Here is the thread where you can make your predictions for the JGP Austria.
You can see the Rules here: http://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?65220-2017-Junior-GP-Predictions-Game-(Rules)
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/events/fsevent03111442.htm
The competitions start on 31st August 2017 at 15:00 CEST with the Dance Short.
So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 14:00 CEST
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Entries
Men
1 Luc MAIERHOFER AUT
2 Anton SKOFICZ AUT
3 Conrad ORZEL CAN
4 Charles Henry KATANOVIC CRO
5 Radek JAKUBKA CZE
6 Nikolaj Molgaard PEDERSEN DEN
7 Luc ECONOMIDES FRA
8 Nika EGADZE GEO
9 Jonathan HESS GER
10 Mate BOROCZ HUN
11 Mark GORODNITSKY ISR
12 Nik FOLINI ITA
13 Sena MIYAKE JPN
14 Geon Hyeong AN KOR
15 Egor MURASHOV RUS
16 Evgeni SEMENENKO RUS
17 Nurullah SAHAKA SUI
18 Basar OKTAR TUR
19 Ivan SHMURATKO UKR
20 Ryan DUNK USA
21 Camden PULKINEN USA
Ladies
1 Amelia SADLER AUS
2 Stefanie PESENDORFER AUT
3 Lara ROTH AUT
4 Sophia SCHALLER AUT
5 Loena HENDRICKX BEL
6 Hana CVIJANOVIC CRO
7 Michaela-Lucie HANZLIKOVA CZE
8 Josephine KAERSGAARD DEN
9 Julie FROETSCHER FRA
10 Mariami MESHVELIANI GEO
11 Lea Johanna DASTICH GER
12 Kristen SPOURS GBR
13 Elisavet MULDER-STOUPAKI GRE
14 Hiu Ching KWONG HKG
15 Julia LANG HUN
16 Maya GORODNITSKY ISR
17 Alessia TORNAGHI ITA
18 Moa IWANO JPN
19 Mako YAMASHITA JPN
20 Caya SCHEEPENS NED
21 Ji Yun LEE KOR
22 Eunsoo LIM KOR
23 Anastasiia GUBANOVA RUS
24 Anastasia TARAKANOVA RUS
25 Silvia HUGEC SVK
26 Anita ÖSTLUND SWE
27 Polina USTINKOVA SUI
28 Guzide Irmak BAYIR TUR
29 Starr ANDREWS USA
30 Angelina HUANG USA
Ice Dance
1 Adelina ZVEZDOVA / Uladzimir ZAITSAU BLR
2 Irina GALIYANOVA / Tommy TANG CAN
3 Ashlynne STAIRS / Lee ROYER CAN
4 Natalie TASCHLEROVA / Filip TASCHLER CZE 3
5 Marie DUPAYAGE / Thomas NABAIS FRA
6 Natacha LAGOUGE / Corentin RAHIER FRA
7 Lara LUFT / Asaf KAZIMOV GER
8 Emily ROSE BROWN / James HERNANDEZ GBR
9 Villö MARTON / Danyil SEMKO HUN
10 Shira ICHILOV / Vadim DAVIDOVICH ISR
11 Olexandra BORYSOVA / Cezary ZAWADZKI POL
12 Ksenia KONKINA / Grigory YAKUSHEV RUS
13 Evgeniia LOPAREVA / Alexey KARPUSHOV RUS
14 Olga GIGLAVA / Yegor YEGOROV UKR
15 Isabella AMOIA / Luca BECKER USA
16 Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO USA
Let the fun begin!!!
You can see the Rules here: http://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?65220-2017-Junior-GP-Predictions-Game-(Rules)
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/events/fsevent03111442.htm
The competitions start on 31st August 2017 at 15:00 CEST with the Dance Short.
So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 14:00 CEST
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Entries
Men
1 Luc MAIERHOFER AUT
2 Anton SKOFICZ AUT
3 Conrad ORZEL CAN
4 Charles Henry KATANOVIC CRO
5 Radek JAKUBKA CZE
6 Nikolaj Molgaard PEDERSEN DEN
7 Luc ECONOMIDES FRA
8 Nika EGADZE GEO
9 Jonathan HESS GER
10 Mate BOROCZ HUN
11 Mark GORODNITSKY ISR
12 Nik FOLINI ITA
13 Sena MIYAKE JPN
14 Geon Hyeong AN KOR
15 Egor MURASHOV RUS
16 Evgeni SEMENENKO RUS
17 Nurullah SAHAKA SUI
18 Basar OKTAR TUR
19 Ivan SHMURATKO UKR
20 Ryan DUNK USA
21 Camden PULKINEN USA
Ladies
1 Amelia SADLER AUS
2 Stefanie PESENDORFER AUT
3 Lara ROTH AUT
4 Sophia SCHALLER AUT
5 Loena HENDRICKX BEL
6 Hana CVIJANOVIC CRO
7 Michaela-Lucie HANZLIKOVA CZE
8 Josephine KAERSGAARD DEN
9 Julie FROETSCHER FRA
10 Mariami MESHVELIANI GEO
11 Lea Johanna DASTICH GER
12 Kristen SPOURS GBR
13 Elisavet MULDER-STOUPAKI GRE
14 Hiu Ching KWONG HKG
15 Julia LANG HUN
16 Maya GORODNITSKY ISR
17 Alessia TORNAGHI ITA
18 Moa IWANO JPN
19 Mako YAMASHITA JPN
20 Caya SCHEEPENS NED
21 Ji Yun LEE KOR
22 Eunsoo LIM KOR
23 Anastasiia GUBANOVA RUS
24 Anastasia TARAKANOVA RUS
25 Silvia HUGEC SVK
26 Anita ÖSTLUND SWE
27 Polina USTINKOVA SUI
28 Guzide Irmak BAYIR TUR
29 Starr ANDREWS USA
30 Angelina HUANG USA
Ice Dance
1 Adelina ZVEZDOVA / Uladzimir ZAITSAU BLR
2 Irina GALIYANOVA / Tommy TANG CAN
3 Ashlynne STAIRS / Lee ROYER CAN
4 Natalie TASCHLEROVA / Filip TASCHLER CZE 3
5 Marie DUPAYAGE / Thomas NABAIS FRA
6 Natacha LAGOUGE / Corentin RAHIER FRA
7 Lara LUFT / Asaf KAZIMOV GER
8 Emily ROSE BROWN / James HERNANDEZ GBR
9 Villö MARTON / Danyil SEMKO HUN
10 Shira ICHILOV / Vadim DAVIDOVICH ISR
11 Olexandra BORYSOVA / Cezary ZAWADZKI POL
12 Ksenia KONKINA / Grigory YAKUSHEV RUS
13 Evgeniia LOPAREVA / Alexey KARPUSHOV RUS
14 Olga GIGLAVA / Yegor YEGOROV UKR
15 Isabella AMOIA / Luca BECKER USA
16 Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO USA
Let the fun begin!!!