Coco KAMINSKI | POL |
2 | Birce ATABEY | TUR |
3 | Elzbieta KROPA | LTU |
4 | Hristina VASSILEVA | BUL |
5 | Aimee BUCHANAN | ISR |
Warm-Up Group 2 | ||
6 | Natasha MCKAY | GBR |
7 | Carolina KOSTNER | ITA |
8 | Dasa GRM | SLO |
9 | Helery HÄLVIN | EST |
10 | Anne Line GJERSEM | NOR |
Warm-Up Group 3 | ||
11 | Antonina DUBININA | SRB |
12 | Emmi PELTONEN | FIN |
13 | Loena HENDRICKX | BEL |
14 | Julia SAUTER | ROU |
15 | Yasmine Kimiko YAMADA | SUI |
16 | Valentina MATOS | ESP |
Warm-Up Group 4 | ||
17 | Anna KHNYCHENKOVA | UKR |
18 | Michaela-Lucie HANZLIKOVA | CZE |
19 | Kerstin FRANK | AUT |
20 | Viveca LINDFORS | FIN |
21 | Nicole SCHOTT | GER |
22 | Matilda ALGOTSSON | SWE |
Warm-Up Group 5 | ||
23 | Laurine LECAVELIER | FRA |
24 | Joshi HELGESSON | SWE |
25 | Ivett TOTH | HUN |
26 | Anastasia GALUSTYAN | ARM |
27 | Nathalie WEINZIERL | GER |
28 | Mae Berenice MEITE | FRA |
Warm-Up Group 6 | ||
29 | Roberta RODEGHIERO | ITA |
30 | Anna POGORILAYA | RUS |
31 | Maria SOTSKOVA | RUS |
32 | Nicole RAJICOVA | SVK |
33 | Evgenia MEDVEDEVA | RUS |
34 | Angelina KUCHVALSKA | LAT |
Men:
StN. | Name | Nation |
| Warm-Up Group 1 | |
1 | Michael NEUMAN | SVK |
2 | Alexander BOROVOJ | HUN |
3 | Engin Ali ARTAN | TUR |
4 | Anton KARPUK | BLR |
5 | Mario-Rafael IONIAN | AUT |
6 | Slavik HAYRAPETYAN | ARM |
| Warm-Up Group 2 | |
7 | Larry LOUPOLOVER | AZE |
8 | Daniel Albert NAURITS | EST |
9 | Javier RAYA | ESP |
10 | Mark GORODNITSKY | ISR |
11 | Thomas KENNES | NED |
12 | Igor REZNICHENKO | POL |
| Warm-Up Group 3 | |
13 | Jiri BELOHRADSKY | CZE |
14 | Nicky OBREYKOV | BUL |
15 | Valtter VIRTANEN | FIN |
16 | Nicholas VRDOLJAK | CRO |
17 | Sondre ODDVOLL BOE | NOR |
18 | Moris KVITELASHVILI | GEO |
| Warm-Up Group 4 | |
19 | Kevin AYMOZ | FRA |
20 | Graham NEWBERRY | GBR |
21 | Stephane WALKER | SUI |
22 | Ivan PAVLOV | UKR |
23 | Paul FENTZ | GER |
24 | Maurizio ZANDRON | ITA |
| Warm-Up Group 5 | |
25 | Deniss VASILJEVS | LAT |
26 | Mikhail KOLYADA | RUS |
27 | Chafik BESSEGHIER | FRA |
28 | Jorik HENDRICKX | BEL |
29 | Alexander MAJOROV | SWE |
30 | Ivan RIGHINI | ITA |
| Warm-Up Group 6 | |
31 | Maxim KOVTUN | RUS |
32 | Daniel SAMOHIN | ISR |
33 | Michal BREZINA | CZE |
34 | Alexei BYCHENKO | ISR |
35 | Alexander SAMARIN | RUS |
36 | Javier FERNANDEZ | ESP |
Pairs:
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Lana PETRANOVIC / Antonio SOUZA-KORDEIRU | CRO |
2 | Tatiana DANILOVA / Mikalai KAMIANCHUK | BLR |
3 | Rebecca GHILARDI / Filippo AMBROSINI | ITA |
Warm-Up Group 2 | ||
4 | Ioulia CHTCHETININA / Noah SCHERER | SUI |
5 | Goda BUTKUTE / Nikita ERMOLAEV | LTU |
6 | Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT | GER |
Warm-Up Group 3 | ||
7 | Lola ESBRAT / Andrei NOVOSELOV | FRA |
8 | Arina CHERNIAVSKAIA / Evgeni KRASNOPOLSKI | ISR |
9 | Zoe JONES / Christopher BOYADJI | GBR |
10 | Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT | RUS |
Warm-Up Group 4 | ||
11 | Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK | ITA |
12 | Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER | AUT |
13 | Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT | GER |
14 | Anna DUSKOVA / Martin BIDAR | CZE |
Warm-Up Group 5 | ||
15 | Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV | RUS |
16 | Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE | ITA |
17 | Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV | RUS |
18 | Vanessa JAMES / Morgan CIPRES | FRA |
Dance:
EDIT (24[SUP]th[/SUP] Janaury 2017): Added in the link for the Entries / Results Page, as well as the SP Start Order tables for Ladies and Pairs (Men and Dance to follow whenever they become available).
EDIT (25[SUP]th[/SUP] Janaury 2017): Added in the Short Dance Start Order table (Men's SP Start Order Table to follow whenever it becomes available).
EDIT (26[SUP]th[/SUP] Janaury 2017): Added in the Men's SP Start Order table.
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Last edited: