REWATCH 2023 CS Autumn Classic - Sept 14-16, 2023 Montreal, QC, CAN | Golden Skate

REWATCH 2023 CS Autumn Classic - Sept 14-16, 2023 Montreal, QC, CAN

labgoat

On special assignment for work, see you in August
Record Breaker
Joined
Jan 3, 2007
Country
United-States
2023 CS Autumn Classic - Sep 14-16, 2023
Montreal, QC, CAN
| SC Stream | DM Stream | Results | Archived Videos
Men Short
Warm-up Group 1
1 Mark GORODNITSKY ISR
2 Edrian Paul CELESTINO PHI
3 Ilia MALININ USA
4 Sota YAMAMOTO JPN
5 Kevin AYMOZ FRA
6 Nikolaj MEMOLA ITA

Warm-up Group 2
7 Donovan CARRILLO MEX
8 Jimmy MA USA
9 Stephen GOGOLEV CAN
10 Wesley CHIU CAN
11 Boyang JIN CHN
12 Tomas-Llorenc GUARINO SABATE ESP
Women Short
Warm-up Group 1
1 Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI
2 Mone CHIBA JPN
3 Justine MICLETTE CAN
4 Andrea ASTRAIN MAYNEZ MEX

Warm-up Group 2
5 Ella CHEN ISR
6 Audrey SHIN USA
7 Amanda HSU TPE
8 Eugenia GARZA MEX
9 Kaori SAKAMOTO JPN

Warm-up Group 3
10 Eliska BREZINOVA CZE
11 Dabin CHOI KOR
12 Elizabet GERVITS ISR
13 Emmi PELTONEN FIN
14 Kaiya RUITER CAN
Standings
Pairs Short
Warm-up Group 1
1 Emmanuelle PROFT / Nicolas NADEAU CAN
2 Caidence DERENISKY / Raine EBERL CAN
3 Isabelle MARTINS / Ryan BEDARD USA

Warm-up Group 2
4 Isabella GAMEZ / Aleksandr KOROVIN PHI
5 Sophia SCHALLER / Livio MAYR AUT
6 Camille KOVALEV / Pavel KOVALEV FRA

Warm-up Group 3
7 Chelsea LIU / Balazs NAGY USA
8 Anastasia VAIPAN-LAW / Luke DIGBY GBR
9 Riku MIURA / Ryuichi KIHARA JPN
10 Deanna STELLATO-DUDEK / Maxime DESCHAMPS CAN
Standings
Rhythm Dance
Warm-up Group 1
1 Holly HARRIS / Jason CHAN AUS
2 Evgeniia LOPAREVA / Geoffrey BRISSAUD FRA
3 Alyssa ROBINSON / Jacob PORTZ CAN
4 Katarina WOLFKOSTIN / Dimitry TSAREVSKI USA

Warm-up Group 2
5 Leia DOZZI / Pietro PAPETTI ITA
6 Eva PATE / Logan BYE USA
7 Olivia SMART / Tim DIECK ESP
8 Sandrine GAUTHIER / Quentin THIEREN CAN
9 Hannah LIM / Ye QUAN KOR
Men Free
Warm-up Group 1
1 Donovan CARRILLO MEX
2 Tomas-Llorenc GUARINO SABATE ESP
3 Edrian Paul CELESTINO PHI
4 Jimmy MA USA
5 Nikolaj MEMOLA ITA
6 Sota YAMAMOTO JPN

Warm-up Group 2
7 Kevin AYMOZ FRA
8 Mark GORODNITSKY ISR
9 Boyang JIN CHN
10 Wesley CHIU CAN
11 Stephen GOGOLEV CAN
12 Ilia MALININ USA
Victory Ceremony
Women Free
Warm-up Group 1
1 Eugenia GARZA MEX
2 Ella CHEN ISR
3 Andrea ASTRAIN MAYNEZ MEX
4 Amanda HSU TPE

Warm-up Group 2
5 Emmi PELTONEN FIN
6 Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI
7 Elizabet GERVITS ISR
8 Eliska BREZINOVA CZE
9 Mone CHIBA JPN

Warm-up Group 3
10 Dabin CHOI KOR
11 Kaiya RUITER CAN
12 Justine MICLETTE CAN
13 Audrey SHIN USA
14 Kaori SAKAMOTO JPN
Victory Ceremony
Pairs Free
Warm-up Group 1
1 Isabella GAMEZ / Aleksandr KOROVIN PHI
2 Camille KOVALEV / Pavel KOVALEV FRA
3 Sophia SCHALLER / Livio MAYR AUT

Warm-up Group 2
4 Isabelle MARTINS / Ryan BEDARD USA
5 Anastasia VAIPAN-LAW / Luke DIGBY GBR
6 Caidence DERENISKY / Raine EBERL CAN

Warm-up Group 3
7 Chelsea LIU / Balazs NAGY USA
8 Emmanuelle PROFT / Nicolas NADEAU CAN
9 Riku MIURA / Ryuichi KIHARA JPN
10 Deanna STELLATO-DUDEK / Maxime DESCHAMPS CAN
Final Results
Victory Ceremony
Free Dance
Warm-up Group 1
1 Alyssa ROBINSON / Jacob PORTZ CAN
2 Leia DOZZI / Pietro PAPETTI ITA
3 Holly HARRIS / Jason CHAN AUS
4 Sandrine GAUTHIER / Quentin THIEREN CAN

Warm-up Group 2
5 Katarina WOLFKOSTIN / Dimitry TSAREVSKI USA
6 Hannah LIM / Ye QUAN KOR
7 Olivia SMART / Tim DIECK ESP
8 Evgeniia LOPAREVA / Geoffrey BRISSAUD FRA
9 Eva PATE / Logan BYE USA
Victory Ceremony
 
Last edited:

labgoat

On special assignment for work, see you in August
Record Breaker
Joined
Jan 3, 2007
Country
United-States
Lots of (but not all) individual videos are now available if you are limited on time.
 

labgoat

On special assignment for work, see you in August
Record Breaker
Joined
Jan 3, 2007
Country
United-States
More videos added...
 
Top