http://www.stll.fi/finlandia/
Finlandia Trophy will be held on October 9-12 and here the list of competitors:
MEN
Sergei Shilyaev BLR
Hugh Yik CAN
Mikko Minkkinen FIN
Ari-Pekka Nurmenkari FIN
Silvio Smalun GER
James Black GBR
Daniel D'inca' ITA
Maciej Kus POL
Gheorghe Chiper ROM
Ilia Klimkin RUS
Alexander Shubin RUS
Juraj Sviatko SVK
Kristoffer Berntsson SWE
Derrick Delmore USA
Johnny Weir USA
LADIES
Miriam Manzano AUS
Evgenia Melnik BLR
Idora Hegel CRO
Olga Vassiljeva EST
Alisa Drei FIN
Elina Kettunen FIN
Susanna Pöykiö FIN
Annette Dytrt GER
Jenna McCorkell GBR
Julia Teplih LAT
Karen Venhuizen NED
Elena Sokolova RUS
Mojca Kopac SLO
Åsa Persson SWE
Angela Nikodinov USA
Lindsey Weber USA
ICE DANCE
Natalie Buck- Trent Nelson-Bond AUS
Voitenko- Oleg Krupen BLR
Albena Denkova/Maxim Staviyski BUL
Mylene Girard/ Bradley Yeagar CAN
Jessica Huot/ Juha Valkama FIN
Sinead Kerr-John Kerr GBR
Agnieszka Dulej-Slawomir Janicki POL
AlexandraKauc-Mivhal Zych POL
Maria Binczyck-Michal Tomaszevski POL
Oksana Domnina/Maxim Shablin RUS
Kimberley Navarro/Robert Shmalo USA
PAIRS
Olga Boguslavska-Andrei Brovenko LAT
Melica Brozovic - Vladimir Futas SVK
Colette Appel/ Lee Harris USA
Marcy Hinzmann/Aaron Parchem USA
Marjaana
Finlandia Trophy will be held on October 9-12 and here the list of competitors:
MEN
Sergei Shilyaev BLR
Hugh Yik CAN
Mikko Minkkinen FIN
Ari-Pekka Nurmenkari FIN
Silvio Smalun GER
James Black GBR
Daniel D'inca' ITA
Maciej Kus POL
Gheorghe Chiper ROM
Ilia Klimkin RUS
Alexander Shubin RUS
Juraj Sviatko SVK
Kristoffer Berntsson SWE
Derrick Delmore USA
Johnny Weir USA
LADIES
Miriam Manzano AUS
Evgenia Melnik BLR
Idora Hegel CRO
Olga Vassiljeva EST
Alisa Drei FIN
Elina Kettunen FIN
Susanna Pöykiö FIN
Annette Dytrt GER
Jenna McCorkell GBR
Julia Teplih LAT
Karen Venhuizen NED
Elena Sokolova RUS
Mojca Kopac SLO
Åsa Persson SWE
Angela Nikodinov USA
Lindsey Weber USA
ICE DANCE
Natalie Buck- Trent Nelson-Bond AUS
Voitenko- Oleg Krupen BLR
Albena Denkova/Maxim Staviyski BUL
Mylene Girard/ Bradley Yeagar CAN
Jessica Huot/ Juha Valkama FIN
Sinead Kerr-John Kerr GBR
Agnieszka Dulej-Slawomir Janicki POL
AlexandraKauc-Mivhal Zych POL
Maria Binczyck-Michal Tomaszevski POL
Oksana Domnina/Maxim Shablin RUS
Kimberley Navarro/Robert Shmalo USA
PAIRS
Olga Boguslavska-Andrei Brovenko LAT
Melica Brozovic - Vladimir Futas SVK
Colette Appel/ Lee Harris USA
Marcy Hinzmann/Aaron Parchem USA
Marjaana