You've got me this week, I'm afraid...
Here is the thread where you can make your predictions for the JGP Minsk-Arena Cup.
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1718/jgpblr2017/
The competitions start on 21[SUP]st[/SUP] September 2017 at 10:30 MSK (09:30 CEST / 08:30 BST / 07:30 GMT) with the Short Dance.
So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 09:30 MSK (08:30 CEST / 07:30 BST / 06:30 GMT)
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Entries
Ladies:
Men:
Pairs:
Dance:
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Here is the thread where you can make your predictions for the JGP Minsk-Arena Cup.
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1718/jgpblr2017/
The competitions start on 21[SUP]st[/SUP] September 2017 at 10:30 MSK (09:30 CEST / 08:30 BST / 07:30 GMT) with the Short Dance.
So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 09:30 MSK (08:30 CEST / 07:30 BST / 06:30 GMT)
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Entries
Ladies:
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Genevieve SOMERVILLE | GBR |
2 | Oliwia RZEPIEL | POL |
3 | Aliaksandra CHEPELEVA | BLR |
4 | Selma IHR | SWE |
5 | Cheuk Ka Kahlen CHEUNG | HKG |
Warm-Up Group 2 | ||
6 | Alexandra TRUSOVA | RUS |
7 | Ji hun TO | KOR |
8 | Riko TAKINO | JPN |
9 | Lucrezia BECCARI | ITA |
10 | Ann-Christin MAROLD | GER |
Warm-Up Group 3 | ||
11 | Lizaveta MALINOUSKAYA | BLR |
12 | Sofiia NESTEROVA | UKR |
13 | Paulina RAMANAUSKAITE | LTU |
14 | Alyona MEZENTSEVA | UZB |
15 | Tessa HONG | USA |
16 | Lucy Sori YUN | AUS |
Warm-Up Group 4 | ||
17 | Florencia CALDERON | MEX |
18 | Dahyun KO | CZE |
19 | Hanna PAROSHYNA | BLR |
20 | Linnea CEDER | FIN |
21 | Mariami MESHVELIANI | GEO |
22 | Nana ARAKI | JPN |
Warm-Up Group 5 | ||
23 | Varvara PETROVA | KGZ |
24 | Elizabete JUBKANE | LAT |
25 | Alexandra FEIGIN | BUL |
26 | Yixuan ZHANG | CHN |
27 | Kristina SHKULETA-GROMOVA | EST |
28 | Alana TOKTAROVA | KAZ |
Warm-Up Group 6 | ||
29 | Ekin SAYGI | TUR |
30 | Morgan FLOOD | AZE |
31 | Ye Lim KIM | KOR |
32 | Josephine KAERSGAARD | DEN |
33 | Anna IVANCENCO | MDA |
34 | Stanislava KONSTANTINOVA | RUS |
Men:
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Ryszard GURTLER | POL |
2 | Vassil DIMITROV | BUL |
3 | Yakau ZENKO | BLR |
4 | James MIN | AUS |
5 | Irakli MAYSURADZE | GEO |
Warm-Up Group 2 | ||
6 | Nikolaj Molgaard PEDERSEN | DEN |
7 | Nicholas HSIEH | USA |
8 | Yan TKALICH | UKR |
9 | Mihhail SELEVKO | EST |
10 | Larry LOUPOLOVER | AZE |
Warm-Up Group 3 | ||
11 | Igor EFIMCHUK | RUS |
12 | Rakhat BRALIN | KAZ |
13 | Andrew TORGASHEV | USA |
14 | Jiri BELOHRADSKY | CZE |
15 | Sihyeong LEE | KOR |
Warm-Up Group 4 | ||
16 | Che Yu YEH | TPE |
17 | Tatsuya TSUBOI | JPN |
18 | Alp Eren OZKAN | TUR |
19 | Gabriel FOLKESSON | SWE |
20 | Alexey EROKHOV | RUS |
Warm-Up Group 5 | ||
21 | Daniels ROSCIKS | LAT |
22 | Julian DONICA | FRA |
23 | Shuai FANG | CHN |
24 | Azizmurod SHABAZOV | UZB |
25 | Mikalai KAZLOU | BLR |
Pairs:
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Lori-Ann MATTE / Thierry FERLAND | CAN |
2 | Feiyao TANG / Yongchao YANG | CHN |
3 | Daria PAVLIUCHENKO / Denis KHODYKIN | RUS |
Warm-Up Group 2 | ||
4 | Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV | RUS |
5 | Anastasiia SMIRNOVA / Artem DARENSKYI | UKR |
6 | Chloe PANETTA / Steven LAPOINTE | CAN |
7 | Anastasia POLUIANOVA / Dmitry SOPOT | RUS |
Warm-Up Group 3 | ||
8 | Talisa THOMALLA / Robert KUNKEL | GER |
9 | Irma CALDARA / Edoardo CAPUTO | ITA |
10 | Audrey LU / Misha MITROFANOV | USA |
11 | Elizabeth Vasilevna KOPMAR / Jonah BARRETT | USA |
Dance:
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Julia WAGRET / Mathieu COUYRAS | FRA |
2 | Emiliya KALEHANOVA / Uladzislau PALKHOUSKI | BLR |
3 | Nina MIZUKI / Veniamins VOLSKIS | CAN |
4 | Gaukhar NAURYZOVA / Boyisangur DATIEV | KAZ |
Warm-Up Group 2 | ||
5 | Sasha FEAR / George WADDELL | GBR |
6 | Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO | USA |
7 | Darya POPOVA / Volodymyr BYELIKOV | UKR |
8 | Karina SIDARENKA / Maksim YALENICH | BLR |
9 | Ashlynne STAIRS / Lee ROYER | CAN |
Warm-Up Group 3 | ||
10 | Yuzhu GUO / Pengkun ZHAO | CHN |
11 | Arina USHAKOVA / Maxim NEKRASOV | RUS |
12 | Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN | RUS |
13 | Lucy BURTON / Thomas INGALL | CZE |
14 | Avonley NGUYEN / Vadym KOLESNIK | USA |
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan