Here is the thread where you can make your predictions for the Cup Of Russia.
Entries / Results Page:
https://fsrussia.ru/results/2021/gprus2020/
The competitions start on Friday 20th November 2020 at 13:30 MSK (10:30 GMT / 11:30 CET) with the Men’s Short.
So, the deadline to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 12:30 MSK (09:30 GMT / 10:30 CET).
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Please remember to read the rules for the Predictions Game:
https://www.goldenskate.com/forum/threads/86893/
Entries
The Entries/Results page is not up yet, so in the meantime here are the links to the provisional entry lists, i.e. the lists that include possible substitutes.
Ladies:
http://www.isuresults.com/events/gprus2020_Ladies.htm
Withdrew:
Men:
http://www.isuresults.com/events/gprus2020_Men.htm
Withdrew:
Pairs:
http://www.isuresults.com/events/gprus2020_Pairs.htm
Withdrew:
Dance:
http://www.isuresults.com/events/gprus2020_IceDance.htm
Withdrew:
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Entries / Results Page:
https://fsrussia.ru/results/2021/gprus2020/
The competitions start on Friday 20th November 2020 at 13:30 MSK (10:30 GMT / 11:30 CET) with the Men’s Short.
So, the deadline to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 12:30 MSK (09:30 GMT / 10:30 CET).
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Please remember to read the rules for the Predictions Game:
https://www.goldenskate.com/forum/threads/86893/
Entries
The Entries/Results page is not up yet, so in the meantime here are the links to the provisional entry lists, i.e. the lists that include possible substitutes.
Ladies:
http://www.isuresults.com/events/gprus2020_Ladies.htm
Start | Finish | StN. | Name | Nation |
---|---|---|---|---|
19:25:00 | 19:32:00 | | Warm-Up Group 1 | |
19:32:30 | 19:39:00 | 1 | Elizaveta NUGUMANOVA | RUS |
19:39:00 | 19:45:30 | 2 | Viktoriia SAFONOVA | BLR |
19:45:30 | 19:52:00 | 3 | Anastasiya GALUSTYAN | ARM |
19:52:00 | 19:58:30 | 4 | Anastasiia GULIAKOVA | RUS |
19:58:30 | 20:05:00 | 5 | Alina URUSHADZE | GEO |
20:05:00 | 20:11:30 | 6 | Eva-Lotta KIIBUS | EST |
20:11:30 | 20:18:30 | | Warm-Up Group 2 | |
20:19:00 | 20:25:30 | 7 | Ekaterina RYABOVA | AZE |
20:25:30 | 20:32:00 | 8 | Elizaveta TUKTAMYSHEVA | RUS |
20:32:00 | 20:38:30 | 9 | Sofia SAMODUROVA | RUS |
20:38:30 | 20:45:00 | 10 | Alena KOSTORNAIA | RUS |
20:45:00 | 20:51:30 | 11 | Alexandra TRUSOVA | RUS |
20:51:30 | 20:58:00 | 12 | Anna SHCHERBAKOVA | RUS |
Withdrew:
No. | Name | Nation |
---|---|---|
W/D | Evgenia MEDVEDEVA | RUS |
Men:
http://www.isuresults.com/events/gprus2020_Men.htm
Start | Finish | StN. | Name | Nation |
---|---|---|---|---|
13:30:00 | 13:37:00 | | Warm-Up Group 1 | |
13:37:30 | 13:44:00 | 1 | Evgeni SEMENENKO | RUS |
13:44:00 | 13:50:30 | 2 | Ilya YABLOKOV | RUS |
13:50:30 | 13:57:00 | 3 | Artem KOVALEV | RUS |
13:57:00 | 14:03:30 | 4 | Roman SAVOSIN | RUS |
14:03:30 | 14:10:00 | 5 | Alexander LEBEDEV | BLR |
14:10:00 | 14:16:30 | 6 | Makar IGNATOV | RUS |
14:16:30 | 14:23:30 | | Warm-Up Group 2 | |
14:24:00 | 14:30:30 | 7 | Mikhail KOLYADA | RUS |
14:30:30 | 14:37:00 | 8 | Vladimir LITVINTSEV | AZE |
14:37:00 | 14:43:30 | 9 | Andrei MOZALEV | RUS |
14:43:30 | 14:50:00 | 10 | Petr GUMENNIK | RUS |
14:50:00 | 14:56:30 | 11 | Morisi KVITELASHVILI | GEO |
14:56:30 | 15:03:00 | 12 | Dmitri ALIEV | RUS |
Withdrew:
No. | Name | Nation |
---|---|---|
W/D | Irakli MAYSURADZE | GEO |
W/D | Artur DANIELIAN | RUS |
W/D | Alexander SAMARIN | RUS |
Pairs:
http://www.isuresults.com/events/gprus2020_Pairs.htm
Start | Finish | StN. | Name | Nation |
---|---|---|---|---|
18:00:00 | 18:07:00 | | Warm-Up Group 1 | |
18:07:30 | 18:14:00 | 1 | Iasmina KADYROVA / Ivan BALCHENKO | RUS |
18:14:00 | 18:20:30 | 2 | Ioulia CHTCHETININA / Mark MAGYAR | HUN |
18:20:30 | 18:27:00 | 3 | Iuliia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV | RUS |
18:27:00 | 18:34:00 | | Warm-Up Group 2 | |
18:34:30 | 18:41:00 | 4 | Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV | RUS |
18:41:00 | 18:47:30 | 5 | Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV | RUS |
18:47:30 | 18:54:00 | 6 | Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV | RUS |
18:54:00 | 19:00:30 | 7 | Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII | RUS |
Withdrew:
No. | Name | Nation |
---|---|---|
W/D | Anna VERNIKOV / Evgeni KRASNOPOLSKI | ISR |
W/D | Daria PAVLIUCHENKO / Denis KHODYKIN | RUS |
W/D | Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOV | RUS |
Dance:
http://www.isuresults.com/events/gprus2020_IceDance.htm
Start | Finish | StN. | Name | Nation |
---|---|---|---|---|
15:30:00 | 15:36:00 | | Warm-Up Group 1 | |
15:36:30 | 15:43:10 | 1 | Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Egor BAZIN | RUS |
15:43:10 | 15:49:50 | 2 | Ekaterina MIRONOVA / Evgenii USTENKO | RUS |
15:49:50 | 15:56:30 | 3 | Viktoria SEMENJUK / Ilya YUKHIMUK | BLR |
15:56:30 | 16:03:10 | 4 | Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN | RUS |
16:03:10 | 16:09:50 | 5 | Anna YANOVSKAYA / Adam LUKACS | HUN |
16:09:50 | 16:15:50 | | Warm-Up Group 2 | |
16:16:20 | 16:23:00 | 6 | Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN | RUS |
16:23:00 | 16:29:40 | 7 | Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN | UKR |
16:29:40 | 16:36:20 | 8 | Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS | LTU |
16:36:20 | 16:43:00 | 9 | Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO | RUS |
16:43:00 | 16:49:40 | 10 | Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV | RUS |
Withdrew:
No. | Name | Nation |
---|---|---|
W/D | Maria KAZAKOVA / Georgy REVIYA | GEO |
W/D | Ksenia KONKINA / Pavel DROZD | RUS |
W/D | Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO | RUS |
W/D | Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN | RUS |
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Last edited: