2023 CS Golden Spin: Skate Picks | Page 12 | Golden Skate

2023 CS Golden Spin: Skate Picks    Deadline: 2023-12-06 at 15:00 (UTC/GMT)

readernick

Medalist
Joined
Dec 5, 2015
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  3. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  4. Isabella FLORES / Ivan DESYATOV (USA)
  5. Phebe BEKKER / James HERNANDEZ (GBR)
Women
  1. Amber GLENN (USA)
  2. Niina PETROKINA (EST)
  3. Seoyeon JI (KOR)
  4. Anna PEZZETTA (ITA)
  5. Sarina JOOS (ITA)
Men
  1. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  2. Boyang JIN (CHN)
  3. Tomoki HIWATASHI (USA)
  4. Aleksandr SELEVKO (EST)
  5. Mihhail SELEVKO (EST)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  3. Greta CRAFOORD / John CRAFOORD (SWE)
  4. Isabella GAMEZ / Aleksandr KOROVIN (PHI)
  5. Yixi YANG / Shunyang DENG (CHN)
 

Dreamer57

Record Breaker
Joined
May 20, 2018
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  3. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  4. Isabella FLORES / Ivan DESYATOV (USA)
  5. Utana YOSHIDA / Masaya MORITA (JPN)
Women
  1. Amber GLENN (USA)
  2. Niina PETROKINA (EST)
  3. Sarina JOOS (ITA)
  4. Lara Naki GUTMANN (ITA)
  5. Anna PEZZETTA (ITA)
Men
  1. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  2. Boyang JIN (CHN)
  3. Tomoki HIWATASHI (USA)
  4. Aleksandr SELEVKO (EST)
  5. Goku ENDO (USA)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  3. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  4. Ioulia CHTCHETININA / Michal WOZNIAK (POL)
  5. Greta CRAFOORD / John CRAFOORD (SWE)
 

Rebecca Moose

toots
On the Ice
Joined
Oct 6, 2023
Country
United-States
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  3. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  4. Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS (IRL)
  5. Isabella FLORES / Ivan DESYATOV (USA)
Women
  1. Amber GLENN (USA)
  2. Sarina JOOS (ITA)
  3. Niina PETROKINA (EST)
  4. Seoyeon JI (KOR)
  5. Lara Naki GUTMANN (ITA)
Men
  1. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  2. Tomoki HIWATASHI (USA)
  3. Boyang JIN (CHN)
  4. Luc ECONOMIDES (FRA)
  5. Vladimir SAMOILOV (POL)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  3. Yixi YANG / Shunyang DENG (CHN)
  4. Ioulia CHTCHETININA / Michal WOZNIAK (POL)
  5. Aurelie FAULA / Theo BELLE (FRA)
 

DoxieSk8r

Rinkside
Joined
Mar 5, 2015
Country
Canada
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  3. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  4. Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS (IRL)
  5. Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER (ITA)
Women
  1. Niina PETROKINA (EST)
  2. Amber GLENN (USA)
  3. Anna PEZZETTA (ITA)
  4. Seoyeon JI (KOR)
  5. Sarina JOOS (ITA)
Men
  1. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  2. Aleksandr SELEVKO (EST)
  3. Boyang JIN (CHN)
  4. Tomoki HIWATASHI (USA)
  5. Luc ECONOMIDES (FRA)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  3. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  4. Yixi YANG / Shunyang DENG (CHN)
  5. Greta CRAFOORD / John CRAFOORD (SWE)
 

Gia_Sesshoumaru

On the Ice
Joined
Nov 13, 2012
Country
United-States
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  3. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  4. Isabella FLORES / Ivan DESYATOV (USA)
  5. Azusa TANAKA / Shingo NISHIYAMA (JPN)
Women
  1. Niina PETROKINA (EST)
  2. Amber GLENN (USA)
  3. Seoyeon JI (KOR)
  4. Sarina JOOS (ITA)
  5. Anna PEZZETTA (ITA)
Men
  1. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  2. Boyang JIN (CHN)
  3. Aleksandr SELEVKO (EST)
  4. Goku ENDO (USA)
  5. Mihhail SELEVKO (EST)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  3. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  4. Greta CRAFOORD / John CRAFOORD (SWE)
  5. Ioulia CHTCHETININA / Michal WOZNIAK (POL)
 

Carol1

Medalist
Joined
Aug 23, 2022
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  3. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  4. Phebe BEKKER / James HERNANDEZ (GBR)
  5. Isabella FLORES / Ivan DESYATOV (USA)
Women
  1. Amber GLENN (USA)
  2. Niina PETROKINA (EST)
  3. Olga MIKUTINA (AUT)
  4. Anna PEZZETTA (ITA)
  5. Anastasia GOZHVA (UKR)
Men
  1. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  2. Tomoki HIWATASHI (USA)
  3. Aleksandr SELEVKO (EST)
  4. Vladimir SAMOILOV (POL)
  5. Luc ECONOMIDES (FRA)
Pairs
  1. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  2. Ioulia CHTCHETININA / Michal WOZNIAK (POL)
  3. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  4. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  5. Isabella GAMEZ / Aleksandr KOROVIN (PHI)
 

lileychristie

Lee-lay
Medalist
Joined
Apr 17, 2022
Country
Australia
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  3. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  4. Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS (IRL)
  5. Phebe BEKKER / James HERNANDEZ (GBR)
Women
  1. Amber GLENN (USA)
  2. Niina PETROKINA (EST)
  3. Seoyeon JI (KOR)
  4. Lara Naki GUTMANN (ITA)
  5. Anna PEZZETTA (ITA)
Men
  1. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  2. Mihhail SELEVKO (EST)
  3. Boyang JIN (CHN)
  4. Aleksandr SELEVKO (EST)
  5. Vladimir SAMOILOV (POL)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  3. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  4. Ioulia CHTCHETININA / Michal WOZNIAK (POL)
  5. Greta CRAFOORD / John CRAFOORD (SWE)
 

Skating47

On the Ice
Joined
Jul 30, 2018
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  3. Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS (IRL)
  4. Isabella FLORES / Ivan DESYATOV (USA)
  5. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
Women
  1. Amber GLENN (USA)
  2. Niina PETROKINA (EST)
  3. Seoyeon JI (KOR)
  4. Starr ANDREWS (USA)
  5. Jade HOVINE (BEL)
Men
  1. Luc ECONOMIDES (FRA)
  2. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  3. Boyang JIN (CHN)
  4. Tomoki HIWATASHI (USA)
  5. Mihhail SELEVKO (EST)
Pairs
  1. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  2. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  3. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  4. Ioulia CHTCHETININA / Michal WOZNIAK (POL)
  5. Aurelie FAULA / Theo BELLE (FRA)
 

Colonel Green

Record Breaker
Joined
Mar 3, 2018
Country
Canada
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  3. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  4. Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS (IRL)
  5. Phebe BEKKER / James HERNANDEZ (GBR)
Women
  1. Amber GLENN (USA)
  2. Niina PETROKINA (EST)
  3. Starr ANDREWS (USA)
  4. Lara Naki GUTMANN (ITA)
  5. Anna PEZZETTA (ITA)
Men
  1. Boyang JIN (CHN)
  2. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  3. Aleksandr SELEVKO (EST)
  4. Tomoki HIWATASHI (USA)
  5. Vladimir SAMOILOV (POL)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Ioulia CHTCHETININA / Michal WOZNIAK (POL)
  3. Greta CRAFOORD / John CRAFOORD (SWE)
  4. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  5. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
 

skim1001

On the Ice
Joined
Nov 26, 2022
Country
Japan
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  3. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  4. Phebe BEKKER / James HERNANDEZ (GBR)
  5. Utana YOSHIDA / Masaya MORITA (JPN)
Women
  1. Niina PETROKINA (EST)
  2. Amber GLENN (USA)
  3. Sarina JOOS (ITA)
  4. Anna PEZZETTA (ITA)
  5. Lara Naki GUTMANN (ITA)
Men
  1. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  2. Tomoki HIWATASHI (USA)
  3. Mihhail SELEVKO (EST)
  4. Boyang JIN (CHN)
  5. Vladimir SAMOILOV (POL)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  3. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  4. Greta CRAFOORD / John CRAFOORD (SWE)
  5. Yixi YANG / Shunyang DENG (CHN)
 

CallieLou

Spectator
Joined
Aug 28, 2021
Dance
  1. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  2. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  3. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  4. Phebe BEKKER / James HERNANDEZ (GBR)
  5. Isabella FLORES / Ivan DESYATOV (USA)
Women
  1. Niina PETROKINA (EST)
  2. Amber GLENN (USA)
  3. Anna PEZZETTA (ITA)
  4. Lara Naki GUTMANN (ITA)
  5. Starr ANDREWS (USA)
Men
  1. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  2. Boyang JIN (CHN)
  3. Tomoki HIWATASHI (USA)
  4. Aleksandr SELEVKO (EST)
  5. Luc ECONOMIDES (FRA)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Ioulia CHTCHETININA / Michal WOZNIAK (POL)
  3. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  4. Yixi YANG / Shunyang DENG (CHN)
  5. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
 

Debrah

On the Ice
Joined
Mar 8, 2006
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  3. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  4. Phebe BEKKER / James HERNANDEZ (GBR)
  5. Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER (ITA)
Women
  1. Amber GLENN (USA)
  2. Niina PETROKINA (EST)
  3. Sarina JOOS (ITA)
  4. Anna PEZZETTA (ITA)
  5. Starr ANDREWS (USA)
Men
  1. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  2. Boyang JIN (CHN)
  3. Aleksandr SELEVKO (EST)
  4. Tomoki HIWATASHI (USA)
  5. Luc ECONOMIDES (FRA)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  3. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  4. Ioulia CHTCHETININA / Michal WOZNIAK (POL)
  5. Greta CRAFOORD / John CRAFOORD (SWE)
 

berry

On the Ice
Joined
Jul 2, 2021
Country
Canada
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  3. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  4. Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER (ITA)
  5. Phebe BEKKER / James HERNANDEZ (GBR)
Women
  1. Amber GLENN (USA)
  2. Niina PETROKINA (EST)
  3. Anna PEZZETTA (ITA)
  4. Olga MIKUTINA (AUT)
  5. Seoyeon JI (KOR)
Men
  1. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  2. Boyang JIN (CHN)
  3. Aleksandr SELEVKO (EST)
  4. Luc ECONOMIDES (FRA)
  5. Tomoki HIWATASHI (USA)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  3. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  4. Yixi YANG / Shunyang DENG (CHN)
  5. Greta CRAFOORD / John CRAFOORD (SWE)
 

noskates

Record Breaker
Joined
Jun 11, 2012
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Adrienne CARHART / Oleksandr KOLOSOVSKYI (AZE)
  3. Isabella FLORES / Ivan DESYATOV (USA)
  4. Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS (IRL)
  5. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
Women
  1. Amber GLENN (USA)
  2. Lara Naki GUTMANN (ITA)
  3. Niina PETROKINA (EST)
  4. Starr ANDREWS (USA)
  5. Anna PEZZETTA (ITA)
Men
  1. Boyang JIN (CHN)
  2. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  3. Luc ECONOMIDES (FRA)
  4. Mihhail SELEVKO (EST)
  5. Tomoki HIWATASHI (USA)
Pairs
  1. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  2. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  3. Yixi YANG / Shunyang DENG (CHN)
  4. Greta CRAFOORD / John CRAFOORD (SWE)
  5. Aurelie FAULA / Theo BELLE (FRA)
 

Pandicorn

On the Ice
Joined
Sep 24, 2015
Country
Germany
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  3. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  4. Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER (ITA)
  5. Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS (IRL)
Women
  1. Niina PETROKINA (EST)
  2. Amber GLENN (USA)
  3. Starr ANDREWS (USA)
  4. Lara Naki GUTMANN (ITA)
  5. Olga MIKUTINA (AUT)
Men
  1. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  2. Boyang JIN (CHN)
  3. Tomoki HIWATASHI (USA)
  4. Aleksandr SELEVKO (EST)
  5. Luc ECONOMIDES (FRA)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  3. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  4. Greta CRAFOORD / John CRAFOORD (SWE)
  5. Yixi YANG / Shunyang DENG (CHN)
 

labgoat

Working on Costumes contest & REWATCHES
Record Breaker
Joined
Jan 3, 2007
Country
United-States
Dance
  1. Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS (LTU)
  2. Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER (FRA)
  3. Emilea ZINGAS / Vadym KOLESNIK (USA)
  4. Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER (ITA)
  5. Phebe BEKKER / James HERNANDEZ (GBR)
Women
  1. Amber GLENN (USA)
  2. Niina PETROKINA (EST)
  3. Anna PEZZETTA (ITA)
  4. Lara Naki GUTMANN (ITA)
  5. Sarina JOOS (ITA)
Men
  1. Boyang JIN (CHN)
  2. Mikhail SHAIDOROV (KAZ)
  3. Tomoki HIWATASHI (USA)
  4. Aleksandr SELEVKO (EST)
  5. Vladimir SAMOILOV (POL)
Pairs
  1. Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ (USA)
  2. Milania VAANANEN / Filippo CLERICI (FIN)
  3. Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI (UKR)
  4. Ioulia CHTCHETININA / Michal WOZNIAK (POL)
  5. Greta CRAFOORD / John CRAFOORD (SWE)
 
Top