REWATCH 2023 CS Lombardia Trophy - 08.09.2023- 10.09.2023 Bergamo, ITA | Golden Skate

REWATCH 2023 CS Lombardia Trophy - 08.09.2023- 10.09.2023 Bergamo, ITA

labgoat

Wishing on a star
Record Breaker
Joined
Jan 3, 2007
Country
United-States
2023 CS Lombardia Trophy - IceLab - 08.09.2023- 10.09.2023
Bergamo, ITA
| Entries/Results | Saturday stream | Sunday stream
Men Short
Warm-up Group 1
1 Landry LE MAY FRA
2 Camden PULKINEN USA
3 Arlet LEVANDI EST
4 Nikita STAROSTIN GER

Warm-up Group 2
5 Milosz WITKOWSKI POL| v2
6 Andrii KOKURA UKR
7 Georgii RESHTENKO CZE
8 Yuma KAGIYAMA JPN

Warm-up Group 3
9 Nika EGADZE GEO
10 Makar SUNTSEV FIN
11 Nozomu YOSHIOKA JPN
12 Andrew TORGASHEV USA
13 Kornel WITKOWSKI POL
Women Short
Warm-up Group 1
1 Nina PINZARRONE BEL
2 Ava Marie ZIEGLER USA
3 Chaeyeon KIM KOR
4 Niina PETROKINA EST

Warm-up Group 2
5 Alina URUSHADZE GEO
6 Angelina KUCHVALSKA LAT
7 Seoyoung KIM KOR
8 Lara Naki GUTMANN ITA
9 Ahsun YUN KOR

Warm-up Group 3
10 Hana YOSHIDA JPN
11 Ekaterina KURAKOVA POL
12 Anastasiia GUBANOVA GEO
13 Mia RISA GOMEZ NOR
14 Janna JYRKINEN FIN
Pairs Short
Warm-up Group 1
1 Barbora KUCIANOVA / Martin BIDAR CZE
2 Annika HOCKE / Robert KUNKEL GER
3 Oceane PIEGAD / Denys STREKALIN FRA

Warm-up Group 2
4 Daria DANILOVA / Michel TSIBA NED
5 Rebecca GHILARDI / Filippo AMBROSINI ITA
6 Sara CONTI / Niccolo MACII ITA
7 Milania VAANANEN / Filippo CLERICI FIN

Warm-up Group 3
8 Minerva Fabienne HASE / Nikita VOLODIN GER
9 Aurelie FAULA / Theo BELLE FRA
10 Lucrezia BECCARI / Matteo GUARISE ITA | v2
11 Anastasia VAIPAN-LAW / Luke DIGBY GBR
Rhythm Dance
Warm-up Group 1
1 Natalie TASCHLEROVA / Filip TASCHLER CZE
2 Natalia PALLU-NEVES / Jayin PANESAR BRA
3 Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER ITA
4 Anna SIMOVA / Kirill AKSENOV SVK
5 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA

Warm-up Group 2
6 Maria Sofia PUCHEROVA / Nikita LYSAK SVK
7 Katerina MRAZKOVA / Daniel MRAZEK CZE
8 Maria KAZAKOVA / Giorgi REVIA GEO
9 Giorgia GALIMBERTI / Matteo Libasse MANDELLI ITA
10 Zoe LARSON / Andrii KAPRAN UKR

Warm-up Group 3
11 Leia DOZZI / Pietro PAPETTI ITA
12 Caroline GREEN / Michael PARSONS USA
13 Charise MATTHAEI / Max LIEBERS GER
14 Olivia OLIVER / Filip BOJANOWSKI POL
15 Emily BRATTI / Ian SOMERVILLE USA (blocked)
Men Free
Warm-up Group 1
1 Makar SUNTSEV FIN
2 Kornel WITKOWSKI POL
3 Milosz WITKOWSKI POL
4 Andrii KOKURA UKR

Warm-up Group 2
5 Georgii RESHTENKO CZE
6 Camden PULKINEN USA
7 Arlet LEVANDI EST
8 Landry LE MAY FRA

Warm-up Group 3
9 Nikita STAROSTIN GER
10 Nozomu YOSHIOKA JPN | v2
11 Nika EGADZE GEO | v2
12 Andrew TORGASHEV USA | v2
13 Yuma KAGIYAMA JPN | v2 | v3
Victory Ceremony
Women Free
Warm-up Group 1
1 Ahsun YUN KOR
2 Mia RISA GOMEZ NOR
3 Nina PINZARRONE BEL
4 Angelina KUCHVALSKA LAT

Warm-up Group 2
5 Janna JYRKINEN FIN
6 Seoyoung KIM KOR
7 Lara Naki GUTMANN ITA
8 Alina URUSHADZE GEO
9 Niina PETROKINA EST

Warm-up Group 3
10 Ava Marie ZIEGLER USA
11 Ekaterina KURAKOVA POL
12 Hana YOSHIDA JPN
13 Chaeyeon KIM KOR | v2
14 Anastasiia GUBANOVA GEO
Victory Ceremony
Pairs Free
Warm-up Group 1
1 Aurelie FAULA / Theo BELLE FRA
2 Barbora KUCIANOVA / Martin BIDAR CZE
3 Oceane PIEGAD / Denys STREKALIN FRA

Warm-up Group 2
4 Daria DANILOVA / Michel TSIBA NED
5 Rebecca GHILARDI / Filippo AMBROSINI ITA
6 Anastasia VAIPAN-LAW / Luke DIGBY GBR
7 Milania VAANANEN / Filippo CLERICI FIN

Warm-up Group 3
8 Annika HOCKE / Robert KUNKEL GER
9 Minerva Fabienne HASE / Nikita VOLODIN GER
10 Lucrezia BECCARI / Matteo GUARISE ITA
11 Sara CONTI / Niccolo MACII ITA
Free Dance FD 1-7
Warm-up Group 1
1 Natalia PALLU-NEVES / Jayin PANESAR BRA
2 Zoe LARSON / Andrii KAPRAN UKR
3 Giorgia GALIMBERTI / Matteo Libasse MANDELLI ITA
4 Maria Sofia PUCHEROVA / Nikita LYSAK SVK

5 Olivia OLIVER / Filip BOJANOWSKI POL

Warm-up Group 2
6 Anna SIMOVA / Kirill AKSENOV SVK
7 Charise MATTHAEI / Max LIEBERS GER
8 Leia DOZZI / Pietro PAPETTI ITA
9 Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER ITA

10 Katerina MRAZKOVA / Daniel MRAZEK CZE

Warm-up Group 3
11 Emily BRATTI / Ian SOMERVILLE USA
12 Caroline GREEN / Michael PARSONS USA
13 Maria KAZAKOVA / Giorgi REVIA GEO
14 Natalie TASCHLEROVA / Filip TASCHLER CZE
15 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA | v2
 
Last edited:

skylark

Gazing at a Glorious Great Lakes sunset
Record Breaker
Joined
Aug 12, 2014
Country
United-States
thank you so much! I've been eagerly waiting to see Bratti/Somerville's skates this year, and Minerva/Nikita's :)
 

SubRosa

I love Lussi
Final Flight
Joined
Mar 22, 2004
Country
Canada
Gubanova's SP is here . Very glitchy, but I guess that was the fault of the original feed.
 
Top