March 13-14, Zagreb, Croatia
Opening Ceremony 18:00 March 13th (UTC+1)
Short Program 18:45 March 13th (UTC+1)
Free Skate 15:15 March 14th (UTC+1)
Entries:
1. Australia - Iceskateers Elite
2. Belgium - Team Temptation Junior
3. Canada 1 - Les Supremes Junior
4. Canada 2 - NEXXICE Junior
5. Croatia - Zagreb Snowflakes Junior
6. Czech Republic - Team Darlings
7. Finland 1 - Musketeers
8. Finland 2 - Team Fintastic
9. France - Black Diam's
10. Germany - Team Berlin Junior
11. Great Britain - Icicles
12. Hungary - Mixed Ice Formation Junior
13. Italy - Hot Shivers Junior
14. Latvia - Team Amber Junior
15. Russia 1 - Junost
16. Russia 2 - Crystal Ice
17. South Africa - Team Rainbow
18. Spain - Mirum
19. Sweden 1 - Team Spirit
20. Sweden 2 - Team Convivium
21. Switzerland - Cool Dreams Junior
22. Turkey - Team Turkuaz Junior
23. USA 1 - Skyliners Junior
24. USA 2 - Lexettes
SP DETAILED RESULTS
http://www.isuresults.com/results/syswjc2015/SEG001.HTM
SP PROTOCOL
http://www.isuresults.com/results/syswjc2015/wjcsys2015_SynchronizedSkating_SP_Scores.pdf
FS START ORDER
http://www.isuresults.com/results/syswjc2015/SEG002.HTM
FS PROTOCOL
http://www.isuresults.com/results/syswjc2015/wjcsys2015_SynchronizedSkating_FS_Scores.pdf
Opening Ceremony 18:00 March 13th (UTC+1)
Short Program 18:45 March 13th (UTC+1)
Free Skate 15:15 March 14th (UTC+1)
- Event Page
- Announcement
- Arena & Hotels
- Schedule & Practice Schedule
- Detailed Results and Protocols
- Livestream for pay
Entries:
1. Australia - Iceskateers Elite
2. Belgium - Team Temptation Junior
3. Canada 1 - Les Supremes Junior
4. Canada 2 - NEXXICE Junior
5. Croatia - Zagreb Snowflakes Junior
6. Czech Republic - Team Darlings
7. Finland 1 - Musketeers
8. Finland 2 - Team Fintastic
9. France - Black Diam's
10. Germany - Team Berlin Junior
11. Great Britain - Icicles
12. Hungary - Mixed Ice Formation Junior
13. Italy - Hot Shivers Junior
14. Latvia - Team Amber Junior
15. Russia 1 - Junost
16. Russia 2 - Crystal Ice
17. South Africa - Team Rainbow
18. Spain - Mirum
19. Sweden 1 - Team Spirit
20. Sweden 2 - Team Convivium
21. Switzerland - Cool Dreams Junior
22. Turkey - Team Turkuaz Junior
23. USA 1 - Skyliners Junior
24. USA 2 - Lexettes
SP DETAILED RESULTS
http://www.isuresults.com/results/syswjc2015/SEG001.HTM
SP PROTOCOL
http://www.isuresults.com/results/syswjc2015/wjcsys2015_SynchronizedSkating_SP_Scores.pdf
FS START ORDER
http://www.isuresults.com/results/syswjc2015/SEG002.HTM
FS PROTOCOL
http://www.isuresults.com/results/syswjc2015/wjcsys2015_SynchronizedSkating_FS_Scores.pdf
Last edited by a moderator: