www.isuresults.com/events/fsevent00051468.htm
MEN
Brendan KERRY AUS
Larry LOUPLOVER AZE
Pavel IGNATENKO BLR
Boyang JIN CHN
Zijing TENG CHN
Jan KURNIK CZE
Samuel KOPPEL EST
Mikhail SOKOLOV EST
Daniil ZURAV EST
Matthias VERSLUIS FIN
Anton KEMPF GER
Niko ULANOVSKY GER
Alexander BOROVOJ HUN
Carlo Vittorio PALERMO ITA
Taichi HONDA JPN
Shoma UNO JPN
Laurynas VONZODAS LTU
Tomas KENNES NED
Michael Christian MARTINEZ PHI
Jin Seo KIM KOR
Catalin DIMITRESCU ROU
Michael KOLYADA RUS
* Alexander SAMARIN RUS
Ilya SOLOMIN SWE
Ivan PAVLOV UKR
# Shotaro OMORI USA
# Nix PHENGSY USA
* Samarin has already been assigned to two other events
# US men haven't skated yet. A 2nd assignment is based on how well they do at their 1st.
LADIES
Chantelle KERRY AUS
Gabrielle DALEMAN CAN
Madelyn DUNLEY CAN
Ziquan ZHAO CHN
Sindra KRIISA EST
Elke LANGERBAUR EST
Alicia TSINGISSER EST
Liubov EFIMENKO FIN
Maria-Katharina HERCEG GER
Isabella SCHUSTER-VELISSARIOU GRE
Ivett TOTH HUN
Vala Run MAGNUSDOTTIR ISL
Netta SCHREIBER ISR
Giula Maria TAGLIAPIETRA ITA
Miyabi OBA JPN
Elizabet TURZYNBAEVA KAZ
Ieva GAILE LAT
Aleksandra GOLOVKINA LTU
Michelle QUINTERO MEX
Kim BELL NED
Thea RABE NOR
Samantha CABILES PHI
Kyueun KIM KOR
* Alsu KAIUMOVA RUS
Serafima SAKHANOVICH RUS
Ceciliane Mei Ling HARTMANN SIN
Rebecka EMANUELSSON SWE
Anna KHNYCHENKOVA UKR
# Hannah MILLER USA
# Angela WANG USA
* would be surprised if Kaiumova got this assignment over Ogoreltseva
# Haven't skated yet. 2nd assignment is based on success of 1st assignment
PAIRS
Dylan CONWAY / Dustin SHERRIFF-CLAYTON CAN
Tara HANCHEROW / Wesley KILLING CAN
Xiaoyu YU / Yang JIN CHN
Mingyang ZHANG / Zhong XIE CHN
Vanessa BAUER / Nolan SEEGERT GER
Julia LINCKH / Konrad HOCKER-SCHOLLER GER
Molly LANAGHAN / Jake ASTILL GBR
Giulia FORESTI / Leo Luca SFORZA ITA
Bianca MANACORDA / Niccolo MACII ITA
Ekaterina PRIBYLOVA / Jegors Nikita ADMIRALOVS LAT
Vasilisa DAVANKOVA / Andrei DEPUTAT RUS
Oksana NAGALATI / Maxim BOBROV RUS
Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS
Madeline AARON / Max SETTLAGE USA
Sophia DAI / Jeffrey FISHMAN USA
ICE DANCE
Viktoria KAVALIOVA / Yuri BIELIAIEV BLR
Brianna DELMAESTRO / Timothy LUM CAN
Katie DESVEAUX / Dmitre RAZGULAJEVS CAN
Marina ELIAS / Denis KORELINE EST
Tatiana KOZMAVA / Aleksandr ZOLOTAREV GEO
Loreen GEILER / Sven MIERSCH GER
Victoria SHCHENEVA / Kevin GASSNER GER
Carina GLASTRIS / Nicholas LETTNER GRE
Anna BOLSHEM / Ronald ZILBERBERG ISR
Valentina GABUSI / Nick MIRZAKHANI ITA
Olga JAKUSHINA / Aleksandrs GRISHINS LAT
Jekaterina MAKEJEVA / Aivaras STRAVINSKAS LTU
Daria MOROZOVA / Mikhail ZHIRNOV RUS
Anna YANOVSKAYA / Sergey MOSGOV RUS
Cagla DEMIRSAL / Berk AKALIN TUR
Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN UKR
Julia BIECHLER / Damian DODGE USA
Holly MOORE / Daniel KLABER USA
MEN
Brendan KERRY AUS
Larry LOUPLOVER AZE
Pavel IGNATENKO BLR
Boyang JIN CHN
Zijing TENG CHN
Jan KURNIK CZE
Samuel KOPPEL EST
Mikhail SOKOLOV EST
Daniil ZURAV EST
Matthias VERSLUIS FIN
Anton KEMPF GER
Niko ULANOVSKY GER
Alexander BOROVOJ HUN
Carlo Vittorio PALERMO ITA
Taichi HONDA JPN
Shoma UNO JPN
Laurynas VONZODAS LTU
Tomas KENNES NED
Michael Christian MARTINEZ PHI
Jin Seo KIM KOR
Catalin DIMITRESCU ROU
Michael KOLYADA RUS
* Alexander SAMARIN RUS
Ilya SOLOMIN SWE
Ivan PAVLOV UKR
# Shotaro OMORI USA
# Nix PHENGSY USA
* Samarin has already been assigned to two other events
# US men haven't skated yet. A 2nd assignment is based on how well they do at their 1st.
LADIES
Chantelle KERRY AUS
Gabrielle DALEMAN CAN
Madelyn DUNLEY CAN
Ziquan ZHAO CHN
Sindra KRIISA EST
Elke LANGERBAUR EST
Alicia TSINGISSER EST
Liubov EFIMENKO FIN
Maria-Katharina HERCEG GER
Isabella SCHUSTER-VELISSARIOU GRE
Ivett TOTH HUN
Vala Run MAGNUSDOTTIR ISL
Netta SCHREIBER ISR
Giula Maria TAGLIAPIETRA ITA
Miyabi OBA JPN
Elizabet TURZYNBAEVA KAZ
Ieva GAILE LAT
Aleksandra GOLOVKINA LTU
Michelle QUINTERO MEX
Kim BELL NED
Thea RABE NOR
Samantha CABILES PHI
Kyueun KIM KOR
* Alsu KAIUMOVA RUS
Serafima SAKHANOVICH RUS
Ceciliane Mei Ling HARTMANN SIN
Rebecka EMANUELSSON SWE
Anna KHNYCHENKOVA UKR
# Hannah MILLER USA
# Angela WANG USA
* would be surprised if Kaiumova got this assignment over Ogoreltseva
# Haven't skated yet. 2nd assignment is based on success of 1st assignment
PAIRS
Dylan CONWAY / Dustin SHERRIFF-CLAYTON CAN
Tara HANCHEROW / Wesley KILLING CAN
Xiaoyu YU / Yang JIN CHN
Mingyang ZHANG / Zhong XIE CHN
Vanessa BAUER / Nolan SEEGERT GER
Julia LINCKH / Konrad HOCKER-SCHOLLER GER
Molly LANAGHAN / Jake ASTILL GBR
Giulia FORESTI / Leo Luca SFORZA ITA
Bianca MANACORDA / Niccolo MACII ITA
Ekaterina PRIBYLOVA / Jegors Nikita ADMIRALOVS LAT
Vasilisa DAVANKOVA / Andrei DEPUTAT RUS
Oksana NAGALATI / Maxim BOBROV RUS
Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS
Madeline AARON / Max SETTLAGE USA
Sophia DAI / Jeffrey FISHMAN USA
ICE DANCE
Viktoria KAVALIOVA / Yuri BIELIAIEV BLR
Brianna DELMAESTRO / Timothy LUM CAN
Katie DESVEAUX / Dmitre RAZGULAJEVS CAN
Marina ELIAS / Denis KORELINE EST
Tatiana KOZMAVA / Aleksandr ZOLOTAREV GEO
Loreen GEILER / Sven MIERSCH GER
Victoria SHCHENEVA / Kevin GASSNER GER
Carina GLASTRIS / Nicholas LETTNER GRE
Anna BOLSHEM / Ronald ZILBERBERG ISR
Valentina GABUSI / Nick MIRZAKHANI ITA
Olga JAKUSHINA / Aleksandrs GRISHINS LAT
Jekaterina MAKEJEVA / Aivaras STRAVINSKAS LTU
Daria MOROZOVA / Mikhail ZHIRNOV RUS
Anna YANOVSKAYA / Sergey MOSGOV RUS
Cagla DEMIRSAL / Berk AKALIN TUR
Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN UKR
Julia BIECHLER / Damian DODGE USA
Holly MOORE / Daniel KLABER USA