REWATCH 2022 CS Golden Spin of Zagreb | Golden Skate

REWATCH 2022 CS Golden Spin of Zagreb

labgoat

Working on Costumes contest & REWATCHES
Record Breaker
Joined
Jan 3, 2007
Country
United-States
2022 CS Golden Spin of Zagreb - Dec 7-10, 2022
Zagreb, CRO |
STARTING ORDER/RESULTS | GS threads
Streaming not available - thus no rewatch

Men Short
Warm-up Group 1
1 Beat SCHUEMPERLI BUL
2 Alexander ZLATKOV BUL
3 Dias JIRENBAYEV KAZ
4 Mihhail SELEVKO EST
5 Mark GORODNITSKY ISR

Warm-up Group 2
6 Denis GURDZHI GER
7 Corey CIRCELLI CAN
8 Semen DANILIANTS ARM
9 Noah BODENSTEIN SUI
10 Aleksandr SELEVKO EST

Warm-up Group 3
11 Camden PULKINEN USA
12 Edrian Paul CELESTINO PHI
13 Matteo RIZZO ITA
14 Lev VINOKUR ISR
15 Mikhail SHAIDOROV KAZ
Women Short
Warm-up Group 1
1 Lara Naki GUTMANN ITA
2 Sophia Natalie DAYAN ARG
3 Emmi PELTONEN FIN
4 Anastasia GOZHVA UKR
5 Ella CHEN ISR

Warm-up Group 2
6 Ester SCHWARZ ITA
7 Mae Berenice MEITE FRA
8 Jade HOVINE BEL
9 Lindsay THORNGREN USA
10 Nicole SCHOTT GER

Warm-up Group 3
11 Madeline SCHIZAS CAN
12 Anna LEVKOVETS KAZ
13 Marilena KITROMILIS CYP
14 Bagdana RAKHISHOVA KAZ
15 Ema DOBOSZOVA SVK
16 Andrea ASTRAIN MAYNEZ MEX

Warm-up Group 4
17 Nataly LANGERBAUR EST
18 Simona GEORGIEVA BUL
19 Hana CVIJANOVIC CRO
20 Yasmine Kimiko YAMADA SUI
21 Ivelina BAYCHEVA BUL
22 Kristina ISAEV GER

Warm-up Group 5
23 Bradie TENNELL USA
24 Yae-Mia NEIRA CHI
25 Lindsay VAN ZUNDERT NED
26 Alexandra Michaela FILCOVA SVK
27 Sofiya FARAFONOVA KAZ
28 Nina PINZARRONE BEL
Pairs Short
Warm-up Group 1
1 Greta CRAFOORD / John CRAFOORD SWE
2 Huidi WANG / Ziqi JIA CHN
3 Nika OSIPOVA / Dmitry EPSTEIN NED
4 Ellie KAM / Danny O'SHEA USA

Warm-up Group 2
5 Siyang ZHANG / Yongchao ANG CHN
6 Isabella GAMEZ / Aleksandr KOROVIN PHI
7 Daria DANILOVA / Michel TSIBA NED
8 Alisa EFIMOVA / Ruben BLOMMAERT GER

Warm-up Group 3
9 Maria PAVLOVA / Alexei SVIATCHENKO HUN
10 Katie MCBEATH / Nathan BARTHOLOMAY USA
11 Sophia SCHALLER / Livio MAYR AUT
WD Aurelie FAULA / Theo BELLE FRA

Warm-up Group 4
13 Anastasiia SMIRNOVA / Danylo SIIANYTSIA USA
14 Federica SIMIOLI / Alessandro ZARBO CZE

15 Julia MAUDER / Johannes WILKINSON RSA
16 Lia PEREIRA / Trennt MICHAUD CAN
Rhythm Dance
Warm-up Group 1
1 Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS LTU
2 Maria KAZAKOVA / Georgy REVIYA GEO
3 Olexandra BORYSOVA / Aaron FREEMAN POL
4 Isabelle GUISE / Ethan ALDAY NZL
5 Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK USA

Warm-up Group 2
6 Lara LUFT / Maximilian PFISTERER GER
7 Eva PATE / Logan BYE USA
8 Aurelija IPOLITO / Luke RUSSELL LAT
9 Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO USA
10 Charlotte LAFOND-FOURNIER / Richard Kang In KAM NZL

Warm-up Group 3
11 Samantha RITTER / Daniel BRYKALOV AZE
12 Maria Sofia PUCHEROVA / Nikita LYSAK SVK
13 Viktoriia AZROIAN / Artur GRUZDEV ARM
14 Holly HARRIS / Jason CHAN AUS
15 Chelsea VERHAEGH / Sherim VAN GEFFEN NED

