The deadline for this round is 2:30 p.m.,China Standard Time (UTC +8), Friday, Nov. 6. Here is a handy little guide to get the time in your time zone: http://www.timeanddate.com/worldclock/converter.html
Results can be found after the end of the competition here: http://bit.ly/gppredictions2015
Sorry for the lack of pretty, but I know people want to get their predictions in, so doing it fast this time around:
Entries
Men
No. Name Nation
1 Elladj BALDE CAN 1
2 Boyang JIN CHN 2
3 Nan SONG CHN 2
4 Han YAN CHN 2
5 Ivan RIGHINI ITA 3
6 Michael Christian MARTINEZ PHI 4
7 Moris KVITELASHVILI RUS 5
8 Sergei VORONOV RUS 5
9 Javier FERNANDEZ ESP 6
10 Richard DORNBUSH USA 7
11 Grant HOCHSTEIN USA 7
12 Misha GE UZB 8
Ladies
No. Name Nation
1 Zijun LI CHN 1
2 Ziquan ZHAO CHN 1
3 Lu ZHENG CHN 1
4 Mao ASADA JPN 2
5 Rika HONGO JPN 2
6 So Youn PARK KOR 3
7 Anna POGORILAYA RUS 4
8 Elena RADIONOVA RUS 4
9 Nicole RAJICOVA SVK 5
10 Karen CHEN USA 6
11 Courtney HICKS USA 6
12 Hannah MILLER USA 6
Pairs
No. Name Nation
1 Vanessa GRENIER / Maxime DESCHAMPS CAN 1
2 Lubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH CAN 1
3 Wenjing SUI / Cong HAN CHN 2
4 Xuehan WANG / Lei WANG CHN 2
5 Xiaoyu YU / Yang JIN CHN 2
6 Mari VARTMANN / Ruben BLOMMAERT GER 3
7 Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV RUS 4
8 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS 4
Dance
No. Name Nation
1 Yue CONG / Zhuoming SUN CHN 1
2 Shiyue WANG / Xinyu LIU CHN 1
3 Yue ZHAO / Xun ZHENG CHN 1
4 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA 2
5 Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN RUS 3
6 Federica TESTA / Lukas CSOLLEY SVK 4
7 Madison CHOCK / Evan BATES USA 5
8 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER USA 5
Results can be found after the end of the competition here: http://bit.ly/gppredictions2015
Sorry for the lack of pretty, but I know people want to get their predictions in, so doing it fast this time around:
Entries
Men
No. Name Nation
1 Elladj BALDE CAN 1
2 Boyang JIN CHN 2
3 Nan SONG CHN 2
4 Han YAN CHN 2
5 Ivan RIGHINI ITA 3
6 Michael Christian MARTINEZ PHI 4
7 Moris KVITELASHVILI RUS 5
8 Sergei VORONOV RUS 5
9 Javier FERNANDEZ ESP 6
10 Richard DORNBUSH USA 7
11 Grant HOCHSTEIN USA 7
12 Misha GE UZB 8
Ladies
No. Name Nation
1 Zijun LI CHN 1
2 Ziquan ZHAO CHN 1
3 Lu ZHENG CHN 1
4 Mao ASADA JPN 2
5 Rika HONGO JPN 2
6 So Youn PARK KOR 3
7 Anna POGORILAYA RUS 4
8 Elena RADIONOVA RUS 4
9 Nicole RAJICOVA SVK 5
10 Karen CHEN USA 6
11 Courtney HICKS USA 6
12 Hannah MILLER USA 6
Pairs
No. Name Nation
1 Vanessa GRENIER / Maxime DESCHAMPS CAN 1
2 Lubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH CAN 1
3 Wenjing SUI / Cong HAN CHN 2
4 Xuehan WANG / Lei WANG CHN 2
5 Xiaoyu YU / Yang JIN CHN 2
6 Mari VARTMANN / Ruben BLOMMAERT GER 3
7 Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV RUS 4
8 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS 4
Dance
No. Name Nation
1 Yue CONG / Zhuoming SUN CHN 1
2 Shiyue WANG / Xinyu LIU CHN 1
3 Yue ZHAO / Xun ZHENG CHN 1
4 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA 2
5 Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN RUS 3
6 Federica TESTA / Lukas CSOLLEY SVK 4
7 Madison CHOCK / Evan BATES USA 5
8 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER USA 5
Last edited: