- Joined
- Mar 9, 2011
LADIES SHORT PROGRAM - RESULT & VIDEOS
1. Elena RADIONOVA (RUS) - 64.69 Short Program, 2nd Copy
2. Miki ANDO (JPN) - 59.79 Short Program, 2nd Copy
3. Ashley CAIN (USA) - 57.87 Short Program
4. Veronik MALLET (CAN) - 55.79
5. Nathalie WEINZIERL (GER) - 54.60 Short Program, 2nd Copy
6. Elene GEDEVANISHVILI (GEO) - 51.59 Short Program
7. Elizaveta UKOLOVA (CZE) - 50.93
8. Isadora WILLIAMS (BRA) - 50.35 Short Program
9. Kerstin FRANK (AUT) - 48.81 Short Program
10. Brooklee HAN (AUS) - 48.74 Short Program, 2nd Copy
Complete Event
PAIRS SHORT PROGRAM - RESULT & VIDEOS
1. Tatiana VOLOSOZHAR & Maxim TRANKOV (RUS) - 81.65 Short Program, 2nd Copy
2. Maylin WENDE & Daniel WENDE (GER) - 61.00 Short Program, 2nd Copy
3. Natasha PURICH & Mervin TRAN (CAN) - 56.71 Short Program, 2nd Copy
4. Mari VARTMANN & Aaron VAN CLEAVE (GER) - 56.70 Short Program, 2nd Copy
5. Annabelle PRÖLSS & Ruben BLOMMAERT (GER) - 55.24 Short Program, 2nd Copy
6. Lindsay DAVIS & Rockne BRUBAKER (USA) - 54.04 Short Program
7. Stacey KEMP & David KING (GBR) - 51.33 Short Program, 2nd Copy
8. Narumi TAKAHASHI & Ryuichi KIHARA (JPN) - 49.42 Short Program, 2nd Copy
Complete Event
SHORT DANCE - RESULT & VIDEOS
1. Alexandra PAUL & Mitchell ISLAM (CAN) - 59.06 Short Dance, 2nd Copy
2. Madison HUBBELL & Zachary DONOHUE (USA) - 56.53 Short Dance, 2nd Copy
3. Ksenia MONKO & Kirill KHALIAVIN (RUS) - 55.90 Short Dance, 2nd Copy
4. Alisa AGAFONOVA & Alper UCAR (TUR)51.51 Short Dance, 2nd Copy
5. Xintong HUANG & Xun ZHENG (CHN) - 51.16 Short Dance, 2nd Copy
6. Danielle OBRIEN & Gregory MERRIMAN (AUS) - 50.52 Short Dance, 2nd Copy
7. Shari KOCH & Christian NÜCHTERN (GER) - 49.17 Short Dance, 2nd Copy
8. Cathy REED & Chris REED (JPN) - 48.41 Short Dance, 2nd Copy
Complete Event
1. Elena RADIONOVA (RUS) - 64.69 Short Program, 2nd Copy
2. Miki ANDO (JPN) - 59.79 Short Program, 2nd Copy
3. Ashley CAIN (USA) - 57.87 Short Program
4. Veronik MALLET (CAN) - 55.79
5. Nathalie WEINZIERL (GER) - 54.60 Short Program, 2nd Copy
6. Elene GEDEVANISHVILI (GEO) - 51.59 Short Program
7. Elizaveta UKOLOVA (CZE) - 50.93
8. Isadora WILLIAMS (BRA) - 50.35 Short Program
9. Kerstin FRANK (AUT) - 48.81 Short Program
10. Brooklee HAN (AUS) - 48.74 Short Program, 2nd Copy
Complete Event
PAIRS SHORT PROGRAM - RESULT & VIDEOS
1. Tatiana VOLOSOZHAR & Maxim TRANKOV (RUS) - 81.65 Short Program, 2nd Copy
2. Maylin WENDE & Daniel WENDE (GER) - 61.00 Short Program, 2nd Copy
3. Natasha PURICH & Mervin TRAN (CAN) - 56.71 Short Program, 2nd Copy
4. Mari VARTMANN & Aaron VAN CLEAVE (GER) - 56.70 Short Program, 2nd Copy
5. Annabelle PRÖLSS & Ruben BLOMMAERT (GER) - 55.24 Short Program, 2nd Copy
6. Lindsay DAVIS & Rockne BRUBAKER (USA) - 54.04 Short Program
7. Stacey KEMP & David KING (GBR) - 51.33 Short Program, 2nd Copy
8. Narumi TAKAHASHI & Ryuichi KIHARA (JPN) - 49.42 Short Program, 2nd Copy
Complete Event
SHORT DANCE - RESULT & VIDEOS
1. Alexandra PAUL & Mitchell ISLAM (CAN) - 59.06 Short Dance, 2nd Copy
2. Madison HUBBELL & Zachary DONOHUE (USA) - 56.53 Short Dance, 2nd Copy
3. Ksenia MONKO & Kirill KHALIAVIN (RUS) - 55.90 Short Dance, 2nd Copy
4. Alisa AGAFONOVA & Alper UCAR (TUR)51.51 Short Dance, 2nd Copy
5. Xintong HUANG & Xun ZHENG (CHN) - 51.16 Short Dance, 2nd Copy
6. Danielle OBRIEN & Gregory MERRIMAN (AUS) - 50.52 Short Dance, 2nd Copy
7. Shari KOCH & Christian NÜCHTERN (GER) - 49.17 Short Dance, 2nd Copy
8. Cathy REED & Chris REED (JPN) - 48.41 Short Dance, 2nd Copy
Complete Event