Warm-up Group 4
16 Zoe LARSON / Andrii KAPRAN UKR
17 Leia DOZZI / Pietro PAPETTI ITA
18 Anna SIMOVA / Kirill AKSENOV SVK
19 Jennifer JANSE VAN RENSBURG / Benjamin STEFFAN GER
20 Hanna JAKUCS / Alessio GALLI NED
Men Free
Warm-up Group 1
1 Semen DANILIANTS ARM
2 Beat SCHUEMPERLI BUL
3 Noah BODENSTEIN SUI
4 Lev VINOKUR ISR
5 Denis GURDZHI GER

Warm-up Group 2
6 Dias JIRENBAYEV KAZ

7 Corey CIRCELLI CAN
8 Alexander ZLATKOV BUL
9 Aleksandr SELEVKO EST
10 Matteo RIZZO ITA

Warm-up Group 3
11 Edrian Paul CELESTINO PHI

12 Mark GORODNITSKY ISR
13 Mikhail SHAIDOROV KAZ
14 Mihhail SELEVKO EST
15 Camden PULKINEN USA
Women Free
Warm-up Group 1
1 Ivelina BAYCHEVA BUL
2 Sophia Natalie DAYAN ARG
3 Andrea ASTRAIN MAYNEZ MEX
4 Simona GEORGIEVA BUL
5 Bagdana RAKHISHOVA KAZ

Warm-up Group 2
6 Yae-Mia NEIRA CHI
7 Ella CHEN ISR
8 Alexandra Michaela FILCOVA SVK
9 Nina PINZARRONE BEL
10 Hana CVIJANOVIC CRO

Warm-up Group 3
11 Mae Berenice MEITE FRA
12 Yasmine Kimiko YAMADA SUI
13 Ester SCHWARZ ITA
14 Nataly LANGERBAUR EST
15 Emmi PELTONEN FIN
16 Anna LEVKOVETS KAZ

Warm-up Group 4
17 Sofiya FARAFONOVA KAZ
18 Kristina ISAEV GER
19 Jade HOVINE BEL
20 Lara Naki GUTMANN ITA
21 Ema DOBOSZOVA SVK
22 Anastasia GOZHVA UKR

Warm-up Group 5
23 Nicole SCHOTT GER
24 Marilena KITROMILIS CYP
25 Madeline SCHIZAS CAN
26 Lindsay VAN ZUNDERT NED
27 Lindsay THORNGREN USA
28 Bradie TENNELL USA
Pairs Free
Warm-up Group 1
1 Julia MAUDER / Johannes WILKINSON RSA
2 Isabella GAMEZ / Aleksandr KOROVIN PHI
3 Federica SIMIOLI / Alessandro ZARBO CZE

Warm-up Group 2
4 Huidi WANG / Ziqi JIA CHN
5 Greta CRAFOORD / John CRAFOORD SWE
6 Sophia SCHALLER / Livio MAYR AUT
7 Maria PAVLOVA / Alexei SVIATCHENKO HUN

Warm-up Group 3
8 Siyang ZHANG / Yongchao ANG CHN
9 Nika OSIPOVA / Dmitry EPSTEIN NED
10 Daria DANILOVA / Michel TSIBA NED
11 Katie MCBEATH / Nathan BARTHOLOMAY USA

Warm-up Group 4
12 Lia PEREIRA / Trennt MICHAUD CAN
13 Ellie KAM / Danny O'SHEA USA
14 Anastasiia SMIRNOVA / Danylo SIIANYTSIA USA
15 Alisa EFIMOVA / Ruben BLOMMAERT GER
Free Dance
Warm-up Group 1
1 Chelsea VERHAEGH / Sherim VAN GEFFEN NED
2 Isabelle GUISE / Ethan ALDAY NZL
3 Olexandra BORYSOVA / Aaron FREEMAN POL
4 Zoe LARSON / Andrii KAPRAN UKR
5 Samantha RITTER / Daniel BRYKALOV AZE

Warm-up Group 2
6 Viktoriia AZROIAN / Artur GRUZDEV ARM
7 Hanna JAKUCS / Alessio GALLI NED
8 Aurelija IPOLITO / Luke RUSSELL LAT
9 Lara LUFT / Maximilian PFISTERER GER
10 Maria Sofia PUCHEROVA / Nikita LYSAK SVK

Warm-up Group 3
11 Charlotte LAFOND-FOURNIER / Richard Kang In KAM NZL
12 Anna SIMOVA / Kirill AKSENOV SVK
13 Leia DOZZI / Pietro PAPETTI ITA
14 Eva PATE / Logan BYE USA
15 Holly HARRIS / Jason CHAN AUS

Warm-up Group 4
16 Maria KAZAKOVA / Georgy REVIYA GEO
17 Jennifer JANSE VAN RENSBURG / Benjamin STEFFAN GER
18 Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK USA*
19 Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO USA*
20 Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS LTU*

*Instagram links
Gala Exhibition
 
Last edited:
Top